Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kedves Szülők! Érdeklődni...

Kedves Szülők! Érdeklődni szeretnénk, kérte-e már valaki 3 éves gyerekének az óvodai évhalasztást, mióta a Kormányhivatalhoz kell benyújtani? Ha igen, van olyan, akit nem utasítottak el?

Figyelt kérdés

Számunkra érthetetlen és felfoghatatlan, hogy külön magyarázatra van szükség ahhoz, hogy a szülő miért is szeretné, hogy még egy évet otthonmaradhasson a gyermeke! A hivatalnak nem volt elég ok, hogy: tejfehérje-allergiás, étkezési zavara van, (tartós beteg) költözés előtt állunk és még pelenkás!

Akinek van tapasztalata, kérjük, ossza meg velünk! Köszönjük!



2020. aug. 2. 14:58
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Ezt kb. szeptemberben kellene megkérdezned, mert akkor szokás intézni, nem a nyári ügyintézési szünetben.
2020. aug. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Ezt, már május óta próbáljuk intézni! Megoldás pedig, nem azért nincs, mert nyári szünet van a hivatalokban, hanem azért, mert meghoztak egy olyan törvényt, ami a szülői jogokat ássa alá és ami teljességgel kivitelezhetetlen a gyakorlatban! Miért? Mert alapvető pont az óvodai érettséghez a szobatisztaság, tehát be sem veszik a pelenkás gyereket, mivel arra sem személyzete, sem eszköze nincs az óvodáknak, hogy naponta akár egy gyereket is pelenkázzanak! Ezzel szemben, most kiadtak egy olyan törvényt, ami azt mondja: "vidd a pelenkás gyerekedet!" Akkor most mi van?! Hol van a szülő neveléshez való alapvető joga?!

2020. aug. 10. 14:01
 23/29 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg "megfenyegettek", ha szülői jogunkkal élve nem visszük a gyerekünket, azzal szabálysértést követünk el és meg fogják vonni a családi pótlékot!
2020. aug. 10. 14:04
 24/29 anonim ***** válasza:

De miért intézitek május óta? Honnan a rákból (már bocsánat) tudtátok illetve tudjátok előre, hogy nem lesz szobatiszta szeptemberre, amikor ilyen kisgyerekek esetében egy-egy hét is óriási változást hoz?

Mi kértünk és kaptunk halasztást. Szeptemberben. Nem előbb, hisz akkor vált nyilvánvalóvá a "sikertelenség", nem a beíratkozáskor. Akkor csak megkérdeztük, hogy hogy állnak hozzá, mik az elvárások.

Próbálkoztunk (nem rágörcsölve) nyáron, láthatóan nem alakult, jeleztük augusztus végén, hogy még nem tudunk kezdeni, mondták, semmi gond, szóljunk ha megy. Szeptember második felében szóltak, hogy lassan le kell adniuk a normatíva miatt a létszámot, döntsünk. Döntöttünk. Megírtam a levelet, csatoltam a védőnő levelét, leadtam az oviban, ők továbbították a jegyzőnek csatolva az ő véleményüket, majd jött a határozat. Kész. A metódus lehet változott, de biztos vagyok benne, hogy azért utasítanak el, mert ennyire előre akarod intézni.

2020. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Akkor még egyszer leírjuk! Már nem a jegyző hatáskörébe tartozik! Ahhoz, hogy valaki halasztást kérjen, május 25-ig be kellett nyújtani a halasztási kérelmet a területileg illetékes Kormányhivatalhoz! Ezért írtuk ki úgy a kérdést, hogy olyan szülő írjon, aki idén kérte!!!

2020. aug. 10. 14:47
 26/29 anonim ***** válasza:

Szia kérdező, mi lett végül? Tudtál intézni valamit? Nagyon sae, hogy így megnehezítik a helyzeteteket, egy étel allergiás kisgyerek napi étkezése a legjobb megoldás otthon lehetne megoldott! Kár, hogy "ott fent" nem érzékelik :(

Én is rettegek, mi lesz, jövőre menne a kislányom oviba, de szeretnék itthon maradni vele.

2020. szept. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Szia!

A helyi óvodavezető hozzáállása feltette az "i"-re a pontot, átírattuk Kisfiúnkat egy alapítványi óvodába, ahol végre emberi módon lehet kommunikálni! A halasztási kérelmet pedig, ismételten beadtuk, utalva a jelenlegi járvánhelyzetre, plusz csatolva a gyermekorvos papírját, aki szintén kiemeli a vírushelyzetet, a szobatisztaság hiányát és azt, hogy mi, itthon, biztosítani tudjuk a felügyeletet és a fejlesztést!

Az ügyintéző előzetes "elbírálása" alapján úgy látta, megfelelő lesz, tehát elfogják fogadni! Jelenleg a határozatra várunk!

Saját tapasztalatból mondjuk/írjuk, borzasztó ez az egész, rengeteg türelmet és utánajárást igényel!

Kívánjuk, hogy Nektek is sikerüljön ezért időben kezdjetek utánakérdezni, hogy esetetekben mi a menete!

Ne hagyjátok, hogy az állam "rendelkezzen" a gyermeketekről, hiszen Ti, szülők tudjátok, mi a legjobb Neki!

2020. szept. 24. 15:12
 28/29 anonim ***** válasza:

Köszönöm! Én is kívánom nektek, hogy a kérelmeteket pozitívan bírálják el!

Én sem fogom állami intézménybe adni, még főiskolás koromban, gyakorlaton (gyermekvédelem) láttam sok féle nevelői attitűdöt, olyat, amit és alkalmazóját én nem fogok engedni a gyerekem közelébe! Borzalom, amit egyes óvónők megengednek maguknak!

2020. szept. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Beatrix_Enikő válasza:

Kedves Kérdező,

Otthontanulásban, intézményen kívüli tanulás megkezdésében támogatom a hozzám forduló családokat. A kérdésed kapcsán az ügyfeleim és saját életünkben sem tapasztaltam fennakadást - ettől függetlenül nem állítom, hogy nem fordul elő. Amennyiben a témában szeretnél tovább informálódni, megerősítéseket kapni, közösségben lenni, úgy szeretettel várlak a közösségi média oldalamon: [link]

ahol hozzád hasonló gondolkodású csodálatos szülők vannak, és amelyre rendszeresen hozok támogató tartalmakat.

2022. aug. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!