Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam Szeptemberben lesz...

Kisfiam Szeptemberben lesz 4éves,de még nem szobatiszta,viszont már óvodaköteles,fel is vették annak ellenére hogy jeleztem a problémát.Felmentést úgy tudom csak 4éves koráig adnak.1én vinnem kellene oviba,de így hogy?

Figyelt kérdés
2020. aug. 28. 17:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Napközben is pelus van még rajta?
2020. aug. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen
2020. aug. 28. 17:24
 3/22 anonim ***** válasza:
73%
Viheted de többnyire nem cserélik ki a pelenkát amit reggel ráadsz. Hozd el esetleg ebéd után hogy ne tocsogjon a pisiben / kakiban egész nap. Szerintem ha látja egyébként majd a többi gyereket akkor neki is jobban megjön a kedve a szobatisztuláshoz.
2020. aug. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A jövőhét még beszoktató lesz meglátom hogy viselkedik aztán majd meglátom hogyan tovább
2020. aug. 28. 17:32
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Az én fiam 2 és háromnegyed évesen került oviba. Bár egész nyáron próbáltuk szoktatni (illetve előtte a bölcsiben és itthon is kudarcba fulladtak a próbálkozások), ő sem volt szobatiszta, nem csináltak belőle problémát az oviban. Kérték, hogy vigyünk vagy 5-6 váltás ruhát minden egyes nap, valamint tiszta ágyneműt. Otthon sem volt szabad pelust adni rá, este sem. Volt pár kellemetlen szitu, mert nem volt hajlandó szólni, ha wc-re kell mennie. De végül minden jól alakult, októberre már szobatiszta volt, nappalra-éjjelre egyaránt.

Más oviban lehet, hogy más a helyzet, gondolom nem ez az általános protokoll erre.

2020. aug. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk pld nem fogadják a pelenkás gyereket,köszönik de míg nem szobatiszta addig ne menjen.Ebbe az is bele tartozik, hogy ez az utolsó által leírt minden nap zsáknyi cuccal mászkálok se működikHa felvették vagy olyan helyen lakatok ahol megoldják a peluscserét mert kell a létszám,vagy tényleg úgy szivsz majd mint az utolsó és mosomedvét játszol egy ideig.
2020. aug. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Beszéltem az óvoda vezető óvónőjével,és szerinte a gyerek fejben már szobatiszta. Szerintem hülyeség.Felmentést ő nem tud adni.Szívem szerint nem vinném,de muszáj.
2020. aug. 28. 18:29
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem akkor maradjon otthon veled örökké, anyuci pici fia és soha ne legyen szobatiszta mert gondolom te nem igazán nyüstölöd szegénykét ilyenekkel, nehogy egy kicsit is megerőltesse magát. Közösség se kell a gyereknek, minek szocializálni, anyu szoknyája alatt a legjobb...
2020. aug. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Én szeretném a legjobban hogy mehessen vele egyidős gyerekek közzé. A szobatisztaságot nem szabad erőltetni,a gyereknek meg kell rá érni. Van neked egyáltalán gyereked?
2020. aug. 28. 18:51
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

Nem szabad erőltetni, ja a bevált duma, az nem erőltetés ha az ember segít benne és ösztönzi a gyereket. Ha pelenkában van hagyva akkor persze, hogy soha nem fogja magától kitalálni hogy szobatiszta lesz, vagy de majd mielőtt iskolába megy.

Igen van egy 2,5 éves lányom aki fél éve szobatiszta és nem, nem erőltettem soha csak megmutattuk neki, hogy így is lehet és egy hét alatt leszokott a pelenkáról de hát nyilván ez is erőfeszítésekkel járt. Egy 3 éves még hagyján de egy 4 éves gyerek pelenkában már a gáz kategória szerintem, ne haragudj.

2020. aug. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!