Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Édesanyák! Óvodapedagógusok!...

Édesanyák! Óvodapedagógusok! A gyerekem (3) nem akar aludni az oviban és az ágyban sem marad nyugton a csendes pihenő idejére. A másik probléma, hogy harapással védi meg magát. Hogy lendüljünk át ezen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ősszel kezdte az ovit, és most értesültem arról, hogy egyszer sem aludt el a csendes pihenő alatt. A nagyobb probléma az, hogy az ágyból is sokszor felkel, nem fogad szót. Itthon sem alszik el mindig, de az ágyban marad és csendben elnézelődik. Próbálok mindent úgy csinálni, ahogy az oviban van, hogy ne kelljen kétféle elvárásnak megfelelnie.


A másik problémát, a harapást, a gyerekem mesélte itthon először magától, hogy megharapta az egyik csoporttársát. Beszéltem erről az óvónővel és kiderült, hogy az elejétől fogva harapja a társait, ha szeretne egy játékot megkapni vagy ha valaki el szeretné tőle venni.


Egyszer már be is kakilt az oviban,itthon nincs baleset és az itthoni viselkedése is egyre agresszívabb.


Óvoda előtt visszahúzódó volt, ha valaki el akart venni tőle egy játékot átengedte. Ha meg akarta kapni, elkérte.


Az óvónő szerint mi megelőlegeztük a gyereknek, hogy leszokott a cumiról és a pelenkáról és nyugodtan vigyünk be neki. Tavasszal szokott le a cumiról. Egyelőre nappalra szobatiszta, ez nyáron alakult ki. Az óvodai alváshoz kértük, hogy kapjon pelenkát a balesetek elkerülésére. Cumit nem szeretnék az alváshoz adni és nem szeretném, ha nappal is pelenkában lenne, ez szerintem csak visszavetné már a fejlődését.


A harapásra azt mondta az óvónő, hogy életkori sajátosság, ki fogja nőni és hogy itthon én nem sokat tudok ezen segíteni, mert ezt csak közősségben taníthazó. Amióta tudok erről a problémáról, azóta ha a gyerekem felhozza, mindig magyarázok neki. De én nem hánytorgatom fel folyamatosan.


Hogyan tudnánk túllendülni ezeken a szituációkon? Hogyan tudnám megtámogatni az óvónő munkáját?


Nagyon mellbe vágtak ezek a gondok és aggaszt, hogy az itthoni viselkedése is egyre agresszívabb, frusztráltabb. Nem szeretném, ha kifordulna magából és gondok lennének vele.


Örömmel megy és jön haza az oviból, ezért eddig fel se merült bennem, hogy gond lenne.


2020. okt. 21. 09:10
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Hidd el, ha akkora probléma lenne, már szóltak volna jóval korábban.


Ha másfél hónapja minden alvásidőben zavarja a többi gyereket, annyira, hogy ők nem tudnak pihenni, akkor arról tudnál. Az meg, ha egyszer kétszer kimászik az ágyból na bumm.

2020. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk is probléma volt a harapás.

Én ezt nagyon szigorúan vettem. Hetekig meg volt vonva minden édesség tőle (amíg harapott), és NAGYON sokszor átbeszéltük.


Hatott. Azóta nem harapott egyszer sem!!

2020. okt. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

2. válaszoló vagyok.

Otthon pedig azért frusztrált, mert így adja ki azt a feszültséget, ami az oviban éri.

Apróságokra gondolj csak. Amit el sem tud mesélni még. De bántja.

Valamint az oviban jól kell viselkednie, ezért valahol, ahol biztonságban érzi magát (otthon), ott adja ki ezt a feszkót.

Ez teljesen normális, ne aggódj!

2020. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!