Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ismeri a gyereked azt a...

Ismeri a gyereked azt a mesét, amiben a királylány "úgy szereti édesapját, mint emberek a sót"?

Figyelt kérdés
Csak eszembe jutott, mert oviba nekem az volt a kedvenc mesém, de újabban ki van tiltva az oviból, suliból a só. Kíváncsi vagyok polkorrekt-e még ez a mese. :)
2021. ápr. 29. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Persze, én is szerettem! Már ezt is "tiltólistás" lett? Durva...
2021. ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismeri és utána se vetette rá magát a sótartóra, szóval nem hiszem, hogy bármi ilyet mögé kéne gondolni és így most is megállja a helyét.
2021. ápr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 szerintem nem szó szerint tiltólistás, gondolom csak viccel a kérdező, mivelhogy a menzáról és az ételből eltűnt a só :D
2021. ápr. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Igen. Jó mese. Szerintem a mese nincs kitiltva, mert a só kis mennyiségben a menza kajában is van, a túl sok sót igyekeznek kerülni, mert az egészségtelen.
2021. ápr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy a sok só egészségtelen, az továbbra is áll, hogy az emberek szeretik :-) Ugyanúgy, ahogy az édességekre, cukorra is ugyanez igaz. Nagyobb gyerekekkel arról is lehet beszélgetni a mese kapcsán, hogy milyen evolúciós okok miatt vonzódunk ennyire a sóhoz, és mire kell emiatt figyelni manapság. Pl. hogy ettől olyan finom a csipsz meg a sós keksz, és ezért vagyunk hajlamosak túl sokat enni belőle. A só nem igazán tiltva van, hanem több figyelmet kap, ami csak még aktuálisabbá teszi a mesét.
2021. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, természetesen nem gondoltam, hogy a mese tiltva lenne, illetve pont azért kérdeztem, hogy mesélik-e még, mert maga a sóhasználat erősen korlátozva lett. Járok ki ovikba, munkámból kifolyólag, több helyen láttam, hogy a szülők csempésznek be sót, mert anélkül nem enne ott a gyerek. Azért gondoltam, hogy furcsa lehet megmagyarázni a gyerekeknek, hogy a só milyen fontos az embereknek, miközben nekik az óvónő csempészi az ételbe. Persze ennél sokkal bonyolultabb dolgokat is összetesznek a kis fejükben, inkább az óvónőkre voltam kíváncsi, hogy bevállalják ezt a mesét és magyaráznak, vagy inkább mást választanak.
2021. ápr. 29. 15:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismerem. Elég rossz az is, hogy sok élelmiszerről sajnálják a sót. Nem kellene titólistára tenni ezért, legfeljebb azért mert manapság sok gyereket nem nevel az apja és nem azt adja számukra a mese, ami a mondanivalója lenne.
2021. máj. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!