Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha betöltötte a gyerek a 3...

Ha betöltötte a gyerek a 3 életévét akkor óvodaköteles még ha nem is szobatiszta?

Figyelt kérdés
A Lányom Leticia 3 éves most Júniusban lesz 4 éves tavaj Szeptemberben felhívott a régi igazgatónő hogy mivelhogy a lányom betöltötte a 3at így ha pelenkás a lányom ha nem neki muszály járnia ez így is volt kb 2 hónapig nem is küldtem az ovodába a vírus miatt ez idő alatt új igazgató nő vette át a régi helyét ma reggel küldtem a lányom az ovisbusszal a kislányom nagy örömmel ment is majd kb 1 óra elteltével telefonált az új igazgatónő hogy a kislányomat hazaküldik mert nem szobatiszta.
2021. máj. 3. 08:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Elvileg lehet valahogy felmentést kérni,de ha 4 évesen nem szobatiszta (amúgy ez mit takar?pisi,kaki bemegy csak úgy?) akkor érdemes volna a kivizsgálás, mert a legtöbb gyerek már szobatiszta erre az időre.

Lányod oviköteles,ha nem szobatiszta akkor is.

2021. máj. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk csak szobatiszta gyetekeket vesznek fel, kortól függetlenül (marmint 3tól felfele)


Sógoroméknal a lányok 2és fél évesen kezdték az ovit, pelusosan.


Ez óvoda függő szerintem.

2021. máj. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk annyi a szobatisztasagi követelmény, hogy legtöbbször legyen szobatiszta.Balesetek előfordulnak,belefeledkezik a játékba, nem mer szólni, nem időben szól.Főleg az első időkben.Viszont nem lehet rajta pelenka, ilyenek.Ha alig 1 óra alatt már telefonáltak akkor az nem tudom milyen intézmény lehet.Ha reggel indulás előtt pisilt a gyerek akkor kb 2-3 óra mire újra kell neki..Meg egy majdnem 4 éves gyereket tényleg küldenének már kivizsgálásra.
2021. máj. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk nem kezdhette el az ovit, amíg szobatiszta nem lett. Elvileg kötelező, gyakorlatilag megpróbálják meggyőzni a szülőt, hogy ha nem szobatiszta ne vigye. Pelenkázni nem is szabad az óvónőnek.
2021. máj. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Az hogy nem szobatiszta az mit takar?
2021. máj. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem kötheti szobatisztasághoz, hiszen ha betöltötte a 3-at, utána szeptember 1-től óvódaköteles és kész. A jogszabály így rendelkezik. Kérhettek felmentést akár 5 éves korig is, de minek?

A gond az, hogy nem adottak a körülmények egy pelenkás gyerek ellátására. Nincs pelenkázó helyiség és alkalmatosság, nincs ehhez külön kuka. És nincs ehhez megfelelő gondozó sem, hiszen az óvónő pedagógus, nem pedig csecsemőgondozó, kisgyermeknevelő. Pont ezért általában pelenka nem is lehet a gyereken. Nálunk ezt úgy oldották meg, hogy átöltöztették. Ha 1 nap 2x, akkor 2x. ha 8x, akkor annyiszor. Anyut meg várta bezacskózva a szekrényben a szennyes ruha. Mikor mennyi.


Megint más tészta, ha nem ágytiszta a gyerek. Ilyenkor lehet egy csomó trükk, ha bent kell aludni. Lehet bugyipelust felhúzni, amikor kettesben marad az óvónővel vagy dadussal, de nálunk simán 3 nap alatt kitapasztalták, hogy melyik gyereket mikor kell délutáni alvás közben felébreszteni és kiküldeni pisilni.

2021. máj. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem bántásból írom,de én is kivizsgáltatnám a gyereket.Nekem 4 van,2-2.5 éves korukra mind szobatiszták lettek.Persze előfordult néha baleset,vagy éjszakai bepisilés,de nagyon ritkán,leginkább akkor,ha megfáztak.Tesóméknál kicsit tovább tartott,de 3évesen már az ő lányuk is szobatiszta volt.
2021. máj. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egész héten itthon voltunk a kislányommal dolgozni nem tudtam elmenni a héten mivelhogy egyedülálló anyukavagyok próbálkozunk egy párszor már ráűlt a bilire de még sokszor bepisil nem tudom hogy milesz akkor majd ha oviba küldöm mert 1000% hogy nem fog egyből ráülni ott a kis wc-re mivelhogy szégyenlős lessz majd akkor is hazaküldik?!
2021. máj. 8. 08:20
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem viszed el kivizsgálásra?
2021. máj. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Már voltam vele Novemberben azt mondták hogy 15 percenként ültessem a bilire viszont hatalmas hülyeségnek tartom mert 15 percenként ő maga nem akar ráülni a bilire kényszeríteni meg nem fogom
2021. máj. 9. 22:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!