Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 3 éves gyereked mennyire tud...

3 éves gyereked mennyire tud magától öltözni?

Figyelt kérdés
Már másodszorra mondta az óvónő, hogy az én gyerekem le van maradva a többitől mert nem öltözik magától, nem fordítja ki a ruháját. Elég rosszul esik, hogy már megint szólt mert amit tudtam úgy érzem megtettem, de csak nadrágot tudja még fel és levenni meg zoknit, cipőt, felsőruházatot nem. Egyébként ügyes másban pl ő még sose pisilt be mint sok gyerek.

2020. márc. 4. 16:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Másfél évesen is öltöztek önállóan a lányaim, de ők meg gondolom másban nincsenek a nyomában sem a tiédnek.
2020. márc. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
3.5 éves a kisfiam, aki szintén csak alulról tud fel-le öltözni. Ugyanúgy, mint a csoportban még 6 gyerek. Na meg a zipzaras felsőt, kabátot tudja levenni.
2020. márc. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Apró gombokkal nem boldogul, de olyat nem kap. Egyébként lassan ugyan, de teljesen önállóan öltözik.
2020. márc. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves kora feloltozik önállóan, viszont kirakoban, rajzolasban gyengébb :))

Ne foglalkozz vele, majd bele jon !

2020. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Középső csoport második felétől esetleg el lehet várni, h max.kis segítséggel öltözni. Addig tanítgatni kell,Nagycsopiban is látom h néha anyuka segít, csak haladjanak. Na ott már szólnék de komolyan egy kiscsopist így degradálni. Nem fordítja ki?? Pofám leszakad.Hát majd 2 év múlva kifordítja.. Pedig 3gyerekem van,vannak hamarabb és később érő gyerekek. De ilyet, hogy ezzel szekál. Én az igazgatóhoz fordulnék!!!
2020. márc. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Kiscsoportos az enyém, novemberben múlt 3. A legokosabb a csoportban az óvónők szerint, de nem akar egyedül öltözni.
2020. márc. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

3 évesen a nadrágját tudta átvenni a fiam. 4 éves korra azért át tud már öltözni de ki kell neki fordítani a ruhákat.

De másban is van lemaradás.

Viszont ovis első szülőin említette az ovónő, hogy a kicsiknek még segíteni kell az öltözésben úgyhogy szerintem ez nem olyan ritkaság.

2020. márc. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves fiam van. Egy fél éve még a lábát is alig emelte ha a nadrágba kellett beledugni. Most van amit fel tud venni, le már majdnem mindent, a belebújós pulcsi még okoz gondot. Jelenleg én annak is örülök hogy önállóan le és felhúzza a nadrágját és bugyiját pisilés/kakilás után.

Nem írod, hogy fiú e vagy lány, de ahogy én látom a lányok ebben kicsit “ügyesebbek” ha érdekli őket az öltözködés.

2020. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki már bölcsiben tud, más meg 5 évesen se.
2020. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

Ez hülyeség. Nekem több gyerekem is van, van viszonyítási alapom. Ilyen idősen vetkőzzön le, pulcsit segíteni kell. Felöltözni max nadrág és a pulcsi úgy hogy ráhúzod a nyakára és ő dugja be a kezeit. Persze mindig vannak olyan anyukák, akiknek a gyereke már 1 évesen öltözött vetkőzött szobatiszta volt és orosz irodalmat eredeti nyelven olvasott...



Majd középső csoportban kell egyedül öltözni, kifordít és alap hajtogatás. Persze az a legjobb, ha időben felkeltek és próbál egyedül öltözni. Tudom nehéz, mert te tized annyi idő alatt ráadod, de így tanulja meg...

2020. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!