Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Stréber anyukák miért erőlteti...

Stréber anyukák miért erőltetik, hogy minden alkalomra valami porfogót kelljen venni az ovónőknek/tanároknak különböző alkalmakra?

Figyelt kérdés

Már gyerekkoromban is az volt a divat, hogy a szülői munkalözösség stréber anyukái folyton kitalálták, hogy az osztály vegyen valami porfogót karácsonyra, szülinapra, pedagógudnapra, névnapok, satöbbire. Még csak nem is valami ehetőt, hanem sokadik vázát, képet, abroszt, lakásdekorációt vagy gagyi kézzel készült dolgokat. A legstréberebb anyukák természetesen külön is beküldték a porfogó ajándékaikat a ovónőknek meg tanároknak.


Most úgy látom, ez még mindig divat az oviban... de ezek a stréber anyukák nem gondolnak bele, hogy a pedagógusoknak már a töle kívan a 20 év alatt kapott vázákkal még kávéscsészékkel, amikhez még jópofát is kell várni?



2020. dec. 15. 18:33
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

"a gyerekem olyan környezetben töltse a napjai nagy részét, ami neki megfelelő, pl ha süt a nap, be lehet húzni a függönyt és nem vakítja el szerencsétlent."


Ismétlem, ilyen proli iskolába be sem íratnám, ahol még függöny sincs. Én sem elitgimibe jártam, de nem a szülőknek kellett finanszírozni a függönyt a teremben...

2020. dec. 16. 14:40
 22/24 anonim ***** válasza:
73%
Oke, kérdező, ezek szerint a gyereked magán vagy alapitvanyi iskolába jár. Igaz, ott is te fizeted ezeket, de az ugye nem zavar.
2020. dec. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Cserepes virágot szoktam kapni, annak mindig nagyon örülök. :) Meg a bonbonnak is.

De ilyen bizbaszlóf*szokkal nem tudnék mit kezdeni.

Szerencsére középiskolában tanítok, elenyésző azoknak a száma, akik meg akarnak ajándékozni év végén.

2020. dec. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

Nem csak oviban, még az általánosban is ez megy.


Mi az osztálytól már teljesen különválva köszöntjük meg a tanító néniket (már amelyik egyáltalán elvárja, és a fiam is meg szeretné köszönteni, mert kedveli).

Ebben az iskolában az a tapasztalatom, legtöbbször a szülők versengése miatt van káosz:


Nálunk egy anyuka kitalálta, hogy vegyenek a tanító néninek és férjének wellness-hétvégét olyan 60 ezer forintért. Az osztály fele lelkesen bólogatott, a másik fele viszont (szerintem is jogosan) kikérte magának. Szerintem nem gondolta át rendesen az ötletet, illetve nem vette figyelembe, hogy nem mindenki vállalkozó, mint ő. Pár anyuka még ki is osztotta, hogy ne az ő zsebükből húzza ki a pénzt egy ilyen felelőtlen ötlettel.

2021. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!