Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit jelent az óvodapedagógus...

Mit jelent az óvodapedagógus diploma?

Figyelt kérdés

sziasztok. okj-n elvegeztem az ovodai dajka szakot, okj-s bizonyitvanyt nem szereztem, csak tanusitvanyt, miszerint elvegeztem.

ezzel felvehetnek olyan oviba,ahol ovodapedagogus diploma az egyik feltetel?

magaban mit takar ,vagy hogyan szerezheto meg?


2021. jan. 10. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2021. jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen, Tanító- és Óvoképző karon lehet szerezni. Neked nincs ilyened.
2021. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A közelében sem vagy annak a végzettségnek.
2021. jan. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Jézusom, ha ennyire buta és lusta vagy, hogy még utána nezni sem vagy kepes, ne menj gyerekek közelébe!!!


Nekik a dajkától, az asszisztensen át az óvónőig példa kell, egy minta. Te az elrettento pelda lehetsz esetleg.

2021. jan. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A dajka az a dadus más szóval. Az óvódapedagógus meg az óvónő. Te nem vagy óvónő. Nekik diplomájuk van.
2021. jan. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanusítvány: elvégezted a képzést, de nem tettél záróvizsgát.


Addig nem rendelkezel a dajka szakmával, ameddig nem akkreditáltál belőlem. Így nem fogsz tudni elmenni dolgozni dajka területen sem.


Az óvonő az egy más történet. Az egyetemen tanítják, osztatlan képzésen.

2021. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6-ost annyival egészíteném ki, hogy nem osztatlan képzés az óvodapedagódus, hanem osztott, tehát alapképzést kell végezni, utána lehet mesterre menni, ha valaki akar.
2021. jan. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Óvónőt keresnek,nem dadust.

Sajnos egyet kell értenem a négyes válaszolóval. Nem vagy oviba való

2021. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Magyarul óvónő. Mondjuk a bizonyítvány nem ártott volna. Én 8 éve raktam le, azóta dolgozom oviban. Tömegszakma lett az óvodai dajka. Olyan, mint a műkörmös kb. Hetente 10 önéletrajzot adnak le az oviban dajka állásra pályázva. Nekem szerencsém volt, hogy felvettek 8 éve mert ott voltam gyakorlaton és pont dajkát kerestek.
2021. jan. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Jók a válaszok, én is már csak pontosítást írok. Nem csak egyetemen, hanem főiskolán is létezik óvodapedagógus képzés. Vagy egyes egyetemek pedagógiai főiskolai karán. És nem csak óvónők, hanem óvóbácsik is ugyanazon képesítéssel rendelkeznek -uniszex szakma-, azaz óvodapedagógusok. A dajka viszont dajka (vagy dadus). Dajkai munkakörhöz is kell vizsga, az annak megfelelő vizsga, de ez utóbbit már írták.
2021. jan. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!