Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ez csak nekem nem megy?Lenne...

Ez csak nekem nem megy?Lenne valamilyen megoldás erre?

Figyelt kérdés
Kislányom szeptemberben kezdi az óvódát,még ugyan nem hozták szóba a jeleket,de mindenféleképpen a "Napocskát" szerette volna,rendben ki is néztem egy oldalt,ahonnan képen látszódóan tökéletesen lehet vasalni,rá pár napra ki is hozták.Szerencsére ezeket csak próbának rendeltem,így nem teljes csomaggal,mert mikor rávasaltam,utána rögtön leesett,nem maradt rajta.Sajnos nem tudom hogy csak én vagyok ennyire szerencsétlen,vagy hibásak a termékek,segítenétek?

2021. máj. 18. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

1. És ha nincs is napocska jel abban az oviban??? Vagy előtted lestoppolja Imolácska anyukája? O.o

2. Alkoholos filc mindenbe. Tökéletes, olcsó, ha lekopna, könnyű újrarajzolni


Mondjuk a felvasalhatos címkékhez nem értek, ez megér egy lepontozást. :)

2021. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
A jelválsztás nem így működik, beszélj az ovival. És igen, alkoholos filc a legegyszerűbb.
2021. máj. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sem ment a felvasalható. Toll a nyerő.

És tényleg nem biztos, hogy sikerül megcsípni a napocskát.

Mondom, hogy nálunk hogyan volt. Első szülőin két lap indult el a teremben két sarkából. Egyiken is csomó jel, másikon is. Összességében sokkal több jel volt mint ahány gyerek. Amikor hozzánk ért a papír akkor választottunk a még szabad jelekből.

2021. máj. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Vardd oda pár oltessel:)
2021. máj. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Az oviban kell majd az első szülőin választani jelet abból, ami ott már van a szekrényeken, törülközőkön pl., szóval nem érdemes előre sem rendelni, sem rárakni a ruhákra a míg nem tudod, nektek mi jut.

Alkoholos filc tényleg a legolcsóbb.

Felvasalható címkénél nézd meg az oldalt, ahonnan rendelted, nincs-e leírás hozzá vagy kérdezd meg őket emailban. Én ezt találtam: "Használati utasítás: A rávasalható foltot helyezzék száraz, tiszta ruhadarabra. Ezután helyezzék a vasalódeszkára a folttal lefelé. Vasalják erősebb nyomással 8 - 10 másodpercig 150 °C-on, ezután hagyják kihűlni. Ha a folt nem tapadt meg rendesen, még egyszer vasalják át."

Aztán meg nem csak felvasalható van, hanem felvarrható is. Lehet, hogy ez olyan, ha nem ragadt se a ruhára, se a vasalóra?

2021. máj. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mint említettem,ez csak egy próba volt,valóban nem bisztos hogy a végső eredmémy ez lesz, kaptam egy megoldást,4-Es ez egy jó megoldás lehet,de nem hinném hogy lesz minden ruhadarabra időm és erőm varrogatni,a filcessel pedig az a gondom,hogy nem mosódna egy idő után el?köszönöm hogy megosztottátok velem az ötleteiteket.
2021. máj. 18. 18:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

www.ovisjel.hu oldalról rendeltem. Még bírják a vasalhatók szeptember óta.

Bár én többet nem rendelek mert macerás mindenbe bele vasalni szerintem...és drága is...vagy nekünk van sok ruhánk 🙂

Marad az alkoholos filc. Címkékre rajzolva nem mosódik el!

2021. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Vannak kifejezetten textilre használható filcek, de a sima alkoholos is bírja a mosást.

Én is ovisjelről rendeltem pár címkét, de egy idő után szinte semmire nem kellett, a gyerek megismerte a saját cuccát és soha nem tűnt el semmi.

2021. máj. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Biztos gyereke válogatja, de az enyém megismeri a cuccait, semmin nincsen jelünk. Az ágynemű tartó táskára ráírtam, de ott is inkább az óvó néni kedvéért :D
2021. máj. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azért többször előfordult, hogy a szomszédnak pont ugyanolyan volt, csak eggyel kisebb :) És mások is kerestek már ezt-azt körlevélben. Ágyneműnél a dadusnéninek útmutatás, kinek adja vissza, a kabátot meg félti az ember. De szerintem sem kell minden bugyiba meg pólóba beleírni.
2021. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!