Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen szempontok szerint...

Milyen szempontok szerint választottatok nevet a gyerekeiteknek? Mi lett a neve?

Figyelt kérdés

Ami megy a vezetéknévhez,név jelentése szerint, gyerekkorban amilyen nevet megálmodtatok vagy esetleg valami tematika szerint pl: virág nevek stb.

Esetleg olyat ami akkor nagyon népszerű volt vagy éppen ellenkezőleg valami olyan nevet választottatok ami akkor még nagyon ritka volt.


2018. márc. 27. 11:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Tetszen mindkettőnknek ès menjen a vezetèknèvhez. Így lett Szabolcs.
2018. márc. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Fontos volt nekem, hogy mély, vagy vegyes hangrendű legyen (vegyes hangrendű vezetéknévhez) és lehetőleg 2 max 3 szótagú.

Fontos volt továbbá, hogy a családban illetve a tágabb ismerősi körben ne legyen ilyen nevű ember, mert hajlamos vagyok nevekhez személyeket társítani.

Utóbbi kitétel ellenére mégis egy nagyon kellemes emlék miatt merült fel bennem, hogy ez a név lesz AZ a név.

A gyakoriság, népszerűség nem számított (bár kislány esetében pont ezért tettem le az évtizedeken át dédelgetett Hannáról), a jelentése sem.

Így lett ÁRON :)

2018. márc. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Mennjen a vezetéknévhez, megfelelő jelentése legyen és tetszen.
2018. márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Gyerekkorom óta tetszett és az se érdekelt, hogy abban az évben az volt a leggyakrabban adott noi név. Se előtte, se utána nem találkoztam sűrűn ezt a nevet viselő nővel, a korosztályában pedig egyáltalán nem volt ilyen nevű.
2018. márc. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Tiniként megvolt a 2 favorit nevem. Aztán az egyik nagyon nem ment a vezetéknévhez, így lett a másik. Férjem beleegyezett.

Jelentését mai napig nem tudom, így az semennyire nem számított.

2018. márc. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
A legfontosabb az volt, hogy mindkettőnknek tetszen, így le is szűkült a lista 1 névre :D Mivel a páromnak semelyik másik név nem tetszett. Így Olivér lett a fiunk. Mostanában elég gyakori de nem érdekel. A jelentése nem negatív ami fontos volt nekem, és a vezetéknévhez is illik.
2018. márc. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon gyakori a vezetéknév, úgyhogy valamennyire szempont volt, hogy ne legyen túl felkapott a keresztnév, amivel Dunát lehet rekeszteni, de eszement hülyeség, vagy külföldiről frissen magyarosított se. Igazából sokat nem gondolkodtunk rajta, elég impulzívak vagyunk mindketten, úgyhogy egy régi mese nézése közben beugrott a férjemnek, és fél perc alatt meg is egyeztünk benne.:-) A másik gyerek pedig azt a nevet kapta, ami régóta a kedvencem volt, és a férjemnek is tetszett, szép, ősi magyar név.
2018. márc. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Az elsőnél szimplán csak tetszett.

Másodiknál az apa választotta, visszafé is ugyan az a neve a lánynak, nagyon jó hangzású és így picit különleges.

Harmadiknál ragaszkodtam az apa nevéhez de mivel senkinek sem tetszett így kapott egy második nevet is és azon szólítjuk.

2018. márc. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%
Mindkettőnknek tetszen, jól hangozzon a vezeteknevvel, lehessen becezni, ne legyen benne a 20 leggyakoribb nevben, ha bemutatkozik értse mindenki elsőre. Lőrinc lett
2018. márc. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

Mi hangzás alapján választottuk, megy a vezetéknévhez is (az apja nem magyar). Van egy város is ezzel a névvel a világban és nagyon kedves nevezetessége van.

Nem népszerű, sőt kifejezetten ritka itthon is és az apja országában is de nem azért mert túlkomplikált és/vagy fura. Nekem fontos volt, hogy ne legyen tucatnév mert irtózom a gondolattól is hogy hívom a gyereket és 3 másik is figyel rám.

Sem itt sem ott nem jelent semmit rosszat, nem lehet csúfolni sem és ha googleben rákeresünk nem dob ki semmi megalázó, undorító vagy röhejes dolgot.

2018. márc. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!