Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Baj ha úgy megy oviba a...

Baj ha úgy megy oviba a gyerek, hogy nem tudja használni az evőeszközöket?

Figyelt kérdés

2021. febr. 10. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom a kanalat azt tudja?

A kés még talán belefér, de már a kanalat és a villát igen csak kéne tudni használni.

2021. febr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Bajnak nem baj, inkább csak rendkívül kellemetlen lesz neki és az óvodában a dolgozóknak is. Azért 3 éves korra illene mondjuk megtanulnia, illetve megtanítani neki az alapokat. Mi az ok, amiért nem tanulta még meg?
2021. febr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Kanalat, villát kell tudni, kést nem. Persze biztos van olyan kisgyerek, aki valami miatt le van maradva ezzel, de az átlag gyereket nézve elvárt.
2021. febr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Óvónő vagyok, rengeteg gyerek nem tudja használni helyesen, de pikk pakk megtanulják egymástól és mi is elősegítjük. A szülőknek sajnos el kell mondani, hogy hagyják próbálkozni, van aki sokáig eteti otthon még ovis korában is. Mert úgy eszik, úgy többet eszik, úgy tisztán eszik. Úgy gyorsabb. De oviban ügyesen próbálkoznak. Késsel villával mire iskolába mennek, már egész jól elboldogulnak
2021. febr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, én is ezt csináltam sajnos, ezért nem sikerült neki :(
2021. febr. 11. 01:41
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Na nekem meg mindig magyaráz a férjem, hogy miért adom oda neki ha csak eldobálja/maszatol/túrkál..... Stb. Láss csodát a másfél éves már profin kanalaz. De neki ezt nem lehet elmagyarázni
2021. febr. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

6, ez azért nem olyan egyszerű, hogy ha oda adod, akkor fix, hogy megtanul.

Egyik gyerekem nekem is úgy ment oviba, hogy alig boldogult a kanállal (villával sokkal jobban, erre első félévben csak kanalat adtak nekik), pedig gyakorlásban, biztatásban nem volt hiány,

de fényevő volt (most is), egyszerűen nem volt motivált, hogy két kanálnyinál többet egyen,

plusz hipotón, a kanalat alig bírta megemelni.

Vele szemben testvére egyévesen már önállóan evett, pohárból 10 hónaposan ivott. Ott megvolt a motiváció is. Haspók.

2021. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerős óvónő mondta, hogy a gyerekek jó része nem tud enni evőeszközzel, amikor oviba megy.
2021. febr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%
7 Én nem azt mondtam, hogy ez fixen működik. Annyit mondtam, hogy nem vagyok hülye, hogy oda adom neki
2021. febr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!