Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Visszamenőleg kérhetnek...

Visszamenőleg kérhetnek csoportpénzt március-április-májusra, amikor a gyerekek nem is jártak óvodába? Mire kérhetik?

Figyelt kérdés

#csoportpénz #karantén idejére
2020. szept. 18. 15:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nálunk havi 500 Ft a csoportpénz. Az óvónénik minden blokkot eltesznek és minden szülői alkalmával ki van téve az asztalra, hogy aki szeretné nézze meg mire költötték el az eddigi összeget. Ha marad bent valamennyi akkor kirándulásra költik. A 2000 Ft nagyon soknak tűnik... Bár nem tudom, hogy ez mellett kell-e még tisztasági csomagról gondoskodnotok. Mert sajnos nálunk az óvoda ezt nem tudja állni, így havonta megy bizonyos mennyiségű wc papír, zsepi, szappan, fogkefe, szalvéta, stb.
2020. szept. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#11: mondjuk ezek az önkormányzat (fenntartó) dolga lenne.
2020. szept. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
#12: Az egy dolog, egy ideális világban biztos így lenne. Sajnos azonban az ovik nagy részében ez nem így van, addig is marad a tisztasági csomag és a csoportpénz.
2020. szept. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13: mert sok helyen a szülők mind birkák. Na ahol jön egy aki kiveri a balhét utána érdekes mód már a következő években is van minden ami kell. És még csoport pénzt se mernek szedni merthogy hivatalosan ilyet nem is lehet.
2020. szept. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Gondolom te kiverted a balhét... Én nem halok bele havi 500 Ft-ba és pár egészségügyi cuccba. 😁 Ha ezt nem tudnám megfizetni inkább nem vállaltam volna gyereket.
2020. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#15: nézd, ez elvi kérdés. Én ki tudom fizetni, sokan ki tudjuk. De van aki nem.

Amúgy nem vertem ki balhét, de nálunk rendben van, sőt csoport pénzt se mernek szedni. Nem véletlen, mert úgy tudom volt egy harcias anyuka pár éve aki elég magas szintre ment a panaszával.


Ez a baj, hogy sokan leragadnak itt ahol te is: nem gond, hogy ez kell, az kell, ki bírom fizetni, nehogy már a többi szülő csórónak tartson!

Szerintem többségben nem is a tényleges rászorultak szólalnak fel ellene. Ők még inkább szégyellik magukat és inkább nem esznek csak az óvodában ne lássák, hogy szegények.



Ha valakinek nem számít a pénz akkor tök jó magán ovik vannak, lehet menni oda. Ja hogy mégis számít, mert az már havi 100 ezres tétel? Hát kérem neked a 100 ezer a sok, másnak az 500-1000. Nem vagyunk egyformák.

2020. szept. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#16: Ez mondjuk akkor lett volna hasznos hozzászólás ha te lettél volna az úttörő, aki eléred a csoportpénz és egyebek eltörlését. És most megtanítasz minket "birkákat", hogy is kell ezt csinálni. Te is csak élvezed jelenleg valaki más eredményét. Valld be őszintén! Ha nem ez a rendszer lenne nálatok, akkor Te mennyire mennél a felsőbb szintekre? Vagy ahogy te mondod, beállnál a "birkák" közé?
2020. szept. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#17: te félreérted a dolgot, ki beszélt itt rólam? Én csak leírtam miért van úgy, ahogy.

De amúgy én a csoportban is azt képviselem, hogy akkor fizessünk csoport pénz és annyit amit mindenki szeretne. Mert az nem normális, hogy 25bol 10 ember szavazza meg, holott 15 nem akarná. Ha mindenki egyetért, természetesen én is fizetem, addig viszont harciasan kiállok, hogy ne kényszerítsünk több mint fél csoportra amit nem akar.

De mondom, nem rólam van szó, hanem az egész jelenség.

2020. szept. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!