Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodába dadusként akik dolgozn...

Óvodába dadusként akik dolgoznak írnának milyen?

Figyelt kérdés

Van gyerekem akinél nagyjából láttam kb mit csinálnak az oviba a dadusok de nyilván nem tudok mindent. Viszont érdekelne mert pályát váltanék és szívesen foglalkoznék gyerekekkel.


Milyen a munkaidő? (Több műszak?)

Nyáron hosszabb ideig lehet szabin lenni?

Év közben van legetôség egy-egy nap szabira menni vagy nyárra egyéb zárási időszakra kell tartalékolni?

Pontosan miket kell csinàlni? Mennyit keresnek?


2019. okt. 1. 13:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyelőre óvodai dajka tanfolyamra mennék. Ha van jó suli Bpen akkor azt is írhatjátok.
2019. okt. 1. 13:20
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám dajka, ő nagyon szereti. 2 műszakban dolgozik, 5.30-tól fél2ig vagy 10től fél6ig. Kb 200at kap nettó, de ő 20 éve a szakmában van. Szendvicseket kell készíteni, az ebédet feltálalni, mosogatni, takarítani, most mini csoportot kapott, pelenkázni is kell vagy "balesetnél" fürdetni. A főbb feladatok az óvónőké. Van karácsonyi szünet, 3 hetes leállás nyáron és a maradék szabi szabadon felhasználható.
2019. okt. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Két gyerekem van még kicsik mellettük is talán végezhető meló.
2019. okt. 1. 14:37
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Én 3 a nővérem 6 éves volt amikor anyukám elkezdett dajkaként dolgozni. Egyik héten 8-16ig a másik héten 9-17ig dolgozik. Ő is kb 200ezer körül keres.Eddig a szabadságait nyárra tartogatta és akkor vette ki.Anyukáméknál van konyhás és takarítónő is szóval ő csak ágyaz és ételt oszt a gyerekeknek plusz ő az óvónő jobb keze.
2019. okt. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
Dajka vagyok,jelenleg kiscsoportunk van,nem könnyű munka arra készülj fel. Öltöztetni kell őket mert eleinte önállótlanok,mert bekakilnak,bepisilnek és a te feladatod a focból,kakiból,ételmaradékból kimosdatni. A tskaritási feladatokat is mi végezzük,pl porszivózás,játékok rendben tartása,ágyazás,ágy elrakás,ételt hozni,maradékot vinni,szennyesedényt hurcolni,mosdó öltöző napi kétszeri takaritás,szalvéta hajtogatás,növénygondozás. A munkaidőm 8-4-ig tart,teljesen kész vagyok a nap végére,ja és mindig a tetves gyerek a legbújósabb.
2019. okt. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. okt. 2. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!