Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma szóltak az oviban, hogy...

Ma szóltak az oviban, hogy mivel várandós vagyok legyek kedves ebéd után hazavinni az 5éves kislányomat, ez máshol is szokás?

Figyelt kérdés
Holnap beszélni akarok velük,mert a férjem amúgy is az óvoda felé jön haza és mi úgy gondoltuk apa fogja hazahozni délután fél négy felé.
2011. szept. 2. 15:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%
Te dolgozol még, vagy miért nem tudsz érte menni? Mert ha ráérsz és nem dolgozol, akkor simán megtehetik és így szokás!
2011. szept. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van, csak én itthon vagyok a kicsivel. Sok a gyerek, kevés a férőhely.
2011. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Hallottam már ilyenről.Szerintem amúgy semmi joguk ebbe beleszólni. Én személy szerint nem ritkán hoznám haza.Nem lesz attól jobb a gyereknek,anyuka meg pihenjen nyugodtan.
2011. szept. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
*személy szerint ritkán hoznám haza
2011. szept. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Mármint úgy értették, hogy ha úgyis otthon vagy, foglalkozz te otthon a gyerekkel és ne az óvónő bent az oviban? Hát ez elég gáz, én óvónő vagyok, de ilyet még nem hallottam. Eszembe se jutna ilyen indokkal hazavitetni hamarabb egy gyereket.
2011. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

a délbeni hazahozatalnak semmi köze a férőhelyhez max ahhoz h délután könnyebb legyen az óvónőknek :-/


gondolom nincs délelőttös és délutáni csoport :-))))


nem KELL hazahoznod délben a gyereket erre nem kötelezhetnek max megkérdezhetik h nem e akarod

ha neked úgy jobb simán maradhat 5ig is


és igen sok helyen megteszik azt h "kötelezőnek" állítják be ezt ha várandós vagy vagy ha otthon vagy a kicsivel

pedig ez pofátlanság

simán mond meg h nem és majd a párod jön érte fél 4 re


ja és ha akaratoskodnak akkor nyugodtan mond h nincs is jogszabály rá amivel erre kötelezhetnek

2011. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az alvásra értettem, hogy nincs elég férőhely. nincs annyi hely a szobában, hogy letudjanak tenni 30 ágyat. Ottalvósra akartam, de mindennap utálnának azt hiszem, hisz nyomatékosan bár szépen megkért hozzam haza ebéd után és utána elkezdte magyarázni az okokat az ágy férőhelyről.
2011. szept. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Ez tök gáz, reméltem, hogy nincs ilyen nálunk, és nincs is. Szép kis napunk lenne, ha megszületik a pici télen, mire összekészülünk, elmegyünk, hazafelé akkor már bolt, haza, van egy órám, hogy mindent megcsináljak, ebéd, pici ellátása, rendrakás stb, aztán már készülhetünk is visszamenni a nagyobbért. Na ne már!

Ráadásul gondolom eszközöket ugyanannyit kértek be, kajára ugyanannyit számolnak fel, pedig ilyenkor uzsit nem kap. Nem tudom az ovónéniknek miért fáj még két és fél óra, aminek a nagy részét úgyis átaludnák. Más gyereket sem tudnak felvenni arra az időre.


Szerencsére nálunk nincs ilyen, de nem is hoznám el.

2011. szept. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Azzal, hogy a gyereked óvodai helyet nyert, jogosulttá váltál arra, hogy egész napra otthagyd akár. Tehát innentől már nem szólhatnak bele, ez általában az óvónők magánmesterkedése, persze, pár gyerekkel kevesebb és máris könnyebb nekik. Olyan ez, mikor a 6-ig nyitvatartó oviban ha 5-kor mész a gyerekért, már csúnyán néznek, mert nem tudnak hamarabb hazamenni...
2011. szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Pontosan így zajlott a tavalyi évem. Ráadásul a pici pont aludt volna amikor indulni kellett a nagyért..szegény :(
2011. szept. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!