Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aki megtehette, miért adta be...

Aki megtehette, miért adta be később a gyereket oviba, kb. 4 évesen?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akik nem eü. okok, munkahely, kistesó, évveszteség miatt adták be később, hanem magát a gyereket úgy ítélték meg, hogy inkább maradjon még otthon. (Kicsi, anyás, koraszülött, kb ilyenek jutnak eszembe.)

2021. márc. 22. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Azt tudod, hogy most már ezt nem lehet megtenni? Az oktatási hivataltól kell igényelni jó előre és komoly indokkal.

Egyébként mi azért kértünk felmentést, mert abszolút éretlen volt, neuropszichológus szerint 1 éves lemaradásban volt akkor, de ez meglátszott abban is, hogy nem lett szobatiszta kereken 3-ra (és utána 2 nappal kellett volna kezdenie, mert augusztus legvégi).

2021. márc. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

2. Válaszoló, de lehetséges.

Pl kisfiam majdnem 4 évesen válik óvodakötelessé, ugyanis novemberi. Azon tanév szeptemberétől óvodaköteles, mikor már betöltötte a 3 évet. Mivel novemberben tölti a 3 évet, következő szeptembertől lesz óvodaköteles. Tehát majdnem 4 évesen.

2021. márc. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Vannak fejlesztésre szoruló dolgok amik miatt úgy döntöttünk akkor kerül óvodába mikor oviköteles lesz. Ez egy hónappal a 4. Szülinapja előtt lesz esedékes.

Közben született tesó meg jött ez a csodás helyzet, szóval kicsit sem bántam meg. Nem veszített semmit.

2021. márc. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

3-as, külön kiemelte a kérdező, hogy NEM ARRA GONDOLT, amikor évvesztesség miatt kezd valaki majdnem 4 évesen...

Ha pedig nem évvesztes, akkor csak kérvényezéssel maradhat 4 éves koráig.

2021. márc. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Decemberi a lányom, óvodapedagógusként én mindig sajnáltam az év közben kezdő gyerekeket. Nagyon ritka, aki így be tud illeszkedni rendesen. A kicsi is téli, ő sem fog menni, amíg nem kötelező.
2021. márc. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mikortól kötelező. De pl az én ikreim szeptemberiek, maradhatnak egy évet itthon, de nem tudom, jót tennék-e vele. A szobatisztaság egyértelmű, hogy kell, azt is az eü indok alatt értem. Oviban van hely, de az év közbeni kezdést nem támogatják.
2021. márc. 22. 18:10
 7/11 A kérdező kommentje:
Közben látom,többen írtatok.
2021. márc. 22. 18:12
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Minèl tovàbb vannak intèzmènyen kívül, annàl jobb. Viszont most màr csak a betöltött 4. èletèvig lehet felmentèst kèrni.
2021. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%
Simán lehet(ett), mi most szeptemberben 4,5 évesen kezdtük (sőt, csak augusztusban kezdtem el neki intézni a felmentést). Viszont az előttem írónak igaza van, én is olvastam, hogy már csak 4 éves korig lehet felmentést kérni.
2021. márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

En 4,5 eves korig itthon szerettem volna tartani annyira mindenhonnan azt olvastam, hogy az anya mellett jo a gyereknek minel tovabb, es mivel otthonrol dolgoztam mar akkor is, meg tudtam volna oldani (kulfoldon elunk, csak 5 eves kortol kotelezo az ovi).


Ami miatt vegul 2 eves kora elott bolcsis lett, az a szemelyisege, egydzeruen ezt igenyelte. Delutan 2-ig volt bent, es oviba is akkorra megyek erte. Imadta, es az ovit is annyira szereti, hogy reggel hatra sem nez, ugy szalad be.

2021. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!