Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Morális kérdés: ovis farsangra...

Morális kérdés: ovis farsangra öltözzön Michael Jacksonnak a gyerek?

Figyelt kérdés
Igazából itt húztam meg a határt a Jacko-mániájának. Hallotta a rádióban, látta zenés videóját, és teljesen a rabja lett 6 évesen a fiam. A férjemmel mi nagyon szerettük régen a zenéjét, és ma is úgy gondolom, hogy a tehetsége vitán felül áll. A magánélete viszont nyilván elfogadhatatlan, de eddig ártalmatlannak gondoltuk, hiszen csak jó zenét hallgat a gyerek. De annyira szereti, hogy beöltözik, imitálja a táncmozdulatait stb. Tiszteletben tartom, hogy sokan a zenéjét is megtagadták a Neverland film óta, én nem tartozom közéjük. Kérdés, hogy egy 6 éves gyereket az ő szintjén beavatnátok Jacko sötét oldalába? Nagyon nehéz szívvel tenném, mert eléggé összetörne szerintem, nem tudom, kellene-e erről beszélnünk, míg gyerek... De mégis félek tőle, hogy közösségben visszatetszést keltene, ha beöltözne, és ezt valahogy meg kell magyaráznom, hogy miért nem teheti meg :(

2020. jan. 31. 16:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Persze, öltözzön csak! A gyerekek úgyse tudják, ki az a M. J. Látnak majd fura ruhában lévő gyereket mikrofonnal, aki furcsán rángatózik.
2020. jan. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Én Jacko fénykorában voltam 6 éves. Nagyon szerettem a zenéjét, de semmit sem tudtam az életéről. Ez így volt jól. A botrányai ellenére nagyszerű énekes volt. Szerintem nyugodtan engedd. Aki többet lát bele, minthogy egy 6 éves szereti az énekes munkásságát, annak a baj a fejében van.
2020. jan. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Nyugodtan beöltözhet, szerintem a többi kisgyerek nem igazán fogja tudni, ki ő, így csúf tárgya sem lesz. Vagy ha mégis tudják, ismerik, max csak zeneileg, nem hinném, hogy egy óvodás tisztában lenne a magánéletével. És nem is kell semmit mondani róla a fiadnak, elég ha azt tudja, ő egy énekes.
2020. jan. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Jackonak semmiféle sötét oldala nem volt, az eredeti bőrszínét leszámítva amíg a betegsége az vitiligo fel nem erősödött.

Jacko egy sérült gyerek volt akiből az apja sokszor erőszakkal sajtolta ki a tudást, nameg a hasznot.

Miután felnőtt lett és mindent elért, hasonló sorsú tehetséges gyerekekkel foglalkozott a birtokán.

Az összes többi, undorító pletyka, és bulvármédia pénzhajhászat...

Jacko is édesapa van több gyereke is.

2020. jan. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként, ha meg akarod magyarázni neki, akkor egy hatévesnek ezt úgy a legkönnyebb, hogy sajnos Jackson bácsi már meghalt, mert beteg volt és a kisfia nem örülne, ha valaki beöltözne a halott papájának... Ennyi...
2020. jan. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Hadd öltözzön be, nagyon aranyos lesz, főleg, ha táncolni is tud!

A gyerekek csak a zenéjét és táncát látják, a balhéiról nem kell neki tudni, főleg ilyen fiatalon és ekkora rajongójaként. Lehet, hogy nem is értené, vagy nagyon összetörne a kicsi szíve. Ráér megtudni a részleteket később, addig hadd utánozza, ha annyira tetszik neki. Ez úgyis elmúlik egy idő múlva, és majd más után fog rajongani.

2020. jan. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Nehogy már a pedofiliárol beszélj egy 6 évesnek! Azt se tudja mi az a szex.
2020. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Milyen sötét oldal, te jószagú? Mert facebookon láttál pár hírt és a halála után a "közeli" ismerősei pénzt akarnak csinálni a szaftos részletekkel? Halott ember nem tudja magát megvédeni.

Simán belöltöztetném, aminek csak akar.

2020. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
Milyen sötét oldal? Amit csak a halála után tudtak "felfedni"? Életében meg nem tudtak bizonyítani? Ezt úgy hívják alaptalan pletyka.
2020. jan. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam ovis csoportjában többen lesznek majd szuperhösők farsangkor, úgy hogy a legtöbbjük soha egy szuperhősös filmet sem látott, egyszerűen csak annyit tudnak róluk hogy erősek, repülnek, harcolnak.

A te kisfiad is annyit tud hogy jók a zenéi és jól táncol.

A szülök meg törödjenek a saját gyerekük nevelésével. Mindenkinek maga dolga hogy mit mutat meg a gyereknek.

A "sötét oldalt" meg felesleges mondani neki. Őt úgy sem az érdekli.

Az én 5 éves kisfiam Hagrid lesz a Harry Potterből, nem látta a filmet, a könyvet olvastuk neki, persze a durva részeket kihagyva belőle. Van olyan a családban is aki megszólt érte hogy ismeri a történetet. Ez van.

2020. jan. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!