Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » December 29.én tölti be a...

December 29.én tölti be a kislányom a 3 évet 1 hetet kaptunk az Óvodától hogy eldöntsük akarjuk hogy menjen e szeptemberbe vagy majd csak jövő évbe ! Anyukák kinek mi a tapasztalata erről mikor jobb elkezdeni?

Figyelt kérdés
Félek attól most még kicsi lesz az Óvodához de az is bennem van hogy jővőre már a többiekhez képest idősebb lesz
2020. aug. 19. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy nem anyukaként, hanem apukaként válaszolok.

Vagyis inkább én is kérdezek, szempontokat vetek fel.


Első és legfontosabb kérdés: Amikor már nem jár a gyes (dec.29. után), akkor otthon tudsz lenni a kicsivel? Vagy ha te nem, akkor valaki más?

Aztán: Mennyire igényli a társaságot maga a kisgyerek? Ebben elég nagy különbségek vannak, nálunk pl. a két gyerekünk is nagyon eltérő ebben.

Ha még nem teljesen szobatiszta az is egy érv a maradás mellett. A "nem teljesen" alatt nem azt értem, hogy napközben időnként történnek balesetek, hanem, hogy pl. ebéd utáni alvásnál még szükséges neki a pelenka. Vagy pl. a székelési ingert jelzi (tehát Vekerdy Tamás nézőpontjából szobatiszta), de kizárólag pelenkába hajlandó elvégezni a nagydolgát, vagyis hiába csűrjük-csavarjuk a szobatisztaság fogalmát, székeléshez pelenkázni kell. Csak jelzem, hogy ez az állapot simán tarthat egy évig is akkortól, amikor a kisdologhoz már nem kell pelenka.

Az is szempont lehet, hogy testileg mekkora a kortársaihoz képest. Vagy hogy mennyire erős az immunrendszere. Arra készülj, hogy óvodába járás kezdetétől legalább egy évig többet lesz otthon betegen, mint az óvodában (ha nálad nem így lesz, akkor tedd össze a két kezed!).

És még egy szempont az otthonmaradás mellett. Ha egyébként nem gond otthon lenni, én egy ilyen koronavírusos helyzetben inkább várnék. Mindenkinek egyszerűbb, biztonságosabb, ha nem megy közösségbe az a családtag, akinek nem muszáj. Ősszel egészen biztosan lesz második hullám Magyarországon. Egy év múlva már remélhetőleg lesz védőoltás, és csak rossz emlék lesz a mostani állapot.

2020. aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy irtál

Itthol tudok vele lenni állattartással foglalkozunk igy itthonról dolgozunk én is és a férjem is!

A társaságot igényli nagyon szeret más gyerekekkel játszani viszont nagyon anyás nagyszülőkkel is 2-3 óránál tovabb nem marad el!

De viszont nem beszél még össze függően csak szavakat mond e szempontból biztos segitene neki az óvoda! De sajnos itt ahol lakunk nincs beszoktatás nem maradhatok vele első 1-2 nap bent nem hiszem hogy jót tenne neki hogy egyből ott hagyom idegenek között akikkel eddig nem is találkozott

2020. aug. 19. 22:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvastalak nekem az ugrott be, hogy beirattad tavasszal vagy hogy lehet az, hogy válaszút elé állítanak benneteket.Az én lányom novemberi születésű. A szomszédom 2 lányának 5 gyereke van, váltig állították, hogy lehetetlenség, hogy szeptembertől mehetne a gyerekem mert folyamatos a felvétel és csak novemberbe betöltött 3 év után kezdhetné, az ő gyerekük így lett felvéve.Ennek ellenére rám telefonáltak az oviból, hogy kajabefizetés lesz, menjünk mindenképp mert ez az utolsó lehetőség és ha nem fizetjük be, akkor csak októberbe kezdhet, meg amúgy is jó volna ha pár szót tudnánk beszélni a gyerekről.

Mondtam, hogy per, pillanat még nem szobatiszta , de a szülőértekezletre mindenképp mentem volna, lövésem sincs hogy mennek itt a dolgok(igazán felvilágosítást se kaptunk semmiről kb 0 kapcsolat volt azon kívül, hogy megkaptuk a felvételről a határozatot emailban).stb..stb.Erre mondta, hogy igen akkor ne fizessem be a kaját, majd csak ha már szobatiszta.Senki se mondta, hogy akkor én most el kell döntsem akarom e idén vinni vagy sem.Abban aztán az óvoda vezetője is egyet értett, hogy míg nem szobatiszta addig ne erőltessük a dolgot, mert mindenkinek szívás.

Én a magamén azt látom, hogy kell neki a gyerektársaság.Testileg is elég fejlett.A beszéde nem túl szép,rondán mondja a szavakat, viszont 2 hónappal ezelőtt még csak pár szava volt, most 3 szavas mondatokat is mond már.1 hétig voltak nálunk rokon gyerekek és szinte megszűnünk létezni neki, annyira elvolt a többivel.Vagy pld én hónapok óta könyörögtem neki, hogy vegye le saját maga a cipőjét ,mossa meg maga a kezét egyedül, mert ezeket tudja és nem volt rá hajlandó, a három rokongyerek meg simán ,,húzta" magával és mindent csinált amiért én hiába könyörögtem:D Azóta viszont maga mossa a kezét,veszi a le a cipőjét.Szerintem sokat számítana fejlődés szempontjából a miénknek az ovi és a csordaszellem.Ő se volt még 1 nagyon max 2 óránál többet távol tőlem mióta megszületett.Még a nagyszülők is nálunk vigyáztak rá de talán 3x volt ilyen a születése óta.Idegen környezetbe csak velünk volt.Beszoktatásra most senki se mehet nálunk sem.Nem tudom ,hogy tetszene neki de szerintem inkább az a fajta gyerek lenne ,aki azért sír, hogy haza kell jönnie, nem azért mert otthagyta az anyja:D

Szóval a saját gyerekemen pontosan látom, hogy neki KELL a közösség.Ha alaposan megfigyeled a gyereked, ha az ösztöneid hagyod dolgozni látni fogod szerinted a tiédnek kell e.

Nálunk a legnagyobb dilemma a koronavírus kontra gyerek fejlődéséhez szükséges közeg.Amiért én nem bánom, hogy pillanatnyilag nem szobatiszta az a koronavírus mizéria.Ősszel már talán látni lehet hogyan is alakulnak a dolgok, mennyire durvul be ez az egész.Milyen szigorítások lesznek, lesznek e és a többi.

2020. aug. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 2017. Dec. 25-én született, januárban megy oviba. Engem a bölcsire próbáltak rábeszélni többen, hogy vigyem szeptembertől. Meg tudjuk oldani, hogy itthon legyen januárig , mama, papa besegít, de megyek vissza dolgozni. Januártól csak délig lenne az oviban, ebéd után elhoznánk, nagyon igényli a társaságot, programokat stb. Azt a 8-12 óráig tartó időszakot én kezdetnek elégnek látom neki. Lányom is decemberi születésű, (most lesz elsős), ő is kezdett januárban anno az oviban.
2020. aug. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nállunk nincs ilyen lehetőség hogy januártól vigyem azt mondta az óvónő csak a szeptembertől járt gyerekek után kapnak támogatást ezért nem mehet januártól

Mink egy kis faluba lakunk és kevés az óvodába a gyerek ezért szeretné az óvónő hogy vigyem hogy meglegyen a létszám

2020. aug. 19. 23:39
 6/8 A kérdező kommentje:
Végülis ez úgy volt hogy én ugy voltam vele hogy majd jövőre mén de pár napja hivott az óvónő hogy mondjam meg hogy akarjuk hogy menjen óvodába vagy nem mondtam neki szerintem még nem áll készen az óvodára erre azt mondta az nem baj majd megszokja mondtam neki szeretnék azért rajta gondolkozni azt mondta 1 hetünk van eldönteni!
2020. aug. 19. 23:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom január 13.án lesz 3 éves. Tőlünk is megkérdezték, hogy be akarjuk-e íratni. Egyértelmű nem volt a válasz.


Okok:

Még nappalra is pelenkás

A beszédét csak mi értjük, mások nem.

Bőven elég neki a játszótéri gyerek társaság.

3 hete született a tesója, így a felügyelete megoldott.


Szerintem ti is ilyen szempontok alapján vizsgáljátok meg a kérdést.

2020. aug. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak jövőre vinném, nem marad le semmiről addig.
2020. aug. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!