Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 2. nap és már a nevelési...

2. nap és már a nevelési tanácsadóba küldenek minket?!

Figyelt kérdés

Tegnap kezdtük az ovit, amit elég jól bírt, viszont ma valahogy sokat sírt. Mindkét nap 1 órát volt csak bent.

Ma viszont az óvónő megjegyezte, hogy szerinte nagyon el van maradva a korához képest és jó lenne, ha felkeresnénk egy nevelési tanácsadót. Mindezt azzal indokolta, hogy nem nagyon akar a többiekkel játszani, a figyelme is csak 5-10 percre köthető le aztán sír utánam, meg, hogy nem nagyon beszél bent.

Szóltam már előre az óvónőknek, hogy a fiam sajnos nagyon anyás és tisztában vagyok vele, hogy nem lesz ez könnyű folyamat, ezenkívül elmondtam azt is, hogy a fiam ilyen típus, neki kell egy bizonyos idő, hogy feloldódjon.

A végén már odáig jutottunk, hogy az óvónő szerint a legjobb lenne a fiamnak egy speciális óvoda..

Én ezt teljesen korainak érzem 2 nap után, hogy valaki ilyennel jöjjön. Mondtam neki, hogy várjunk ezzel még pár hetet, hogy meglássuk a dolgokat, de ő már a héten akar intézkedni.

Ti mit szóltok ehhez?


2021. szept. 7. 21:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Át vinném a gyereket másik oviba és szólnék az óvoda vezetőnek, hogy a kedves óvónő 2 nap alatt elküldené a gyereket speciális óvodába ahelyett, hogy segítene. Oké, hogy az óvónők szokták látni és javasolni ha valakin úgy látják speciális ovira van szükség, de nem két nap alatt, csak azért mert a gyerek anyás. Ez a nő egyszerűen csak nem akar vele foglalkozni mert "problémás" . Könnyebb neki elküldeni.
2021. szept. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Milyen speciális óvoda? Nem olyan könnyű ilyen helyekre bekerülni, nincsen bőgős gyerekeknek külön óvoda. Vidd el a nevtanba és ha valóban van valami gond, akkor elküldik fejlesztésre, igazából ha speciális óvoda kellene neki azt már régen észrevetted volna, nem ilyen gondjai lennének, hogy anyás, az én lányom egyébként 3 évesen nem is beszélt, de szó nem volt arról, hogy más oviba kerüljön, kijárt hozzá a logopédus.
2021. szept. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%

Jesszus, ez baromság! Ennyi idősen rengeteg gyerek van, aki nem játszik még csoportosan. Az én egyik gyerekem konkrétan az első félévet végigsírta.


Mit mondtak miben van elmaradva?

2021. szept. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A speciális óvodát úgy értette, hogy egy olyan helyen lenne el jobban a fiam szerinte, ahol nem 20-an vannak, hanem 10 létszám alatt.
2021. szept. 7. 22:00
 5/23 anonim ***** válasza:
44%
Én csak annyit mondanék, hogy egy óvónőnél azért rengeteg gyerek megfordul. Hosszú évek munkája, tapasztalata után valószínűleg látják, ha valakinek esetleg kell egy kis plusz. Szerintem.
2021. szept. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%
4. Akkor is hülye ez a nő.
2021. szept. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
60%

Csak sajnos amikor anyuka úgy gondolja, hogy a gyerek csak nagyon anyás ott általában tényleg van más a háttérben.


Én igen is elvinném nevelésibe.


Inkább megyek egy felesleges kört, mint olyan elfogult legyek és a gyerekem lássa kárát.

2021. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%
5. 7. Igen, de nem 2 nap alatt. Ez a nő csak lusta és nem akar foglalkozni egy síró gyerekkel. Ja de nem is két nap, csak 2 órát volt ott összesen a gyerek.
2021. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%

Kisgyermek nevelő ként azt mondom nem százas az óvónő.

Minimmum az 1 hónap, hogy megtudjuk figyelni milyen egy gyerek, de 3 hónap kb mire általában úgy viselkedik egy gyerek mint szokott.

2 nap alatt szegény még azt sem tudja mi történik.

2021. szept. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
33%

8


Nekem 1 óra alatt kiszúrták, hogy valami nem stimmel..

Pedig semmi extra nem volt vele

Fél év havonta szakemberes fejlesztés plusz otthoni gyakorlatokkal helyreállt a rend..

Mégis egy óvodaped. 1 h alatt..


2 nap plusz gondolom találkoztak előtte akkor aimán látja, hogy gyanus..

2021. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!