Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Stréber anyukák miért erőlteti...

Stréber anyukák miért erőltetik, hogy minden alkalomra valami porfogót kelljen venni az ovónőknek/tanároknak különböző alkalmakra?

Figyelt kérdés

Már gyerekkoromban is az volt a divat, hogy a szülői munkalözösség stréber anyukái folyton kitalálták, hogy az osztály vegyen valami porfogót karácsonyra, szülinapra, pedagógudnapra, névnapok, satöbbire. Még csak nem is valami ehetőt, hanem sokadik vázát, képet, abroszt, lakásdekorációt vagy gagyi kézzel készült dolgokat. A legstréberebb anyukák természetesen külön is beküldték a porfogó ajándékaikat a ovónőknek meg tanároknak.


Most úgy látom, ez még mindig divat az oviban... de ezek a stréber anyukák nem gondolnak bele, hogy a pedagógusoknak már a töle kívan a 20 év alatt kapott vázákkal még kávéscsészékkel, amikhez még jópofát is kell várni?



2020. dec. 15. 18:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyám volt az egyik ilyen stréberanyu, ő az aki mindig küldött valami szart a tanároknak, azoknak is akik folytom kiszopattak ajándék ide vagy oda. Ő volt az aki sooohaaa nem akart Szmk-s lenni de végül valahogy mindig az lett, véletlenül tudjátok 😅 Nem tudom amúgy mire volt ez jó neki de mindig is nagy smúzoló és minden lében kanál volt egyébként, szerintem ebben lelte örömét és komolyan elhitte, hogy ezzel szebbé teszi a világot.
2020. dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
26%
Aham, értem....szóval ajándékot adni valakinek azért, mert a MUNKÁJÁT végzi. Okés, akkor légyszives a sarki boltosnak, meg a fogorvosnak, meg a buszsofőrnek stb. is tessék vásárlási utalványt adni.
2020. dec. 16. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%

12!


A munkáját végzi, igaz. A TE gyerekedet pesztrálja egész nap. A bölcsiben pelenkázza, az oviban törli a -város hátsóját, az iskolában még segít evésnél, neveli azt a kölköt, akivel TE se mindig bírsz otthon. Értelmes ember értékeli az extra befektetett energiát és munkát, amit a gyereknek nyújt. Nem kell Zsolnay étkészletet venni, de egy szál virág, vagy egy doboz bonbon téged se vág földhöz, őt meg boldoggá teszed vele.

Nem Magyarorszagon élek, képzeld nálunk pl a napilap kézbesítője, aki heti 6 napon hajnalban kel, hohy a napi minimum száz előfizetője megkapja reggel 7 előtt ah újságját ilyenkor karácsony környékén a lapkiadó által kiadott kártyákkal csenget be az előfizetőihez. Nem kötelező adni neki, de a 100 előfizetőből 99 ad. Nem is keveset. Tudom, mert én is csináltam jó ideig. Kaptam érte fizetest. De tudod nagyon jó erzés, amikor a 80+ mami ragyogó mosollyal adja át a saját maga díszített kis borítékját pár euróval és azt mondja, annyira örül, hogy te mindig korán bedobod az újságot és még szakadó esőben is csak max pár vízcsepp van rajta. Sőt, kapaszkodj, ez a mami ha össze futottunk valahol az utcán, mindig elmondta, miylen szuper hohy én vagyok a kézbesítője és milyen jól csinálom.

2020. dec. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
88%

3as!

Ez még a jobbik fele.

A fiam osztályában jó ha 4-5 szülővel tudok valamit kezdeni,a többi szarik bele. De mikor kiirtam a csoportunkba hogy a 26 gyerekből 16nak nincs osztálypénz fizetve,így nemkapnak mikuláscsomagot,akkor meg persze jött a miért nem stb stb.

És ez december..Szeptember óta kérem őket,hogy Akár 500 ft-onként is beadhatják.

Szekrényre volt szüksége a termünknek,4en raktuk össze rá a pénzt. Függöny kellett még tavaly nyáron,senkit nem érdekelt.

Mit meg nem adnék azért hogy itt nálunk is ennyire ki akarják venni magukat is az osztály életéből.

2020. dec. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk a szekrényre én se dobnék be, kedves utolsó. Az iskolát ne újítsák fel a szülők?
2020. dec. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
14-es, a Mikulás-csomagos esetet megértem, de nehogy a szülők finanszírozzák már az iskolák berendezését, akkor adót minek fizetnek?
2020. dec. 16. 13:45
 17/24 anonim ***** válasza:
86%

15ös.

Kinevezték a termünket napközis teremnek,és a tanárnő szerette volna ha egy zárható szekrénybe eltudná rakni az asztalokból a gyerekek dobozait (Amiben ugye gyurma,festék,hegyező,filc,stb stb van). A csoportkérdésben amiben szavazhatott minden szülő hogy mennyi összeget szánjunk rá,a fejenkénti 1000ft-ot választotta mindenki.

Odáig hogy összeszedjem nem jutottam el sajnos.

De ha az egyiknek eltűnik ez+az,akkor rögtön ki tudják írni hogy eltűnt/ellopták és egy kis fenyegetést hozzácsatolva hogy ha meglátják máson akkor nemköszöni meg.

Szóval a saját gyermekeik cuccáról volt szó.

2020. dec. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
37%
15: sok helyen a szülők festenek, a szülők veszik dekorációt vagy épp bútort ha kell, nyilván nem lehet az iskolától elvárni, hogy minden termet saját erőből rendezzen be kacsalábonforgó palotává az adott osztály igényei szerint 4 évente újra és újra. Én a magam részéről nem vagyok egy buzgómócsing, a szülőin is lapítok mint szar a fűben de ha pénz kell arra, hogy a gyerekem kulturáltabb környezetben tanulhasson akkor azonnal küldöm a pénzt ahelyett, hogy nyomom a fizesse az állam / iskola / a tököm tudja ki, arra várhat akinek a gyereke bukni fog és ott lesz örökké de én a magam részéről azt a pár évet ameddig a gyerekem koptatja a padot szeretném neki minél szebbé tenni, ebbe pedig a környezete is beletartozik úgyhogy nyitott vagyok minden ehhez kapcsolódó kérdésre (and so as my wallet). Az ilyen “minek adjak nem az én dolgom” szülőkről pedig megvan a véleményem; nemtörődöm 💩evők akik gyerekei a “stréberszülők” erőfeszítéseit élvezik, szívesen!
2020. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
18-as, én a pénzem inkább a gyerekem lakásának önerejébe teszem, semmint az iskolai környezetet finanszírozzam, igaz, nem is járatnám ennyire proli iskolába a gyerekem, ahol a szülőknek kell folyton tatarozni...
2020. dec. 16. 14:10
 20/24 anonim ***** válasza:
75%

"...de nehogy a szülők finanszírozzák már az iskolák berendezését, akkor adót minek fizetnek..."


Abból az adóból kell a kórházakat fenntartani, az orvosokat, nővéreket fizetni, a tanítókat fizetni, az iskolát fenntartani, az utakat rendben tartani, a rendőrséget fenntartani, stb...


Nálunk függönyöket kértek anno. Megvettük.

Engem momdjuk erdekelt, hogy a gyerekem olyan környezetben töltse a napjai nagy részét, ami neki megfelelő, pl ha süt a nap, be lehet húzni a függönyt és nem vakítja el szerencsétlent. Dehat kinek mi...Bbol a pár száz forintból sokra nem jut, nem lesz belole lakás önerő, ellenben 8 évig árnyékban ül, ha vakit a nap

2020. dec. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!