Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A héten kezdtük az ovit. 3...

A héten kezdtük az ovit. 3 éves lányom. Már ma bent taknyos lett,megkértek (magamtól is így tettem volna) holnap ne vigyem. Hétfőn ha jól lesz,vihetem újra. Ez normális hogy beteg lett ilyen hamar? Első gyerek,első ovikezdéses tapasztalat.

Figyelt kérdés
...

2020. szept. 10. 21:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is az első héten 30 gyerekből 22 beteg lett.
2020. szept. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
77%

Lányom is a második héten lebetegedett. Előtte még csak hőemelkedése se volt. Egyszer nem volt beteg. Oviba az eső fél évben át esett a bárányhimlőn is.

Aztán azóta se volt beteg, náthás se.

2020. szept. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
16%

#6: Tisztában vagyok vele, de ettől még saját véleményem lehet, nem?

Feleslegesnek tartom ezt a fajta túlvédelmet. Anyuka írja, hogy ha jól lesz, hétfőn már vinné. Ha covidos, akkor minimum 10 nap, de inkább 2 hét lenne reális, hacsak nem tesztel két negatívat jó drága pénzen. De nyilván elég nehézkes lenne megoldani jelen esetben, hogy a gyerek 1 hétig jár, aztán 2 hét karantén, majd újra. Szülők hamar munka nélkül maradnának.

Vagy 2-3 hetente újabb és újabb drága teszteket kéne csinálni. Kivitelezhetetlen (hacsak nem milliomosok a szülők).

Nincs járvány, mégcsak járványközeli sem. Csak ez még nem jutott el mindenki tudatáig. Járványküszöb: 15 ezer regisztrált megbetegedés/ HÉT. Március óta összesen nincs annyi. Miről beszélünk?

2020. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
8-as, tökmindegy. Én is jártam anyuval gyerektársaságba, de mégis elkaptam minden nyavalyát az első óvodai évemben. Mivel más, ha a gyerekek kinn játszanak és más, ha bent. Bent ugye zárt térben egy bacilus, vagy vírus jobban tud terjedni, mivel a szél és egyebek nem viszik messzire őket. És ugye egy csoportszobában mégiscsak kisebb területen vannak a gyerekek, mint egy játszótéren.
2020. szept. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeim is úgy kezdték az ovit, hogy a 2. héten már betegek voltak és az első évben kb úgy volt, hogy 1 hét ovi, 2 hét otthon. Mi keveset jártunk előtte közösségbe viszont sógornőm szinte minden nap mozog a gyerekekkel (játszótér, babás klub stb...) és ők is nagyon betegesek. 1 éve jár a nagyobbik oviba náluk és ők is úgy vannak még most is, hogy 1 hét ovi, 2 hét otthon.
2020. szept. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!