Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sikerült már valakinek a...

Frissnyugdíjas kérdése:

Sikerült már valakinek a pótdíj eltörlését kérvényezni és töröltetni rászorultság miatt?

Figyelt kérdés
A lányom élettársa vezette a kocsimat,most szembesültem vele,hogy matrica nélkül közlekedett az M5-ön,kétszer is.

#Pótdíj eltörlése #vagy valamilyen megoldás.
2016. nov. 16. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:

rászorultság miatt? Mire szorult rá?

Értem én, mit akarsz írni, de az nem rászorultság, arra segélyt adnak.

Szerintem nem lehetséges töröltetni, mivel ez egy szabálysértés. Lehet, hogy le lehet ülni. Amúgy ezért (sem) adunk kölcsön autót. Ha gyorshajtáson kapták, arra is megkapod a büntetést. És nem lesz mese.

2016. nov. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem adtam kölcsön a kocsit,nála nem így működik.Fogta és szó nélkül vitte.A rászorultságot azért írtam,mert sajnos az egyhavi nyugdíjam sem fedezi a büntetést!Én valamilyen megoldásra kértem választ!
2016. nov. 16. 12:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Fizesse ki, ha nem ő, akkor a lányod.
2016. nov. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha ilyen kevés pénzből élsz, akkor hogy tartasz fenn egy autót???? Azért annak is vannak költségei.

AMúgy meg ha kérés nélkül elviszik a kocsim, akkor feljelentést teszek lopás miatt, és a feljelentést már mutogathatod a bírságot kiszabó hatóságnak. Arra már alapozhatsz egy levelet, hogy nem is te voltál, engedjék el, de így nem.

Ezzel az erővel amikor én is megkaptam a csekket a kötelező haladási irány elmulasztása miatt, én is mondhattam volna, hogy nem én vezettem, épp lenyúlta tőlem a húgom a kocsim...

Kollektív felelősség van. Pont ezért.


Aki rászoruló, annak nincs kocsija.

2016. nov. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha szó nélkül elvitte, fizessen. Ha nem akar, fel kell jelenteni a rendőrségen. Mi az, hogy önkényesen elviszi az autódat?
2016. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tiltott autópálya használat, gyorshajtás, tilosban parkolás miatt a bejegyzett üzembentartónak küldik a büntetést.

Az már magán jellegű probléma, hogy ki vezette valójában az autót.

Normális helyzetben azt csak az üzembentartó beleegyezésével vezetheti más, tehát küldik a büntetést az üzembentartónak... ha nem ő vezetett rendezze a számlát a vétkes féllel. (ezért nem adunk kölcsön autót olyannak, akiben nem bízunk meg).

Rászorultság cimén mentességet kérni... kapásból félresörik, nem kötelező autópályán közlekedni, sebességkorlátozást túl lépni, tilosban parkolni.

A problémád magán jellegű, polgári peres úton rendezhető.

Logikátlan is a kérésed, a vejednek kérvényeztél ingyenes autópálya használatra engedélyt.

2016. nov. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos senki nem a kérdésemre reagált.Amikor a kocsimat vettem jól fizető állásom volt.Két hónapja mentem nyugdíjba,most munkát keresek hogy megélhetésem biztosítsam!Utoljára a lányomék vállalkozásában dolgoztam öt évig fizetés nélkül.Csődbe mentek,most per pillanat a megélhetésük is gond.Ezt most azért írom meg ,hogy némelyiktek megértse miért kérdeztem a méltányosságról.Ja és a kocsit nem én vezettem!
2016. nov. 16. 16:46
 8/8 anonim ***** válasza:

értettük a méltányosságot (ugye, hogy nem a rászorultság a jó szó?) de te meg értsd meg, nincs kibúvó! Ez egy szabálysértés, aminek következménye van. Senkit nem érdekel, hogy ki ment az autóval, az idézett szabályozás miatt. A tulajdonos fizet, illetve rajta hajtják be. Ha a beleegyezésed nélkül mentek el az autóddal, az gépjármű önkényes elvétele, vagy lopás. Ide másolom neked, olvasd el:


Jármű önkényes elvétele



Jármű önkényes elvétele: aki idegen gépjárművet úgy vesz el mástól, hogy tulajdonszerzési szándék nem vezérli, csak egy bizonyos időre viszi el az bűncselekménynek minősül, de ha már tulajdonszerzési szándék is párosul hozzá az már lopásnak minősül.



A jármű önkéntes elvétele minden esetben büntetőjogi felelősségre vonást eredményez. Egy jármű önkényes elvétele kivétel nélkül minden alkalommal büntetőjogi felelősségre vonással jár együtt. Ez fennáll akkor is, ha egy járművet például a tulajdonosa megőrzésre rábíz valakire, az illető pedig ez idő alatt jogtalanul használja azt.


Jármű önkényes elvétele nem is kicsi büntetéssel jár, ugyanis 5 évig terjedő szabadságvesztést róhat ki a bíróság ilyen esetben akkor, hogyha az eltulajdonítás még fenyegetéssel, vagy élet elleni bűncselekménnyel is párosult, sőt ha bűnszövetkezetben, netán fegyverrel követték el, akkor az ítélet kettőtől akár nyolc évre is szólhat.


A szó szoros érelmében a jármű önkényes elvétele azt takarja, hogy egy személy olyan körülmények között veszi el mástól a gépkocsiját, hogy ezt a cselekvésnem irányul tulajdonszerzésre – tehát nem vételi szándékkal viszi el az autót, hanem jogcím nélkül, egy ideig használja.


A kérdésed kb olyan, mint hogyha a bolti tolvajt el kéne engedni, ha azért lop, mert éhes. A törvény ilyet nem ismer.

2016. nov. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!