Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Jogosan haza küldhetik az...

Lovelyne kérdése:

Jogosan haza küldhetik az ovibol azt a kisgyereket edėd vėgeztėvel akinek az egyik szülője otthon van bármilyen okból?Ha jól tudom oviba nem kėrnek, nem kėrhetnek munkaltatóit a szülőktöl.Akkor ez mi?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömtől hallottam.Ezt valóban megtehetik?

2021. júl. 3. 09:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2021. júl. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%

Nem!

A mi ovinkban azt mondta, hogy eszembe ne jusson hazavinni a gyereket ebéd után.

2021. júl. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Elszokták játszani a rászedhető szülökkel.
2021. júl. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Különben is ha nem mész érte, nem lökik ki a kapun. Van az óvónőknek is munkaidejük, az ovinak zárási ideje. Csak azzal teszik meg, aki hagyja magát.
2021. júl. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
Szokták terrorizálni ilyennel azokat a szülőket akik nem dolgoznak vagy korábban végeznek.
2021. júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%
Régen voltak problémák ebből. Nálunk szóltak, hogy, aki kistesóval van otthon, vigye haza a gyerekét. Szülői közben állt fel az anyuka, hogy ilyen nincs törvényben, az óvonők kitalációja. Most a vírusra hivatkozva, akinek kisebb, iskolás gyereke van, vagy meg tusják oldani, ne vigye ügyeletbe.
2021. júl. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
37%
Nem jogos. De egyébként magatoktól miért nem hozzátok el? Én 2 kicsivel vagyok itthon, de meg se fordult a fejemben, hogy ott aludjon az oviban a legnagyobb, alig várom minden nap, hogy indulhassunk érte.
2021. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

7.

Én elhozom, most már a kisebbiketbis, saját vállalkozasban dolgozunk a párommal. Viszont megértem azokat is, akik nem. Nálunk például nagyon sokáig, mielőtt indulni kellett, aludt el a kicsi, öröm volt felkelteni. Nem látsz be mindenhova, millió egy oka lehet. Amiért én elhoztam őket, az az, hogy az óvonők hozzáállása a gyerekekehez elég fura volt, sokat kiabálnak stb., emiatt nem is szerette egyik sem az ovit.

2021. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%
Én pl azért nem hoztam el a nagyot akkor sem, ha otthon voltam, mert mire hazasétáltunk az oviból, már nem volt álmos, nem tudott elaludni. Utána meg egész nap nem lehetett bírni vele. Az oviban aludt, ahogy hétvégén otthon is, ha rögtön ebéd után lefekhetett.
2021. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 flora08 ***** válasza:
93%
Óvónő vagyok: nem kérhetnek ilyet. Tavaly ősszel - a járvány miatt - a fenntartó (nem az óvónők, nem a vezető) adta ki, hogy aki meg tudja oldani, vigye haza a gyereket ebéd után, hogy ne összezsúfolódva aludjanak. Egypár hónapig, a kistesóval otthon lévők hazavitték a gyerekeket, aztán szépen sorban jöttek, hogy mégsem tudják megoldani. Mi nem mondhattuk, hogy márpedig vidd haza. Februárra ugyanúgy bent aludt mindenki. Ezt most csak azért írtam le, hogy megmutassam, az óvónő ebbe nem szólhat bele. Idén, mikor március 8-tól újra bezártak az intézmények, az óvodavezető még ügyeleti rendszerben sem (!) kérhetett munkáltatói igazolást a szülőktől. (A mi városunkban legalábbis így volt.) És végül: amikor a nyári létszámot mértük fel (az étkezés miatt), külön kérte a vezetőnk, hogy bárki kéri az ügyeletet nyáron, bólintsunk rá, különben bepanaszolnak a fenntartónál...😒 Tavaly jött egy kiscsoportosom, az anyukája mesélte, hogy abban az óvodában, ahová a nagyobbik gyerek járt, megkérdezték regge, hogy ugye hazaviszed ebéd után? Tudták, ha anyuka vitte a gyereket, akkor aznap nem dolgozik, mert olyan a beosztása. Nem tudom, hogy engedhettek meg ilyet. És nem ezt az egy történetet hallottam anyukáktól, hanem sok hasonlót.
2021. júl. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!