Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Visszamenőleg kérhetnek...

Visszamenőleg kérhetnek csoportpénzt március-április-májusra, amikor a gyerekek nem is jártak óvodába? Mire kérhetik?

Figyelt kérdés

#csoportpénz #karantén idejére
2020. szept. 18. 15:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem kérhetnek.
2020. szept. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan a csoportpénzről a szülők döntenek és az óvónő nem is szedheti. Nyilván a gyakorlatban legtöbbször megmondják, hogy mennyire van szükségük és be is szedik.

Attól, hogy a gyerekek nem jártak 3 hónapig, attól még bőven elkölthették. Pl. ha vettek egy szőnyeget, az nem került kevesebbe. Gondolom azoknak sem adták vissza, akik előre kifizették az egész évet.

Ettől függetlenül nem vagy köteles csoportpénzt fizetni, csak nem tudom megéri-e pár ezer forinton szarozni és kilógni a sorból. A te gyereked is használja azokat, amiket a többi szülő vett.

2020. szept. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kérdezz rá, mire kell. Lehet kifogyott valami amiből egyszerre szoktak többet venni, vagy tényleg vettek pár új játékot, kifestettek vagy ilyesmi. Persze szomorú, hogy ezt a szülőknek kell állni, de hat ez van. Ha nincs csoport pénz elrohadna a legtöbb óvoda.
2020. szept. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a csoport három negyede még januárban beadta egy összegben második félévi csoportpenzt. Úgy egyeztünk meg, hogy akkor a többiek is beadják, így mindenkinek ugyan annyi, egységesen be lesz adva. Ebből a pénzből vesznek egy nagyobb dolgot, vagy egy drágább kirándulásra költjük. Egyszerűbb volt annak a néhány embernek beadni azt a 3000 forintot mint 20 embernek visszaszámolni, hogy kinek mennyit adjanak vissza.
2020. szept. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Sajnos, a világon semmit nem vettek. Ha egyszer látnám, hogy vennének valamit, vagy hogy egyáltalán mire költik, szívesen beadnám (6000 Ft-ról beszélünk, havi 2000). De minden kirándulást, bábszínházat, buszköltséget külön kell fizetni, holott eredetileg azzal érveltek, hogy ezek majd a csoportpénzből lesznek fizetve. Még a gyümölcsöt is mi visszük, arra sem ebből költenek. Kérdeztem ugyan, mire költenek, de választ nem kaptam, 3 év alatt soha el nem számoltak, mire megy el a pénz...
2020. szept. 18. 22:53
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem vannak láthatatlan tételek. Színes ceruza, film, rajzlapok stb. Emlékszem gyerekkoromban mennyire örültünk egy új film keszletnek. Terem dekoráció stb. Szülőin esetleg vesd fel, hogy ugyan mondjak már el...
2020. szept. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Így, hogy nem tudod mire, én se fizetném!

1. Borzasztó sok havi 2000ft!

2. Kötelesek elszámolni vele. De az óvónők hozzá se nyulhatnak, és a fogalom sem létezik hivatalosan hogy csoport pénz. Kell k

Legyen egy szülő aki a pénzt kezeli, tőle kell számon kérni mire.

2020. szept. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nálunk egy nevelési évre 2500 ft.nem havonta. Ebből ha valamire szükség van megveszik. Kirándulás,apró ajándék a mikulástól, meg szülinapokra is ebből megy. És elég..nálunk mindenről számla és kimutatás van, amit bármikor bárki elkérhet és megnézhet, ezt mindig elmondják. Tehát szerintem is rengeteg ez a havi pénz, hacsak nem nektek kell csoportpénz gyanánt a wc papir ,zsepi kézmosó stb is fizetni. Nekünk erre nem kell,és vinni sem kell, csak a zsepit visszük. Szerintem nyugodtan kérdezd meg mire mehy el ennyi pénz. Ha meg tudják mutatni oké..ha nem akkor bukta.nálunk a ceruza ragaszto minden tételesen dátum szerint fel van sorolva mikor hol mennyit mennyiért vettek.
2020. szept. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Meton ***** válasza:
A pénzt biztosan elköltik valamire, valószínűleg hasznos dologra. De ha nem tudnak vele elszámolni, akkor nem szabad fizetni. Esélyes, hogy valaki saját zsebre dolgozik, valószínűleg ezért nem akar elszámolni. Ha kell valamire pénz, akkor befizeted, amikor kell. De előre ne add oda. Aki a pénzt kezeli, 99%, hogy elsikkasztja.
2020. szept. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha nincs elszámolás akkor teljesen jogos, hogy nem fizetsz. A többi szülő a birka, hogy fizeti a semmit. Ráadásul csoport pénz hivatalosan nem szedhető.

A ceruza, kezmoso stb árát a fenntartó önkormányzat állja, ilyesmire se lehet szedni!!


Nálunk most indult a gyermek oviba. Néhány szülő próbálkozik, hogy legyen csoport pénz de kizárólag óvodai dolgozók közös ajándékára. Még nem tudni mi lesz belőle, mert nem támogatja mindenki olyan egyértelműen.

2020. szept. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!