Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nagycsoportosoknak, évvesztese...

Nagycsoportosoknak, évveszteseknek, akik kétszer járják a nagycsoportot, jó a vegyes csoport vagy lehúzták a kicsik, kevés az ideje az óvónőknek?

Figyelt kérdés
2020. júl. 7. 14:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Jó volt vegyesen.

Bőven volt ideje a nagyokra is az ovónőnek.

2020. júl. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Mi 1 hónap után kivettük a vegyes csoportból mert utánozta a kicsiket, visszahúzták.
2020. júl. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Személyiségfüggő, hogy melyik gyereknek melyik válik be és rengeteg múlik az óvónőn is, hogy mennyire tud differenciálni.
2020. júl. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem jó. Az én gyerekem már nagycsoportosként is megtapasztalta, milyen rossz, ha olyan csoportban van, ahol túl sok a kicsi. Ha marad még egy évet, akkor teljesen elmagányosodott volna. Elég abszurd ez a helyzet, mert elvileg a nagyok azért maradnak még egy évet oviban, hogy érjenek. Hát kicsik között nem sok lehetőségük van rá. Nekem sokkal szimpatikusabb más országokban az iskolai nulladik év és hogy nem a szülő mondja meg, hogy a gyereke maradjon-e még egy évet az oviban, hanem a pedagógusok.
2020. júl. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%
A vegyes jobb.
2020. júl. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Jó óvónők mellett nagyon hasznos a vegyes csoport.


A lányom óvodájában remekül működik. A nagyok segítenek és "húzzák fel" a kicsiket. Én speciel fejlesztést nem várok el az óvodától (megkapja itthon, ami szükséges), de kifejezetten figyelnek rá az óvónők, hogy mindenkire jusson idő (arra is, hogy ne lóghassa el senki a "kötelező" feladatokat)

2020. júl. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk nem volt gond, mindkét gyerekemnél foglalkoztak külön a nagycsoportosokkal az óvónők.
2020. júl. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%
Ez nem személyiségfüggő! Egyszerűen nem jó. De nem azért mert lehúzzák, ahogy előttem írták a kicsik a nagyokat. Egyszerűen nem működik. Nagyon melós benne dolgozni úgy, hogy fejleszd mind a két korcsoportot. Minden évben ballagásra készülni. A munkára való nevelés különösen kiéleződik ebben a csoportokban ami nincs igazán jó hatással a nagyokra, nem azért mert kímélni kell őket, de azt a példát tudnám mondani amikor testvérek között nagy a korkülönbség és a nagyra hárul sokminden. Hozd, vidd, csináld. Akinek nem inge nem veszi magára, most szülőre gondoltam, de az oviban sem más a helyzet.
2020. júl. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, én megértelek. Szerintem sem opció egy 6 évesnek, hogy azért legyen az oviban, hogy 3-4 éveseket okítgasson. Neki elvileg a saját szintjét kellene felfejlesztenie, az oviban tölti az aktív idejének nagy részét. 5 körül hazaérve melyik szülő tud a gyerekével még érdemben foglalkozni, hogy az tényleg fejlesztő hatású legyen? Ha egy 6 éves egy többségéen 3-4 éves közegből bekerül az iskolába (mert azért a saját korosztálya nagy része már elment az iskolába egy éve), hirtelen megint ott lesz a saját korú gyerekek között. Sajnos azzal az egy plussz évvel nem biztos, hogy jót tesznek a szülők a gyereküknek, kivéve, ha a gyerek mondjuk egy 5 éves szellemi vagy szociális szintjén van, akkor még jó lesz neki az ovi. De a szülők inkább az iskolától féltik a gyereküket, ez az igazság.
2020. júl. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sem jo. Igaza van az egyik valaszolonak, h elvileg erni kene a gyereknek plusz egy evig, de tele 3-4 evessel nem fog tudni egy 6 eves erni. Szoval sakkmatt a helyzet.
2020. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!