Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha gyermekbantalmazas merul...

Ha gyermekbantalmazas merul fel az ovonokben, joguk van anelkul fut-fat osszehordani az adott csaladrol, hogy nekik szolnanak, oket megkerdeznek?

Figyelt kérdés
Egy normalis, jo anyagi korulmenyek kozott elo, dolgozo hazasparrol van szo, akiknek egy okos, aranyos kisfia van, aki hiperaktiv es figyelemzavaros, jarnak vele gyermekpszichiatriara emiatt. Elenk a fantaziaja es az egyszeru osszeveszeseket (hiszti, emiatt kiabalas, sarokba allitos buntetes - nem testi sertesrol van szo) tovabbkolti, emiatt az ovonok elkezdtek kavarni: egybol a gyermekjoleti szolgalatot ertesitettek, es most kiment hozzajuk egy csaladvedelmis ember, aki mindent rendben talalt. Ez nem volt eleg az ovonoknek, es tovabb vittek az ugyet, merthogy ok biztosak benne, hogy gond van. Tovabbra sem a csaladdal vagy kulon egyik vagy masik szulovel beszelnek, hanem egybol a szervekhez fordulnak. Mivel ok jelentik, a csaladvedelem ujra ki kell hogy menjen, vedelembe vegye a kisfiut, es ettol teljesen kikeszulnek. Meddig mehet el az ovono, mi lehet a modja annak, hogy tisztazzak a kerdest egyszer s mindenkorra? A gyermek pszichologusat be lehet vonni? Ki tudja tisztazni oket?
2019. febr. 19. 12:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Ez az előírás.
2019. febr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Es innentol mi az eljaras? Ha mar vedelembe vettek valakit, milyen lepesek vannak?
2019. febr. 19. 12:29
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Kapja össze magát a család, emrt védelembe nem veszik, ha csak ennyiről van szó.
2019. febr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Fűt-fát nem hordanak össze, de helyesen teszik, hogy cselekednek. Az óvodapedagógusok többet látnak a családról a gyermek által, mint hinnéd.... Biztos, hogy oka van,hogy jelentik. Tisztázni magatokat akkor tudjátok, ha elmondjátok őszintén mi a helyzet, ez-az sajnos előfordult,de egyszeri volt, stb. Ha védelembe helyezve lesz "javulás", akkor tisztázódhattok. Viszont ha az óvodapedagógus továbbra is tapasztalja,látja a jelekez, akkor ebből természetesen ügy lesz.
2019. febr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
en nem vagyok benne. Hat nem tudom, kinek lehet hinni. Szerintem nyitottak minden beszelgetesre, csak nagyon felnek tole, hogy mi var a gyerekre, rajuk ezek utan, ovi valtason is gondolkodtak.
2019. febr. 19. 13:14
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Ha nincs mitől félni,akkor baj nem lehet. Azért a védelembe vétel sem úgy megy,hogy valaki mond valamit,és akkor megtörténik. Itt az ovónőnek is bizonyítania kell,az állítását. Magamból kiindulva,bár nálunk tényleg nincs testi genyítés,fel is jelenteném az ovónőt rágalmazásért.

Erről eszembe jutott egy történet. Mikor ovis volt a nagylányom,az öltözőben elmondták egymásnak,hogy ki mit reggelizett. Volt egy kisgyerek,aki mindig azt mondta,hogy semmit,vagy zsíros kenyeret. Az ovónő beszélt az anyukával,hogy hogyan tudna támogatásokhoz jutni,ha rosszak az anyagi körülményei. Az anyuka ezután minden reggel felvette a relevonra,ahogy a gyerek reggelizik. Ugyanúgy azt mondta,hogy semmit nem kap.

Ezzel csak azt akarom mondani,hogy vannak èlènk fantaziajú gyerekek. Előbb meg kell bizonyosodni valamiről és csak utána lèpni. Persze az megint más,ha kéken zölden megy a gyerek oviba.

2019. febr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
pont erre utaltam, hogy ennyi erovel akarki allithat csunya dolgokat, ebben az esetben nincs artatlansag velelme? Mert ugye nincsen testi serules nyoma a gyereken, nem sirdogal, nem viselkedik furcsan, semmi. Szoval ok nelkul tehat nem ragalmazhatna senkit az ovono...
2019. febr. 19. 13:55
 8/24 anonim ***** válasza:
75%
de van ártatlanság vélelme, ami azt jelenti, nem a szülőknek kell bizonyítaniuk az ártatlanságukat, hanem hatóságnak a bűnösségüket. Amennyiben fűt-fát terjesztenek róluk az óvónők, a szülők feljelenthetik őket, persze ebben az esetben is van ártatlanság vélelme, ergo nem óvónőknek kell bizonyítani, hogy ártatlanok, hanem szülőknek hogy az óvónők nem szállnak le róluk és hamis vádakkal illetik őket...Mondjuk ettől a ponttól érdekes a dolog, a szülők miért nem tesznek feljelentést az óvónők ellen?
2019. febr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
nem tudom, eleg friss a tortenet. Most kezdodott par napja, legalabbis en azota tudok errol. Szerintem is megerdemelnek, hogy feljelentsek oket. Emiatt is erdekel, meddig terjed az a felelosseg, amig ok feltetelezhetnek dolgokat, es kotelesseguk jelenteni, es mikortol szamit ragalomnak.
2019. febr. 19. 14:13
 10/24 anonim ***** válasza:
53%

Van óvódavezető, fenntartó és biztos vagyok benne hogy vannak hatóságok.

Semeddig nem tart a joga, én azért szóltam, mert azt terjesztette pedagógus, hogy rossz gyerek a fiam, csoda, hogy ki nem rúgják-mindeközben fiam 4-es, 5-ös magatartású volt, nyelvtanból volt 3-as, egyébként 4,16 volt az átlaga. Felhívtam osztályfőnököt, megmondtam kiktől hallottam, hogy ezt mondta tanár, gondolom őket megkérdezték, akik igazoltak engem, következő héten kirúgták a tanárt. Szóval én azt gondolom semeddig nem terjed, nem mondhat hazugságot a gyerekről, senkinek, semmi körülmények közt. Ilyet pedig egyáltalán nem.

2019. febr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!