Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miket kérdeztek a gyerektől?...

Miket kérdeztek a gyerektől? Gyermekbántalmazás

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Főként óvónőkhöz szólnék, ha fennáll a gyermekbántalmazás gyanúja, miket kérdeztek, hogyan játszotok a gyerekkel, hogy megbizonyosodjatok róla?

Hogyan tesztek különbséget valós és fiktív eset között?

Lehet szó fizikai nyomokról vagy fizikai nyomok nélkül.

Előre is köszönöm?



2021. máj. 25. 08:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*Előre is köszönöm!
2021. máj. 25. 08:30
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagyok óvónő, de a gyanút sokszor eleve a gyerek viselkedése, játszása adja.

Bizonyosság nincs, legföljebb alapos gyanú. Ilyenkor szólnak a gyermekvédelmiseknek. Aztán utána már az ő asztaluk, hogy mit csináljanak.

Kisfiam óvodáskorában egyszer az egyik csoporttársa délelőtt hányni kezdett.... nagyon úgy nézett ki, hogy azért, mert apuka úgy megverte, hogy agyrázkódása lett a szerencsétlen kisgyereknek (habár külsérelmi nyomok nem voltak). Onnan is lehetett tudni, hogy súlyosan bántalmazzák ezt a kisfiút, hogy oda jártak a kishúgai is, és ők egyszerűen elmesélték ezt az óvó néniknek.

Nekem a feleségem mesélte mindezt, én elszörnyedtem (mint mindig, amikor kisgyereket súlyosan bántanak). Kiderült, hogy a gyermekvédelem tud arról, hogy problémák vannak, járnak hozzájuk, a kisgyerekkel pszichológus foglalkozik stb. Mivel természetesen a kisgyerekkel voltak magatartási problémák, ez volt a legelső, ami az óvó néniknek éppúgy feltűnt, mint az óvodás társainak.

Aztán hónapok múltán lassan alakultak a dolgok. Fiamtól olyan visszajelzés jött, hogy ez a kisfiú már nem olyan, mint régen, már jól lehet vele játszani. Csak remélni tudom, hogy ez egyúttal azt is jelentette, hogy őt sem bántották már otthon...

2021. máj. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

Az én gyerekemnek sokszor van reggelente hányingere, általában akkor, ha nem vacsorázott rendesen és a reggelit sem hajlandó megenni. Ilyenkor 5ből 2szer hányni szokott gyomorsavat..


Én már több szülőtől hallottam, hogy "ráverjek a fenekedre?" "megcsapom ezt a gyereket!" "ráüssek a kezedre?". Ezek közül kettőt hallott két különböző óvónő, egyik sem csinált semmit..


Csak akkor lépnek, ha a gyerek panaszkodik, vagy ha látványos seb van rajtuk, különben a nevelés részének tekintik.. Amúgy ovis gyerekeken annyi apró kék folt és sérülés van, hogy nem tudják megmondani mi mitől. Az én lányom lábán 4 zöld folt van, meg képes volt egyszer nekifejelni a fának, de annak is voltam már tanúja, hogy fordult egyet, elfelejtette, hogy mögötte oszlop van, és jól feldagadt a szeme..


Az óvónőket nem nagyon érdekli, hogy elverik a gyereket, ahogy a szülőket sem érdekli pár "atyai" vagy "nevelő célzatú", esetleg "hirtelen felindulás" ütés.

2021. máj. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
4-esnek: Ez azért nem teljesen igaz. Nálunk az oviban volt már szülő akit feljelentettek, és a gyámügy is vizsgálódott. Az anyuka mesélte. Pedig nem bántották a gyereket, csak a gyerek panaszkodott állítólag az oviban, hogy mindig kiabálnak vele meg ilyesmi. Nagycsoportos volt. Végül lezárták az ügyet. Az meg hogy mond valamit a szülő még nem bántalmazás. Én is volt már hogy azt mondtam a gyereknek, hogy "elverem a feneked, ha mégegyszer...". De sosem tettem meg. Mondjuk ezt a gyerek is tudja :D Azért ebből még nehogy ügyet csináljon egy óvónő. Gondolom figyelik az ilyen gyerekeket és nem mindig csak szóbeszédre alapoznak.
2021. máj. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

De, az is számít, hogy mit mondd az ember, csak a fizikai erőszak durvább formája a bántalmazásnak.


[link]

2021. máj. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
Igazad van, de azért nem mindegy mit mond az ember és milyen hangsúllyal, hangerővel.
2021. máj. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem kérdeznek. Rajzzal, játékkal kicsalogatják belőle az infót, de direktben nem kérdeznek rá.
2021. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Van egy film, az a címe, hogy Vadászat, Mads Mikkelsen a főszereplő. Érdekes és jó, de szomorú és elkeserítő film, érdekes megnézni.

Na abban a filmben meg lehet nézni a rossz példát, azaz hogy hogy NEM kell ezt csinálni.

2021. máj. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egy nagyon elgondolkodtató film!
2021. máj. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 Bizony, azért is hoztam fel itt példának. Én mindenkinek ajánlom, akit érdekel a téma (a kérdésből gondolok, hogy a kérdezőt érdekli), meg egyébként is.
2021. máj. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!