Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodapedagógus diploma nélkül?

Óvodapedagógus diploma nélkül?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy ha én még csak most kezdtem el az óvped szakot főiskolán levelezőn, akkor felvehetnek-e egy óvodába mint pedagógiai asszisztenst egy óvonő helyére?Amíg el nem végzem, utána pedig mint óvped lennék ott. Van egy csecsemő-éskisgyermeknevelő okj-m, ha ez számít.

Valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?



2017. okt. 23. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Azt tudom, hogy tanárból már akkora a hiány, hogy bárkit felvesznek, aki vállalja, hogy x időn belül megszerzi a szükséges végzettséget. Hogy az óvodákban mi a helyzet, nem tudom. Ha látsz álláshirdetést, kérdezd meg!
2017. okt. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A mi ovinkba simán felvennének és örömtancot járnának. Először óvónőt kerestek, nem volt jelentkező. Aztán pedagógiai asszisztenst, semmi. Végül garki jelentkezhetett érettségivel, ha vállalta, hogy a pedagógiai asszisztens tanfolyamot elvégzi.

Nyugat-magyarországi nem eldugott falu

2017. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én Esztergom környékén élek,szinte az összes környező faluba városba keresnek óvónőt,de egyenlőre sehova srm vennének fel,mert diplomás óvodapedagógust keresnek ugyebár.
2017. okt. 23. 22:18
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a fősuli mellett csak csanába mehettem, óviba még az utsó félévben sem. Friss diplomásként viszont már kapkodtak utánam, tapasztalatot nem mernek kérni, mert akkor kb nincs jelentkező.
2017. okt. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Diplomás csecsemő-és kisgyermeknevelő vagyok, oviban dolgozok pedagógiai asszisztensként.
2017. okt. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is érdekelt vagyok a témában, kisgyermekgondozó, nevelő, gyógyped assz és gyakorló ápoló papírom van. Gondolkoztam, h meg kéne csinálni az óvodapedagogust levelezőn, ha már negvan a harmadik babánk is. Van diplomám teljesen más területen. De ezekkel a végzettségekkel van esélyem, h felvesznek óvónői nélkül? Mennyit Keres egy óvónő?
2017. okt. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem végzősként se akarnak fel venni. Mindenhol azt kapom hogy majd akkor ha már van diplomám. A vicces az, hogy ezek a helyek azóta is keresnek ovo. pedagógust. :D A próba foglalkozásig se jutok el.


Viszont van hallgató társam akinek sikerült elhelyezkednie ilyen módon.

2017. okt. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónők jól keresnek, de nézd meg a pedagógusi bértáblát. Én diplomával ped.asszisztensként 98at kapok kézhez, nevetséges, de a kisgyermeknevelő nem ugyanaz az óvodapedagógussal.
2017. okt. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Előző: tudtommal a kezdő ovpedes olyan netto 105-t kap, és gyakornoki (kezdő) státuszba kerül 2, vagy 3 évre.


Kérdező: amiket írtak, reális, ped-asszisztensnek van, ahova felvesznek óvodába ovped főiskolai hallgatót, tehát diploma nélkül.


(Sajnos tudok olyan esetről, hogy protekcióval érettségizettet felvettek, nulla vonatkozó végzettséggel... De ez ritka eset, mint a fehér holló.)

2017. okt. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nyilván úgy értettem,hogy pedasszisztensnek vennének fel,amíg meg nem lesz a diplomám. Bár ahogy érdeklődök, nem nagyon mernek így kockáztatni az ovik,mindenhonnan az a válasz,hogy nem,ők óvónőt keresnek,van ahol már 8 hónapja,de akkor sem akarnak felvenni ilyet mint én.
2017. okt. 26. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!