Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodás illetve óvodába készülő...

Óvodás illetve óvodába készülő gyerekek anyukái! Ti milyen szempontok alapján választottatok ovit?

Figyelt kérdés
Mit tartottatok fontosnak illetve kevésbé fontosnak? Hamarosan aktuális lesz, de még csak nézelődés szintjén állok.
2015. jan. 17. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szép legyen a környezet (kívül is, belül is, a te igényednek megfelelően legyen rend és tisztaság).

Legyen szimpatikus az óvónéni és a dadus.

Legyenek jó kis programok a gyerekeknek, ne csak üljenek és nézzék egymást egész évben.

És fontos, hogy jó legyen a vezető, hiszen fejétől bűzlik a hal.


És én a magam részéről a tiszta korcsoportos összetételt szeretem, ne legyen vegyes csoport.

2015. jan. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
legyen benne hely.
2015. jan. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
nyitvatartása a munkabeosztásomhoz alkalmazkodjon és közel legyen
2015. jan. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy körzetes ovi van, oda is csoda ha bekerül vki. A választási lehetőség a magánovi volt. Kicsi, gyerekbarát, elegendő személyzet van, kert, jó minőségű játékok. Foglalkozások, délutánonként is, nem csak únják magukat. Napi 4x étkezés jó minőségű étkezés. Engem nem zavart a vegyes csoport, úgy néz ki a fiamnak bejött. És szeretik őket, akárhányszor mentem - napközben is - sose hallottam olyat, amit jobb lett volna ha nem hallok.
2015. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szimpatikus legyen, minden része és útba essen a munkahely felé. Ennek ellenére csak a körzetes oviba vették fel a kislányunkat, ami egyáltalán nem volt szimpatikus.


Eltelt másfél év. Nagyon sok negatív van, ami miatt kivenném, ha ő nem szeretné. Viszont az óvónő és a dadus nagyom jók és a logopédus is, mert szüksége volt hogy beindulhin a beszéde.

2015. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mivel nálunk csak 2 ovi van, és körzetesítve van, így a csoportválasztás volt csak lehetséges. A nevelők szerint választottam, és egy kicsit befolyásolt az is, hogy nem igazán szerettem volna vegyescsoportba adni. Mivel mindkét szempontnak csak egy csoport felelt meg, így oda került. A második gyerekem szintén abba a csoportba fog járni.
2015. jan. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nekem olyan dilemmám van, hogy egy jónevű, elit oviba járjon-e (csupa gazdag és/vagy értelmiségi szülők gyereke, emiatt annyira nem szeretném) vagy tapasztalja-e meg inkább már ilyen kicsinek, hogy vannak kisebbségi gyerekek, rosszabb családi háttérrel rendelkező, elhanyagoltabb, kevesebb törődést kapó gyerekek, akik más viselkedéskultúrával rendelkeznek. Nyilván a jó nevű oviba inkább a jó pedagógusok miatt vinném.
2015. jan. 17. 14:01
 8/16 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Az elitebb oviba vinném. Szerintem ráér megtapasztalni ezt később (+ nem szed annyi kórságot össze). Nálunk sincs kisebbségi vagy szegényebb gyerek az oviban, viszont van minden csoportban beteg gyerek, downos vagy születésekor sérült. Így is megtapasztalják, h nem minden gyerek egyforma és nagyon szépen kezelik a gyerekek.
2015. jan. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Elitet válaszd, ilyen esetben.


Első válaszoló vagyok.


Beirattam a lányomat egy oviba, ami szimpi volt, aztán kiderült, hogy tele van c-ánnyal, a legbunkóbb fajta fehérrel és olyan csórókkal, hogy a csoportpénzre, semmire sem tellett.

Engem zavart, hogy a 25 gyerekből az én lányom és még 2-3 család normális.

Elvoltam így 2 évig, aztán gondolkodtam, hogy kiveszem, végül most a 4.évre jutottam el tényleg, ovit váltottunk, és jó döntés volt, normális ovi, nincsenek se c.ok, se bunkók.

Kár, hogy nem hoztam el onnan a lányomat 1. év után.

Csak akkor mindenki azt mondta, hogy bunkó és c.g.ány minden oviban van.

Hát nem, ahova most járunk, ott nincs.

Körbe kellett volna néznem, csak hallgattam másokra.

2015. jan. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

A "szegény emberek" azért zavartak engem, hogy csoporttársai a lányomnak, mert emiatt nem tudtak elmenni soha sehova, mindig csak a csoportszobában ültek és mivel csoportpénzt sem tudtak fizetni, ezért sokszor alig volt ceruzájuk, papírjuk, ha csak én be nem vittem.

De se egy színház, se semmire nem volt pénz.

2015. jan. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!