Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Máshol is így van ez az oviban?

Máshol is így van ez az oviban?

Figyelt kérdés

Alapjáraton elégedett vagyok az ovinkkal, viszont most kissé felhúztam magam, de nem tudom, hogy csak a jelen lelkiállapotom miatt ment mélyre a dolog, vagy valóban nem így kellene ezt...

szóval a történet, múlt vasárnap rosszul lettem, SBO, rögtön másnap mehettem a kardiológiára időpontra... írtam az óvónéninek, hogy bevihetném-e arra a pár órára a gyereket (márc. 8. óta itthon van), mert nincs segítség, nincs hova tegyem, férjemnek el kell mennie dolgozni. Mondták, hogy persze, vigyem, vigyek neki ebédet, mert ugye nem lett leadva a létszámban, így neki nem lesz kaja. Nincs is gond, vittem, de oda is értem érte ebéd előtt. Most csüt. hívtak a kórházból, hogy kedden műtét, szerdán jöhetek elvileg haza, ha most nem megyek, nem tudják, mikor mehetek, most mondtak le egy időpontot, ahova beférnék. Csüt 11kor telefonáltam az oviba, ahol megint mondták, hogy hát reggel 9ig kelle szólni, ha vinni akarom a "következő" (ovis) napra, így nem lesz neki ebéd (meg reggeli, tízórai, uzsi se), csomagoljak. Amivel nincsen is gond, de nem tudják, mi lesz a kaja, így nyilván nem tud ugyan azt vinni. Most ha teszemazt, túró rudi lesz uzsira, és ő nem kap, mert én nem küldtem vele, ő meg nincs a létszámba, így nem jut neki, az azért nagyon rossz lenne... csak szerintem erős az, hogy csütörtökön 11kor nem tudják megoldani, hogy kedden egyel több ovis adag kaja legyen? oké, péntek-hétfő munkaszüneti nap volt, de mennyit eszik egy 4 éves?? Vagy hogy főzetnek, hogy nincs plusz egy adag vész esetére? Vagy csak engem érint rosszul, mert így is tiszta para vagyok, és még ez is?

Azt hozzáteszem, hogy én vagyok az első, aki ha jelzik, elhozza a gyereket, nem vittem a vészhelyzet alatt ügyeletbe sem tavaly sem idén, nyáriszünetbe sem, mikor volt, mindig viszünk gyümölcsöt, tud viselkedni (nem én kérdezgetem, magától mondják, hogy okos, létszik, hogy nevelve van, stb...)

Nálatok hogy van ez? Ez így oké, és fogadjam el, vagy lehetne kicsit rugalmasabb is az ovi?


(nem ottani a konyha, hozzák az étkezéseket, ha ez számít)


2021. ápr. 5. 17:17
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
98%
Van apa ha jól értem. Miért nem tud 2 napot ő otthon lenni a gyermekkel? Igaza van az ovinak. Van egy szabály. Egyszer jó fejek voltak, vihetted, pedig nem is jeleztétek, hogy menne. Ha nektek megengedik, hogy kedvetek szerint vigyétek itt-ott, akkor másnak is meg kell, abból pedig hatalmas fejetlenség lenne. Jöhetsz azzal, hogy egyszeri alkalom, de ők honnan legyenek biztosak abban, hogy nem fog még párszor előfordulni, ha most engednek. Oldjátok meg egymás között, nem az ovi dolga idomulni egyenként mindenkihez.
2021. ápr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem ottani konyha, lehet au ovitól így fogadjàk csak el a lètszàmot. Így nem az ovi hibàja. Minden esetre, nem jó megoldás, mert ha egy gyerek beteg, és mondjuk hétfő reggel kapja meg az igazolást, akkor kedden vagy csomagolni kell, vagy nem megy még a gyerek oviba, vagy pedig ha reggelre lebetegszik az aznapi adagjàt ugyan úgy ki kell fizetni, mert le lett adva a lètszàm? Nàlunk helyben van a konyha, igy elég aznap reggel leadni.
2021. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

van apa, de ő nem tud szabadságra menni, örülünk, ha elvinni meg elhozni nem tudja

nem úri kényünk-kedvünk miatt van ez, műteni kell...

2021. ápr. 5. 17:43
 4/33 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem ez elég tipikus, hogy így van megszervezve. Elég kevés pénzből kell kihozniuk az ovis kaját is. Szerintem ezen ne húzd fel magad.
2021. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
elvinni meg elhozni el tudja - rosszul írtam az előbb
2021. ápr. 5. 17:44
 6/33 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező az óvoda nem gyermek megőrző, ahova kénye-kedve szerint viszi az ember. Vannak szabályok amiket be kell tartani. Azt meg nem tudom elhinni, hogy a férjed nem tud 2 napot kivenni szabadságnak vagy ha máshogy nem megy, táppénzre menni.
2021. ápr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
hiába nem tudod elhinni, akkor is így van. EÜ-s. Nincs az az isten, hogy most elengedjék
2021. ápr. 5. 17:48
 8/33 A kérdező kommentje:
amúgy egy szívműtét szerintetek komolyan kényünk-kedvünk? Én lennék a legboldogabb, ha nem kellene mennem... :(
2021. ápr. 5. 17:49
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem az ovi hibája, ezek sajnos az előírások. Ilyen körülményes minden, beleértve a közétkeztetést is. Őszintén, a gyereked kibírja, ha nem kap túrórudit egyszer. Majd elmagyarázod neki, miért kaptak a többiek és ő miért nem (csak megérti, nem hülye), aztán hazafele veszel neki egyet a boltban. Ennyi.
2021. ápr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
30%
6-os vagyok, ápolónő. Nem tudom elképzelni milyen területen dolgozik, ahol 2 napot nem tudnák elengedni. Főleg, hogy hozni-vinni tudja, akkor nem műszakozik...
2021. ápr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!