Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hány gyerek van most oviban a...

Hány gyerek van most oviban a csoportodban? Te viszed a gyereket?

Figyelt kérdés
Most hogy nyit az ovi sokan viszik a gyereket,óvónénik,hány gyerek jár a csoportba most a megszokott létszám helyett? Én még itthon voltam a 4 évessel ovi ellen tiltakozik,nem akartam összezavarni hogy 4 hétre viszem aztán bezár majd ügyelet és megint nem,és megint igen. Jobb ha ősztől újraszokik és végig jár,vagy legyen lelkiismeretfurdalásom mert itthontartom,gyerekek nélkül? Hisztizős gyerek ha oviba kell menni,ezért nem akartam nyáron erőltetni,de nem tudom rosszat teszek- e vele... van aki szintén nem viszi a gyerekét nyáron továbbra sem?
2020. jún. 1. 01:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Jövő héten már 22-en lesznek 25-ből és ezzel visszakapják a csoportjukat és a saját óvónői lesznek. Most szólt az óvónője. Eddig összevont volt, nem vittük. Most femerült hogy esetleg, de igazából elvagyunk itthon. Azóta nem beteg folyamatosan mindkét gyerek, hogy nem jár (és itt nem a koronától aggódunk). Foglalkozások egyébként sincsenek már. Aludni se szokott bent.
2020. jún. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk (falusi ovi, csak 1-1 kis- középső- és nagycsoport van), a kiscsoport majdnem tejes létszámmal megy, csak 4 kisgyerek nem jár, a középső és nagycsoportba kb a fele csoport jár.

Az enyém kiscsoportos, múlt héten kezdte, mert akart menni. Nagyon várta, hogy kinyisson végre az ovi.

2020. jún. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk 12 gyerek volt múlt héten, aztán összevonták a csoportokat, így még többen lettek. Én viszem, mert nagycsoportos, iskolába megy ősszel, és nem akartam hogy úgy váljon el az ovitól h márciusban egyszer csak hirtelen vége lett és ennyi. Azt persze sajnálom h foglalkozások már nincsenek (pedig múlt héten még tarthattak volna ha akartak volna), de már ez is kárpótol picit, hogy legalább még 1-2 hetet tud menni oviba.

Egyébként egy 5 éven felüli gyereknek ez szerintem sok, hogy fél évet nem megy közösségbe, márciustól szeptemberig.

2020. jún. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Rendes csoportunkban 20 gyerek van, most összevont működik 18 az össz...

Ne vidd szerintem

2020. jún. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm jöhetnek még tanácsok :)
2020. jún. 1. 10:03
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Oviban dolgozom. Mind a 8 csoport működött a múlt héten héti tervvel, programmal, de volt ahol csak 4 gyerek volt a 25-ből, volt ahol 14. A jövő héten már többen jelezték, hogy jönnek. Lesz, ahol csak 1-2 gyerek hiányzik majd. Az én lányom is menni akar, bár maradhatna itthon a bölcsissel is, aki hallani sem akar a bölcsiről.

Még 2 hét megy teljes csoportokkal, utána összevonás. Július közepén 2 hét zárás, majd újra összevont csoportok.


Ha a tiéd nem szeret járni és megoldható, hogy otthon maradjon, akkor ne erőltesd. Nem mindenkinek való az összevonás, de ez nem baj. Majd szeptemberben újra kezditek.

2020. jún. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem dolgozol vagy megoldható másképp hogy nem viszed, akkor ne vidd. Minél kevesebben vannak sztem a csoportokba annál jobb. Kevesebb betegség, és a mostani helyzetben munkavallalokent az a jó ha nem kell tp-re szaladgálni(nem a korona miatt).

Nekem nagyon lelkiismeret furdalasom van, mert a gyerek nem szeret oviba jarni. Nincs konkrét baja semmivel, csak hogy nem itthon van. Viszont muszáj neki menni, mert dolgozom. Tavaly nyáron itthon maradt, mert nem volt munkahelyem. Pont ezért mert nem lelkesedik az oviert.. Feleslegesnek tartottam hogy emiatt sírjon.. En meg úgyis otthon vagyok.

2020. jún. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem akinek nem muszáj, ne vigye. Anyukám tanítónő, ráadásul veszélyeztetett. Kérdeztem is, miért őt küldik. Erre közölte hogy a tantestület kb 70%-a veszélyeztetett, mert olyan korban vannak, olyan betegségekkel. Nyilván ők akkor vannak a lehető legnagyobb biztonságban, ha csak olyan viszi a gyereket akinek tényleg muszáj. Minél kevesebben legyenek bent egyszerre. Óvónőknél nem tudom, mi a helyzet, de gondolom ők se lehetnek túl fiatalok, mivel a fiatal generációnak nem annyira vonzók ezek a szakmák.
2020. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk múlt héten 31 gyerekből csak 13 volt bent. A héten már úgy tudom többen viszik, nem tudom mennyien, de különösebben nem is érdekel. Én nem viszem mert június közepétől összevont csoportok lesznek, akkor már úgysem ment volna. Akik azt mondják a gyereknek nem tesz jót 6 hónap otthon azok csak a saját lelkiismeretüket nyugtatgatják amiért beviszik a gyereket oviba. Én időmben csak nagycsoport volt kötelező, én is otthon voltam addig családdal, férj is, de nem lettünk lelki sérültek, szóval nyugodtan tartsd otthon ha nem muszáj vinned és nem is akarod. Legyen annak bűntudata aki 3 hónap után már megőrül a saját gyerekétől és szabadulna tőle mindenáron.
2020. jún. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Coffelia ***** válasza:
100%
Nálunk 20 fős a csoport, de fogalmam sincs, hányan lesznek, hárman már biztos, mert két csoporttárssal összefutottunk múlt héten a játszótéren, és ők biztosan jönnek. 10-12-re tippelek maximum. Mi visszük, mert úgy gondoljuk a befutott adatok alapján, hogy bátran vihetjük, illetve képtelen vagyok normálisan végezni a munkám, ha a gyerkőc jelen van, és tönkre fogunk menni, ha ez így megy tovább. A férjemnek és nekem is olyan szakmáink vannak, amiket a korlátozások alatt egyáltalán nem lehetett végezni. Amint minimális nyitások vannak, nekünk dupla erővel kell dolgoznunk, hogy továbbra is legyen mit enni.
2020. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!