Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "kötelező" gyereket szülni?

Miért "kötelező" gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Párommal 8 éve vagyunk együtt, együtt is élünk lassan 4 éve, élettársi kapcsolat szintjén.

Sosem akartam gyereket, egyet sem. Nem vagyok kompatibilis a gyerekekkel, sosem vonzott a szülés. Inkább a karrieremre és a 2 kutyámra koncentrálok, páromat imádom, a kapcsolatunk nagyon jó.

De a szülei sajnos elkezdték a szokásos "hol az unoka?"- hisztériát. Régimódi, bigott vallásos család, bekövült értékekkel és elavult családi hierarchiával (pl. a nőnek kuss a neve, stb.). Azon is megbotránkoztak, hogy esküvő előtt feküdtem le a párommal (esküvőt sem szeretnék..). Amikor megtudták, hogy ateista vagyok, egyenesen én voltam a Gonosz Nőszemély.

Az én szüleim abszolút mellettem állnak, támogatnak a döntéseimben.

Én kerülöm őket, más városban is élünk (mi Budapesten, anyósék Pest megye külső részén), de folyton megy a hiszti az "öregek" részéről, miszerint ha mennék hozzájuk, ők biztos meggyőznének az igazukról, személyesen.

Párom már a haját tépi tőlük, nincs nap hogy ne csörögjön a telefonja az unoka-téma miatt... Már fel sem vesszük a tőlük beérkező hívásokat.

Szívem szerint elküldeném őket a jó véres bánatba...

Mit tehetnék?

25N, 26F


2018. febr. 22. 14:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 anonim ***** válasza:
99%
Te semmit azon kívül, hogy ignorálod őket. Párod meg jelenleg is rendezi őket, majd lenyugszanak (vagy párod lesz drasztikusabb).
2018. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 anonim ***** válasza:
93%
A telefont kinyomjátok, meg van oldva a probléma. Nem kell semmit tenned. Vidd el sétálni a kutyákat!
2018. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/97 anonim ***** válasza:
95%
Mit tehetnétek? Semmit. Mint te is írtad "Régimódi, bigott vallásos család, bekövült értékekkel és elavult családi hierarchiával." Egy 50+ éves férfit vagy nőt nem fogsz te megváltoztatni. Telefont nem kell felvenni, ha ilyen beszóllást mond, akkor ignorálod majd bemondod, hogy ó milyen szép az idő, mintha nem is hallottad volna, hogy mondtak valamit.
2018. febr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/97 anonim ***** válasza:
96%
Nem kötelező. Ha a férjed melletted áll, egyetért a döntéseiddel, és úgy látom igen, akkor le kell építeni a szülőket, telefont kinyomod, látogatóba nem mentek, megjegyzéseket ignoráljátok.
2018. febr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/97 anonim ***** válasza:
52%
Ossze se jöttem volna ilyan agymosocsalád sarjával,ahol a nő neve kuss,amugy is viszketek a vallásoktól is,leginkább a katolikustol,a keresztényektől,az egész családom ilyen beállitottságu szerencsére. :D A párod dolga kussoltatni őket,vagy offolni.. Az ilyen vallási fanatikusos családok erőszakosok,helyetted szépen eldöntenek mindent te meg bábként táncolhatsz nekik.. Sajnálom azokat akik 21 században egy elavult könyv ,meg vallás alapján élnek még házas életet is,no szex esküvő előtt,de még esküvő után is csak a kölyökért muszájból kinlodva.. No minden,maga az élet... Ingerszegény élet, és a vallasi fanatikusok többsége irigy és rosszindulatu,mocskolja azokat akik a sajátjukat életüket élik is nem csak végig kinlodják másokra erőszakolva magukat.. Párod állitsa alapra őket.. Nem kell felvenni a telefont,v ki kell kapcsolni v megszakitani a kapcsolatot roszabb esetben. Senkinek nincs joga senkire rá erőszakolni vallást és annak elavult ostobaságait, v saját ozsdi középkori értékrendeket.. Felnőtt pár vagytok ti életetek. :)
2018. febr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/97 anonim válasza:
100%
Nálunk is elő szokott jönni a téma hasonló módon, de udvariasan el szoktam terelni a szót, mondjuk azzal, hogy még fiatalok vagyunk, ráérünk stb. Az idősebbek nyilván hozzászoktak a régi családmodellhez, ahol a házasság, gyerekszülés stb. alapvetőnek számított már fiatal korban. Nyilván aranyos egy gyerek a "kívülállónak", aki havonta mondjuk 1-2 órát találkozik vele, de a mai túlhajszolt világban azért elég stressz éri az embert a munkahelyen is, utána otthon kezdje újra az idegeskedést, nekem sem hiányzik. A mai gyerekeket látva, tisztelet a kivételnek, túl sok hála egyébként sem látszik rajtuk, főleg a közösségi hatások miatt. Szóval gondolj arra, én is azt szoktam, hogy ez a saját döntésetek, kívülről senki ne akarja megmondani, hogy mit csináljatok az életetekkel, ilyen horderejű kérdésekben. Ha párod is osztja a véleményed a kérdésben, akkor fogd ezt fel a szeretet jelének a nagyszülőktől.
2018. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/97 anonim ***** válasza:
92%
Azon kívül semmit, amit eddig is: nem fogadjátok a hívásaikat. És nehogy elmenj hozzájuk, mert ateista- (bigott) vallásos vitából, semmi jó nem sülhet ki.
2018. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!

Engem 2 éve nem láttak, azóta jobban tepernek az igazukért. A telefont igyekszünk nem felvenni, de mivel páromnak munkaeszköz, sokszor meg sem nézi a számot, csak puff felkapja a telóját... Erre hallom az anyós vinnyogását a mikrofonból és a gyomrom kifordul. :/

Ebből számtiltás lesz párom szerint, én reménykedem, hogy így is tesz. :)

2018. febr. 22. 14:45
 9/97 anonim ***** válasza:
100%
Utolső a nő nem keltető.. Aki nem akar ne szüljön jobb a gyereknek is ha olyan szüli aki várja akarja.. Mondom ezt 3 gyerek Anyjaként.
2018. febr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/97 anonim ***** válasza:
82%
a bigott családoktól jobb megszabadulni,fellélegzés. :)
2018. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!