Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a teendő tetű esetén?

Mi a teendő tetű esetén?

Figyelt kérdés

Egy falusi óvodába jár a lányom. A mai napon úgy jött haza az óvodából, hogy volt a fejében tetű. Azonnal gyógyszertár és lekezeltük a fejét. Beszéltem a helyi védőnővel, tudomása van a tetűről. Azt mondta megvan kötve a keze, ő nem tud semmit tenni ellenük. MErt van egy család akinek a gyerekei folyamatosan tetvesek. De múlthéten úgy mentek az óvodába, hogy tudják, hogy az óvónőknek nincs joga hazaküldeni a gyereket tetű észlelése esetén. Így nem tudnak mit csinálni. Múlthéten volt kint az ANTSZ a gyerekek fejét megnézték, de akkor nem találtak semmit állítólag. Délután az óvónők több gyerek fejében is találtak.

Ilyenkor mi a teendő? Tényleg nem lehet ellene semmit tenni? Ez így normális, és rettegjek mikor lesz tetves megint a gyerek? Kihez lehet fordulni?


2020. jan. 20. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Írtsd ki a tetűt, lehet, hogy többkörös lesz a művelet, és utána mosd megelőző samponnal.

Elhiszem, hogy van nálatok problémás család, de tetű gyakorlatilag mindenhol van, ahol gyerekek vannak összezárva. Az én lányomon is volt ősszel. Tavaly egy magánoviban dolgoztam, ott is volt, pedig ott aztán tényleg ápolt volt minden gywr3k.

2020. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tetu a szepen gondozott fejbort szereti. Vagyis a tiszta gyerwkek kozott jobban terjed


Kiirtod majd megelozo kezeles minden heten

Mast nem igen tudsz tenni


Am nalunk a sulibol hazakuldjuk a gyerwket es csak igazolt kezeles utan johet ujra.

2020. jan. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos én lányaimban is volt tetü.


Egyik az oviban kapta el a másik elsöben a napköziben.


Èn Németországban élek, itt be kell jelenteni az oviban, és az ovi névtelenül kiteszi, hogy tetü volt egy gyerekben. A nevet vagy csoportot szigoruan tilos bemondani, de a szülöknek köteles jelenteni.

Tölem annyit kért az ovoda vezetö, hogy a lányom barátai szüleibel közöljem ezt. Az egyik anyuka vissza is írt, hogy ja az ö gyerekében is van(vagy is onnan jött a tetü, ha idöben szól, akkor lehet kevesebb lett volna az enyémbe és az enyém nem fertöz tovább)


Lekezelés után pár órával már mehet közösségbe. De fontos, hogy a serkéket is le kell huzogatni, ez órákig tartott, és az egész családot lekellett kezelni.


Mivel abban az idöben a mi ovinkban is hónapokig probléma volt, egyszer azt figyeltem meg, hogy a lányom barátnöjének az anyukája többször mondta a folyoson, hogy a lányában megint volt tetü... Ekkor már utánna olvastam több nyelven is, hogy is megy ez a tetüfertözés, hogyan kapják el, stb...

Ès ott olvastam, hogy a probléma ott van, hogy a gyerekek a szünetek alatt mindenhonnan össze szedik, hotel, motelben alvás, sapka csere stb... DE a nagyon hisztis gyerekek szülai csak lekenik a gyereket, de már igazán orákig tartó serke szedés nincsen, így a gyerek mindig és mindig újra elterjednek rajta.

Ugyan ez lehetett nálunk is, ez a kislány egy kicsit sem volt elhanyagolt, de nagyon hisztis volt. Szerintem akkor ö volt a góc, az anyukája soha nem szedte ki neki rendesen, így nem tudták kiírtani rendesen.

2020. jan. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon is hasonlóan van elvileg, itt a csoportban vagy az osztályban szól a pedagógus nélkül, hogy valakiben tetű van. A Kérdező egy kis faluban él, ahol mindenki ismeri a másikat, így nagyon könnyen elterjedhet, hogy ki is az érintett pontosan.

Egyébként amikor én találtam a lányomban, én is szóltam, először azoknak, akikkel sokat játszik együtt, aztán amikor egy hónap múlva még mindig nem sikerült teljesen kiirtani (vagy folyamatosan visszamászott rá, nem tudom), akkor írtam az osztálycsoportba is, hogy ez a szitu, nézze át mindenki a saját gyerekét. Akkor ugyan az összes szülő azt állította, hogy az ő gyerekében ugyan nincs, de ajánlották páran a megelőző sampont, és csodák csodája, azóta nem tetves a gyerek.

2020. jan. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kiirtod (ahogy a betegtájékoztatón szerepel, sampont rajtahagyod, átfésülöd, 5 nap múlva megismétled és közben kimosol mindent, amihez a feje érhetett 60 fokon, illetve családtagokat is kezeled), utána pedig rendszeresen alkalmazol valamilyen megelőzős sampont vagy sprét, hogy ne kapja vissza mástól.

Ha normálisak a közösségben a szülők, nagyon hasznos nekik is szólni, hogy bocsi, nálatok ez volt, mindenki nézze át a sajátját és ha még nincs, védekezzen. Mi ezt egyszer megtettük, mert hasonlóképp jártunk (elég megrázó élmény volt :D)

Persze ciki, de szerintem ha belefér, összedobhatnátok ilyen helyzetben az illető családnak (ha tényleg ők a ludasak) egy flakon tetűirtót, ha hozzájárulnak, hogy az óvónő vagy a védőnő lekezeli a gyerekük (vagy akár mindenkit). Még mindig olcsóbb, mint ha minden család vesz párhavonta magának, szerencsétlen gyerekeik meg nem vakaróznának. Sajnos vannak közösségek, akár tök jómódúak is, ahol hónapokig nem lehet kiirtani a tetűt, mert folyton visszafertőződnek a gyerekek egymástól, úgyhogy ilyenkor csak az őszinteség és összefogás lenne a hasznos.

2020. jan. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!