Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Diplomás kisgyermeknevelőként...

Diplomás kisgyermeknevelőként beadhatom az önéletrajzom óvodákba is?

Figyelt kérdés
Tervben van az óvodapedagógia elvégzése is, szerintetek beadhatom így oviba is?

2020. jún. 29. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Nem. Még beragadt diplomásként, abszolválva sem vettek fel, csak amikor meglett a nyelvvizsga. Büntetnek érte rendesen sajnos.
2020. jún. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Mondjuk én elsősorban dajkára gondoltam, arra sem lenne esélyem?

2020. jún. 29. 19:02
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Ahhoz meg okj kell. 😊
2020. jún. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De jó, azért az gáz, ha egy OKJ többet ér mint a diploma.
2020. jún. 29. 19:10
 5/12 anonim ***** válasza:
98%
Adott szakmához adott papír kell. Teljesen mindegy, milyen másfajta papírod van.
2020. jún. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Így van, nem az számít ez esetben, hogy többet ér a diploma. A diploma valóban többet ért, de ebben az esetben vannak eltérések ezen szakmák között (persze átfedések is, csakhogy nem teljes az azonosság, illetve ha az elvárt pozíció részhalmaza volna elvárásban a te szakmádhoz képest, akkor nyerő volna a helyzeted).


Az előbbit én is dajkai munka versus kisgyermeknevelő diploma esetére írtam, mint az előző.


Az első is helyesen válaszolt, csak annyi kiegészítést írok, hogy bár valóban óvodai pedagógus munkára csakis óvodapedagógus diplomával alkalmas a munkavállaló, máskülönben szabálysértést követne el az óvodavezető.


Azonban tudok ilyen szabálysértésekről, egyes falvakban,ami szomorú dolog: másfajta diplomája volt, mégis ovpedesként alkalmazták. Sógor-koma alapon.


Sőt, durvábbat is megtapasztaltam:

volt, akinek (érettségeizettként) semmiféle szakmája nem volt, és felvették óvodába a srácot, a barátnőjével egy műszakra (ráadásul ez kisváros), csak mert a barátnője óvónő...

Na ez meg kifejezetten a kiskorúak veszélyeztetése!

Mág dajak se tartózkodhat a gyerekcsoportban, kivéve, ha wc-n van a pedagógus és nincs épp műszakban a kollégája (tudom, munkaerő híján manapság elkövetik ezt a szabálytalanságot egyes ovikban sajnos), és kivéve, amikor a feladatköre szerint dolga van a dajkának a csoportban, pl ételt hord be. A csoportszobába máskülönben be se teheti a lábát, hacsak nem percekre megkéri a pedagógus kicsit asszisztálni, de ezt csak ritka ás indokolt esetben teheti meg.


És azért, mert hatalmas felelősség a kisgyermekek nevelése, az óvodapedagógusé a legfőbb felelősség az óvodában, a gyermekekért. (Nyilván kivétel, ha egy dajka, az óvodavezető stb követ el valamiféle vétséget a gyermek(ek) rovására.)


Nem vagyok jogilag eléggé képben, ezért egy ötletet mondok neked, ha érdekel:

nem tartom kizártnak, hogy ha már oviban akarsz dolgozni, hogy ha keresnek ped.asszisztest, arra lehet, hogy van esélyed, az lehet, hogy szabályos felvétel volna a te esetedben, de ezt nem tudom. Esetleg nézz utána.

Dajkaként tuti nem dolgozhatsz a jelen állás szerint és óvodapedagógus munkakörbe se vehetnek fel téged szabály szerint.

2020. jún. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Úgy látszik ezzel lehetetlen elhelyezkedni.

2020. jún. 29. 20:16
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
Kicsit off, meg nem is érint a téma, de ez milyen hülyeség már? Most akkor mire jó a kisgyermeknevelő diploma? Hol lehet vele elhelyezkedni ha óvodában nem? Komolyan csak elgondolkodtam, hogy minek van olyan képzés, amihez nincs megfelelő pozíció?
2020. jún. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsiben, csanában kell ez. 😊
2020. jún. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk nagyvárosban teljesen legálisan van alkalmazva tanári diplomával képesítés nélküli óvónő. Ugyebár az előzőek alapján az sem lehetséges, de mégis.

És az sem igaz, hogy nyelvvizsga nélkül nem lehet dolgozni. 2 évig lehet, az idő alatt meg kell szerezni.

Szóval a mai óvónő hiányos időkben lehet esélyed. Ez a vezető tájékozottságán múlik.

2020. jún. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!