Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kire tartozik, ha bántják a...

Kire tartozik, ha bántják a gyereket az oviban?

Figyelt kérdés

Szóltam az óvónőknek, ők meg a szülőknek. (A kislányom arcán egy nagy seb volt, állítólag az óvónő nem tudta, kitől, de sikerült nagy nehezen kiderítenem.)

A szülők felháborodtak, hogy miért nem nekik szóltam, és kvázi felszólítottak, hogy legközelebb velük beszéljem meg.



2020. szept. 4. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Mindkettőre tartozik. Az óvonőre mindenképp. Ő van velük egész nap. Neki figyelnie kellene az ilyenekre. A szülővel is kell beszélni mert ez inkább az ő saruk.. Én is anno mindkettővel beszéltem. Pont nem érdekelt, hogy az óvonő kiskedvence tartja terrorban a csoportot. Persze havobta kapta az ajándékcsomagot mert elnézte. Van ilyen is sajnos.
2020. szept. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Én is az óvónőnek szólnék először, hiszen mégiscsak ő volt az, aki nem akadályozta meg. Nem várom az ovis kort.
2020. szept. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként a családban is megtörtént, hogy a gyerek lila foltokkal a testén jött haza, a tanító néni pedig hallgatott róla, mert az agresszor gyerek anyja a fia felettese volt.
2020. szept. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Én azt mondanám, hogy először az óvónőt értesítsd. Sajnos volt részem hasonlóban. Minden nap azt hallgattam az óvodában a pedagógusoktól, hogy nincs semmi baj a lányommal, jól viselkedik. Az egyik nap elkapott egy anyuka, akinek a gyermeke másik csoportba jár, de barátnője a lányomnak. Állítólag az én lányom többször megverte az övét. Én erről semmit nem tudtam, sőt a lányom is sírva bizonygatta nekem, hogy ez nem igaz. Szóvá tettem ezt neki. Erre az volt a válasza, hogy nem most volt, hanem fél éve, és már az ő óvónőik is szóltak, hogy tartassa távol az én gyerekemet. Másnap beszéltem az óvónőnkkel. Ő azt mondta nem érti az egészet. Ma odament hozzá, a másik kislány óvónője, hogy szülői utasításra tartsa távol a lányom a kislánytól. Ergó az anyuka össze-vissza hazudozott. Szóval mindenképpen tudjon az óvónő róla, mert óriási kavarodások lehetnek belőle így.
2020. szept. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem először az óvónő beszéljen mindkét szülővel. Ha nem oldódik meg a probléma, az óvónő jelenlétével beszéljétek a másik szülővel.De

Szerintem nem megoldás, ha a két szülő egymásnak feszül úgy, hogy egyik sem volt ott és nem látta mi történt.

2020. szept. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Oké, akkor ez megerősítés. Az "elkövető" sajnos elég problémás, ezért is gondoltam, hogy szólok, hogy legyen jelzés az óvónők felé, ill. figyeljenek oda jobban rá.

Valamint a helyszínen ők vannak ott ilyenkor.

2020. szept. 4. 14:40
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Az óvónő kötelessége vigyázni a gyerekre, tehát elsősorban neki kell szólnod.

Az, hogy ők felháborodtak, ahelyett, hogy bocsánatot kértek volna a gyerekük viselkedése miatt, már mutatja, honnan hozta a gyerek az agresszivitást.

És nagyon nemtörődöm óvónő lehet az, aki nem tudja, kitől kapott egy akkora pofont a gyerek, aminek nyoma marad.

Én a helyedben megmondtam volna, hogy ne engem utasítgassanak, hanem a gyereküket neveljék meg. Annak mondom, akinek akarom, ezt abszolút nem tilthatják meg.

2020. szept. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Az óvónő felelőssége. A szülőnek nem sok köze van hozzá, mivel nem volt jelen!


A szülő max elmondja otthon, hogy nem szabad ilyet csinálni. De utólag már semmit sem ér a dolog. Ott és akkor kell elkapni az agresszor gyereket az óvónőnek, és megbüntetni.



Egyszer előfordult, hogy a lányom harapott. A szülő nekem esett az öltözőben, hogy elő ne forduljon még egyszer.

Mondtam neki, hogy én elmondom a gyereknek, hogy ne harapjon... De ha az óvónő nem szól rá AZONNAL, amikor történtik a dolog, akkor én órákkal később már mit tehetek?? Persze, nekem megígért mindent a lányom (nem is fordult elő mégegyszer)


De akkor is úgy gondolom, hogy ezt nem a 2 szülőnek kell egymás között elrendeznie.

(anyukám óvónő, ő is egyetért ezzel)


Nehezítheti a dolgot, ha az oviban nincs büntetés (mint a lányom ovijában..)

2020. szept. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Goldmund: Igen, az igaz, hogy a szülők nagyon laza emberekként próbálják meg eladni magukat, de szerintem rengeteg a többé-kevésbé elfojtott agresszió, amibe most nem is mennék bele.

Volt, hogy az én kislányom is megharapott egy másikat, szólt az óvónő, mi megodamentünk a kislányhoz és az aanyukához bocsánatot kérni.

Ebben az oviban elvileg van büntetés (avagy következmény), de azt sem fejteném ki, hogy laikus szemmel mennyire gagyi és káros.

2020. szept. 5. 23:26
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező! Remélem, a lányod kért bocsánatot a másik gyerektől, és nem TE, anyaként a gyerektől vagy az anyukától.
2020. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!