Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen hatással van a gyerek...

Milyen hatással van a gyerek ovikezdésére 1-2 óvoda ellenes családtag?

Figyelt kérdés

Nem most kezd a fiam, hanem jövőre, de szeretném még időben kezelni a helyzetet.


2 családtagnak rossz tapasztalata van az ovival, állandóan a rosszakat mondják, és hogy milyen rossz lesz szegény gyereknek, ott fog sírni, idegenek közt lesz, lehetnének helyette itthon, velem, miért kötelező...

Képtelenek felfogni, hogy ne beszéljenek ilyeneket a gyerek előtt, pedig már ért szinte mindent.

Mi csak szépeket és jókat mesélünk róla, gyakran sétálunk az ovi előtt, már tudja, hogy az az a hely.


Félhet majd emiatt? Mindenképpen állítsuk le őket, vagy a gyerek is figyelmen kívül hagyja őket, ha csak nekik van ellenvéleményük?


2021. aug. 10. 08:12
 1/8 anonim válasza:
96%
Félhet. De milyen gyökér mond ilyet, komolyan… Sürgősen leállítanám az ilyet.
2021. aug. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem idealizàlni sem kell, mert csalódhat. De nyilvàn rosszat semmiképp. Az ilyen hüyékkel nem kell talàlkozni.
2021. aug. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Félhet miatta,persze.Hiába mondanál neki sok jót,a rosszak is eszébe fognak jutni.

Szólj rájuk,hogy fogják be,és ne beszéljenek ilyeneket a TE gyereked előtt.Vagy ne találkozz velük akkor..


Ez olyan mintha új munkahelyre mennél és valaki bíztat,hogy jó lesz másik két ismerős/rokon meg nyomná beléd,hogy szar lesz,nem fizet eleget,kihasználnak,fáradt leszel..

Persze hogy te is aggódni fogsz,hogy nekik van igazuk és megszívod.

2021. aug. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Legalább ne a gyerek előtt mondanák.

Nem tudom, milyen fokú családtagok (nálam a család az, akik együtt laknak, szóval férj-feleség-kisgyerekek), de én kerek-perec megmondanám, hogy addig nem fognak találkozni a gyerekemmel, amíg el nem kezdi az óvodát. Pont azért, hogy ne kezdjen el félni az ő ostoba szövegelésük miatt.

2021. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Nálam 2 ismerős családnál volt hasonló, viszont nem ovival. Mindkét családban a szülők hülyesége volt, hogy miért kell németet tanítani màr elsőtől. Mert ez mekkora hülyeség,stb persze a gyerek előtt. (megjegyzem, hogy az egyik oldalon a szülők még oroszt tanultak és utálták, a másik család már németet, de ők is utálták) A gyerek már elsőtől utálta a németet,nem is tud szinte semmit,"beseggeltette" vele a szülő amiből doga volt,azt ennyi. Most a nagyobb 5.-be megy és rájött, hogy mégse hülyeség a nyelv, így év közben mehetek majd korrepetálni. Szóval szerintem is káros,ha nem is szándékosan, de uszítják a gyereket valami ellen.
2021. aug. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Nem olyan rokonok, akikkel meg lehet, vagy meg akarom szakítani a kapcsolatot emiatt, de ha a szép szóból nem értettek eddig, akkor keményebben fogunk fellépni.
2021. aug. 10. 10:52
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Be kell előttük szólni.

"Attól még, hogy a Mama és a Nagybácsi nem tudott jól beilleszkedni az oviba, neked nem kell félned, te ügyes és bátor gyerek vagy. Biztos sok barátod lesz."


Én ilyen szitukban így reagálok. Eddig bevált, mert a negatív emberek befejezték a gyerek meg pozitív visszajelzést kapott.

2021. aug. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell megszakítani a kapcsolatot. Kb. másfél évről lenne szó. De nyilván úgy kéne indítani, hogy egyelőre nincs találkozás, aztán, ha nagyon hiányoznak nekik a gyerekeitek, akkor közlöd velük a találkozás feltételét: hogy az óvodát nem is említhetik meg a gyerekek jelenlétében. (Ill. én hozzátenném, hogy előttem se, mert én meg üvölteni fogok velük, ha megint nyomatják az ökörségeiket.) Ha tényleg fontos nekik a találkozás, akkor viselkednek. Ha nem, akkor meg miért is találkoznál velük.
2021. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!