Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lehet saját/rendelt ételt...

Lehet saját/rendelt ételt vinni az óvodába?

Figyelt kérdés

Kifejezetten nem szimpatikus amiket adnak a gyerekeknek, nem gondolom, hogy heti 5 nap olyanokat kéne ennie.

Még nem beszéltem a óvodával. Az lenne a kérdésem, hogy van aki visz saját ételt? Vagy lehetne oda rendelni ételkiszállítótól?


2020. jún. 17. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet
2020. jún. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Ez minden oviban más. Nálunk pl. lehet, de a nővéremék ovijában nem, illetve csak ételérzékenység esetén lehet, de azt ugye igazolni is kell.
2020. jún. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet, talán csak akkor, ha vmi speciális érzékenysége van,de az sem úgy működik, hogy beviszed és kész, orvosi papírok kellenek, igazolások, stb. Szigorúan szabályozva van, legtöbbször még házi sütit sem lehet bevinni szülinapokon, csak cukrászdait. Arról nem beszélve, hogy milyen helyzetet teremtene, ha a harminc gyerekből egy mindig mást enne... óvodásoknál ez nagy felbolydulást okozhat. Óvónők meg majd rohangálnak a futárhoz, hát ez nagy vicc... szummázva: nem lehet, és jó nagy hülyeség is lenne ilyet csinálni. Pedig én sem vagyok menza fan
2020. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Minden óvodában más, de abban szinte mindegyik egyezik, hogy csak azért, mert nem tetszik az ottani étel, nem lehet bevinni. Ételallergia esetén van lehetőség diétás menüre, ez óvodafüggő. Ha az ovi tudja biztosítani a diétás étrendet, akkor nem lehet bevinni, ha nem tudják, akkor a szülő dolga gondoskodni róla. Viszont ehhez szakorvosi leletet kell vinni.
2020. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Magánovikban esetleg, de államiban kizártnak tartom.
2020. jún. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk engedik. Ételallergiás gyerekem van, éves szakorvosi vizsgálat és igazolás is van. Ennek bemutatásával 2 út volt: tejérzékenységről van szó, emiatt nem főzhetnek neki olyan edényben, amiben előtte bármilyen tejtermék tartalmú étel készült. A helyi konyhán az én egy szem gyerekemre nem különítenek el egy konyharészt, így vagy a mindenmentes (tej, cukor, glutén, stb.) menüt rendelem vagy naponta visszük neki a kaját (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, plusz nasi, ha túró rudi van vagy szülinapos torta). Utóbbit választottam. Munkásabb, de engedik és így biztos, hogy olyat kap, amilyet neki kell. Egyszer sem tette szóvá senki, hogy a 20 gyerekből ez az egy miért a dobozából melegítve kapja az ebédet vagy miért eszik másfélét.
2020. jún. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó az ételallergia más. Ezt leírták többen is. Szakorvosi javaslattal ezt természetesen engedik. De csak azért, mert nem tetszik az ottani menü, nem engedélyezik.
2020. jún. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Magánoviban fel sem merült, hogy vigyünk ételt a gyerekeknek, ott más szolgáltatóktól válogatnak. Ha meg nem tetszik a minőség, akkor váltanak.
2020. jún. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Állami óvodában nem lehet de magánoviban se tudom elképzelni, hogy 20 gyerek eszi a makostesztat, miközben Pistike anyuka által elkészített salátát lapátol be....
2020. jún. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ez roppant vicces lenne amint az ételfutárok állnak sorba az ovi kapuba, és válogatják, hogy ez a Maci csoportba a pöttyös labdáé, ez pedig a Napocska csoportba a lufié...
2020. jún. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!