Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vegyes csoport kontra homogen...

Vegyes csoport kontra homogen csoport?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok érdekelnének (óvoda)

Gyereketek milyenbe jart? szerette?

Ti, szülőkent, hogy lattatok?

Nem bantjak a nagyok a kicsiket a vegyesbe?

Es a nagyokat nem hatraltatjak a kicsik a nagyokat?



#csoport #Homogen
2021. márc. 30. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Vegyesbe járt, nagyon szerettük. Mivel egyke, így jó volt, hogy több korosztállyal volt kapcsolatba. Ráadásul a csoport fele testvérpár volt, így nagyon családias volt, könnyebb volt a többi szülővel, családdal is jó kapcsolatot kialakítani. Nálunk a nagyok mindig segítették a kicsiket, és az óvónők a foglalkozásokat is nagyon jól megoldották a nagyoknak.


Nekem gyerekkoromban nagyon rossz élmény volt, hogy az oviban el voltam választva a 1,5 évvel idősebb nővéremtől, még az udvaron sem mehettem oda hozzá.

2021. márc. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
99%
Igazából nekem is voltak aggályaim, de végül pozitívan csalódtam. Az egyetlen hátulütő nagycsoportos korban jött el, amikor már nem voltak nagyok akiktől tanulhattak.
2021. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Homogén csoportba járt a lányunk. Nagyon jól érezte magát, én is elégedett vagyok. Nekem a másik típus nem tetszik, de szerencsére lehetett választani.
2021. márc. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Homogén csoportba jár a fiam, én ennek örülök. A vegyes csoportnál a nagycsoportot latom buktatónak, nem tudnak az olyan foglalkozast tartani, ami az iskolára felkészítene. De persze ez óvodapedagógustól is függ, van, aki a vegyesben is tud, van, aki a homogénben sem.
2021. márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%
Kiscsoportos. Nem szerettem volna vegyesbe iratni, durvák voltak a nagyok. Ezek meg olyan picik, és annyira le vannak maradva hozzá képest, hogy így sincs kivel játszani. ( Nem beszél, cumizik, pelusos, hisztizik, egész nap sír stb. Ilyenek a csoporttársai) Tehát én vegyesbe iratnám ha újra döntenem kellene.
2021. márc. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Én csak saját emlékről tudok írni, én vegyesbe jártam. Amikor foglalkozások voltak ott volt mindkét óvónő és két csapatra volt osztva a csoport, a nagyok más feladatot kaptak mint a kicsik.

Én évvesztes voltam, homogén csoportos óvodában egy csoportot 2x kellett volna járnom, azaz másik csoportba kerültem volna, tök új gyerekekkel az ovi közepén, szerintem az rosszabb lett volna.

Plusz így amikor nagycsoportos voltam együtt jártam a húgommal, végig a kicsikkel játszottam, jobban kijöttem velük, mint a velem egykorúakkal.


Emlékeim szerint inkább a kicsik bántották a nagyokat.. Én kiscsoportban hajmániás voltam piszkáltam mindenki haját. Nyilván később kinőttem. Kiscsoportos volt aki ha nem tetszett valami harapott... A kicsiknek kell inkább megtanulniuk közösségben viselkedni.


Én ha választhatok a gyerekem is inkább vegyesbe fogom adni.

2021. ápr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A vegyessel tenyleg az a baj,hogy amig kicsi egy csomo nagyoknak valo foglalkozasbol,programbol kimaradtak. A kicsik nem mehettek babszinhazba se,ok otthon maradtak old. Kirandulasra is sokszor csak a nagyok mentek busszal... Stb. Mikor nagycsoportos lett,akkor az iskolaelokeszito akadozott ,mert allandoan a kicsik romboltak,hisztiztek,nem lehet leultetni az egesz csoportot tanulni.
2021. okt. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!