Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti adtok külön ajándékot...

Ti adtok külön ajándékot karácsonyra az óvónőknek, ha a csoport közösen dobott össze ajándékra?

Figyelt kérdés
Vettünk közös ajándékot az óvónőknek és a dadusoknak. Csütörtökön lesz a karácsonyi ünnepség és nem tudom mi a szokás ilyenkor. Ha adok, de senki más nem, akkor nyalisak hisznek. Ha mindenki ad, csak én nem, akkor meg sóhernek. Nem tudom mit illik ilyenkor.
2019. dec. 17. 15:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
38%
Mi mindig adtunk. Marhára nem érdekelt hogy ki mit gondol róla, egyedül a megajándékozott véleménye számított.
2019. dec. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Mondjuk csodálkozom rajta hogy a csoport se dob nekik össze, nem divat az oviban. Viszont Mikulásra meg kaptak ajándékot, mert ez a szokás. Érdekes de így sztem le van tudva a karácsonyi ajándékuk :D
2019. dec. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
89%
De miért van akkor közös ajándék, ha aztán az anyukák még egyesével is ajándékozgatnak? Semmi szükség erre. Nem kell külön ajándék.
2019. dec. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem közös ajándék mellé nem kell külön. Amúgy sincs szerintem szükségük minden évben 25 db karácsonyi csetreszre meg porfogóra, meg egy kiló olcsó csokira.
2019. dec. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
53%
Nem
2019. dec. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
2019. dec. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
75%

"De miért van akkor közös ajándék, ha aztán az anyukák még egyesével is ajándékozgatnak? Semmi szükség erre. Nem kell külön ajándék."

Mert a csoport együtt köszöni meg a munkáját, az anyuka meg dönthet úgy, hogy ő annyira elégedett, annyira hálás, hogy ezt külön ajándékkal is ki akarja mutatni. Ha valaki szükségét érzi, akkor adjon, akkor kell. De senki nem kötelez rá és nem szabad azt sem kijelenteni, hogy nem szükséges és nem kell. Egyéni döntés. Mi mindig adtunk, amikor úgy éreztük, tett valami extrát a gyerekért. Így aztán pl volt, hogy a takarítónő is kapott, mert a gyerek elmesélte, hogy ha a Kati néni takarít, akkor megengedi neki hogy segítsen és beszelgetnek is. Nekem a gyerek öröme megérte azt a doboz bonbont, a takarítónő öröme pedig "meg is fizette".

2019. dec. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
75%

Oviban nem, de sokan vittek külön. Nem csak karáécsonykor, év végén is.

Már iskolás a gyerek, és egyáltalán nem foglalkoztat, hogy van-e közös ajándék. Ha van, mondják, hogy mennyit adjak bele, és adom. EMELLETT én készítek ajándékot, viszi a gyerek az osztályfőnökének. Nem nyalizás miatt és nem azért, hogy ne nézzenek sóhernek, hanem azért, mert szeretnék neki adni, szeretném, ha tudná, hogy fontos nekünk a személye.

2019. dec. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Hát a csoport fele vitt külön ajándékot is. Rettentő kellemetlen volt, hogy mi nem adtunk kis szatyrot, amikor eljöttünk, így nyilván ma veszek valamit és holnap az én gyerekem is átadja az óvónéniknek és dadusoknak, csak így nem értem mi értelme volt a közös ajándéknak, ha így is vannak, akik túl akarnak tenni a többin. Jövőre viszont ilyen módon nem fogok beszállni a közös ajándéknak, mert értelmetlennek tartom.
2019. dec. 19. 12:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!