Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan hatott gyermeked...

Hogyan hatott gyermeked viselkedésére a közösségbe kerülés?

Figyelt kérdés
Külföldön élek, itt az iskola kötelező csak, igaz korábban kezdik, mint a magyar gyerekek. Emiatt a "bölcsőde" "óvoda" (nincs is külön, egy néven fut az iskola előtti gyerekmegőrzés) keményen fizetős, igazából hosszú lenne részletezni a szokásokat, a lényeg az, hogy hiába nem fizetnek az otthon maradásra, addig mint otthon; a magyar közhiedelemmel ellentétben itt nagyon sok gyerek nem jár, vagy csak későn jár közösségbe, mert anyagilag nem kerül pluszba a család és akkor meg úgy vannak vele, hogy minek, jó még neki otthon. Na most, eddig mi is így voltunk ezzel, hanem rondán hangzik, de már kezd tele lenni a kiscipőm azzal, hogy egész nap csak én vagyok gyerekkel. Sajnos a járvány nem most kezd beindulni, hanem március óta "megnyomorítja" a mindennapi életet így a közösségi programok sajnos nem igazán lehetségesek, de az intézményi nevelés az megy rendesen. Úgy látom, egyedül sokat vesződök olyan dolgokkal vele, amik társaságban úgy mond "ráragadnának" pl. evésnél, vagy ilyen-olyan dolgok rendeltetésszerű használata, meg nem is lenne lehetősége szórakoztatni vele senkit, hogy műsort csinál, ha valami hülyeséget eltalál és rá van szólva, el van véve, mert nem arra való, úgy nem szabad stb. mert nem lenne rá külön ember, hogy ő hisztériát rendez. Szóval a kérdésem arra irányulna, hogy jól látom-e, hogy igaz, hogy lehetnek negatív hatások is, amiket eltanulhat, de alapvetően azért inkább pozitív hozadéka van annak, hogy közösségbe kerül, keretek közé, rendszerbe, többet fejlődik így, javul a viselkedése, tanul a kortársaktól és jó szokásokat hoz haza is? Ti mit láttatok, miben javult, fejlődött, esetleg miben romlott a viselkedése? (A hazahozott csúnya beszéd adott esetben engem annyira nem zavarna megmondom őszintén.) Egyik itteni ismerősöm pl. idegileg kezdett kimerülni, heti három délelőttre viszi a gyereket, azt mondta ő pl. azt tapasztalja, hogy a saját játékaival egész másként kezd játszani, mintha bent tanulta volna, hogy hogyan "kell" ezt-azt tényleg úgy használni, amire szánták, nem csak lomolni vele.
2020. szept. 23. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Na,ez az egyik oka, hogy nem maradtam a 2 gyerekemmel külföldön..Többe került volna, mint amit keresek.

Itthon kezdték az ovit, negatív változás nem nagyon volt, inkább csak pozitív. Beszédesebbek lettek magyarul sokkal, nyitottabbak, kialakult egy fix napirend.

Nem tudom te hol élsz, de ahol mi éltünk heti 15 óra ingyen volt, én azt azért kihasználtam.

2020. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
3 éves kortól járnak a gyerekek council nurserybe. Az nem fizetős
2020. szept. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fiam 3.5 évesen kezdte az óvodát tavaly augusztusban, délután 2-ig jár és az első hónapokban nagyon elfáradt, amit én ezen kívül észrevettem, az az hogy jobban együttműködő lett, ha rendrakásról volt szó. És hogy játék közben gyakrabban beszélt németül attól fogva....mindig kell neki egy kis idő, hogy teljesen visszakapcsoljon magyarra délután. Amúgy mivel férjem német ezért óvodábakerülés előtt is beszélt már németül.

Amúgy eléggé szabálykövető és nagyon megfigyel dolgokat, de persze a két legjobb óvodai barátjával gyakran túlpörögnek és olyankor az óvónénik kicsit szétválasztják őket és más-más irányba terelik őket.

A lányom most szeptemberben kezdte az óvodát 3 évesen, nála azt vettem észre inkább, hogy egyre többször fordul elő, hogy belekever német szavakat a magyar mondataiba amit eddig csak ritkán csinált. A játszás módja (eddig) nem változott, de ugye ő a bátyjától már mindent ellesett korábban, és még nincs egy fix kis barátja az oviban , még inkább megfigyel és egyedül játszik, de már néha mesél a többiektől és az óvónénikről (nem egy csoportba járnak a bátyjával).

2020. szept. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!