Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Oviba egy héten hány nap...

Oviba egy héten hány nap kötelező vinni a gyereket? Olyan van, hogy a nagymama azt mondja, majd ő vigyáz rá?

Figyelt kérdés
2020. szept. 2. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
A hét 5 napján napi 4 óra óvoda kötelező attól az évtől, amelyben a gyerek betölti a 3. életévét augusztus 31ig.
2020. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
2015-től és 3 éves kortól legalább napi 4 órában kötelező óvodába járni. nincs olyan, hogy majd a nagymami vigyáz rá. max. indokolt esetben.
2020. szept. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A testvérem a 4 évesét heti 2-3 napot, hétköznap, anyámhoz viszi. Ő meg adja alá a lovat, hogy jobb otthon, mint az oviban... Furcsálltam mikor ezt meghallottam.
2020. szept. 2. 11:16
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

1-es és 2-es felmondta szépen a jogszabályt.

Én meg azt tanácsolom, ha ilyet akarsz, beszélj az óvónőkkel, beleértve a vezető óvónőt is. Kis- és középső csoportban jó eséllyel engedik, ha normálisan szocializálódott kisgyerek, nem zűrös a családi háttere. Valószínűleg papír szerint aznap is ott van, tehát ez sundán-bundám módszer, de szerintem elég gyakori.

2020. szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk az oviban olyan van, hogy leigazolhatom neki én is többször, ha valami miatt hiányzik. Persze betegség esetén kell az orvosi igazolás. Nem gyakori, hogy valaki csak úgy nem viszi a gyereket.

Személyes véleményem, hogy ez nem jó a gyereknek, mert ilyen korban sokat tanulhat az óvodában. Szocializálódással is lehetnek később problémái, és azért egy nagymama nem képes úgy fejleszteni, mint egy pedagógus.

2020. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk úgy volt, hogy a gyerek minden hónapban 1 hetet a vidéki nagymamánál töltött, 3 hetet pedig oviba járt Pesten. Ez meg volt beszélve az óvónőkkel, nem volt probléma. Mondjuk ez 2005-2008-ig volt.
2020. szept. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Igen, az óvodák egy része ebben elég rugalmas szokott lenni, ami szerintem jó, ha otthon tényleg van megfelelő környezet. Amikor én voltam abban a korban, persze még nem volt kötelező, állandóan beteg is voltam, így ősztől tavaszig hónapokat voltam a nagyszüleimmel - és SOKKAL többet kaptam tőlük, mint amit az óvodában kaphattam volna (készségfejlesztés terén is)
2020. szept. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"A hét 5 napján napi 4 óra óvoda kötelező attól az évtől, amelyben a gyerek betölti a 3. életévét augusztus 31ig."



Ez így van de mégsem :)

Ugyanis a szülő BÁRMENNYI napot igazolhat. Ebből következően nálunk van aki péntekenként nem jár. És nincs semmilyen susmus, ez tök legális, az ebéd is le van mondva időben.

Fura, de ezt még nagycsoportban is megteheted.

Na ennyire kötelező...

2020. szept. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!