Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » "Különlegesebb" gyümölcs az...

"Különlegesebb" gyümölcs az oviba? Sok gyerek tényleg alig találkozik gyümölccsel?

Figyelt kérdés

Az óvónő kérte a szülőktől, hogy különlegesebb gyümölcsöket vigyünk.

Visszakérdeztem, hogy az mit jelent.

Válasza: Ananász, mangó meg ilyesmik, mert sok gyerek még nem is látott ilyen gyümölcsöket és csak itt az oviban találkoztak vele először vagy itt kóstolták először. Egyszerűen nem ismerik fel ezeket. Vegyes csoport. Nem egy szegény városban, tehát nem lehet a pénz az oka.


Tényleg van olyan ovis, aki ott találkozik először ilyen gyümölcsökkel?


2021. szept. 19. 15:11
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
96%
Felnőttet is láttam, nem egyet aki még nem evett avokádót, csicseriborsót, hajdinát, kókuszdiót.. Szóval tényleg van ilyen ovis. :)
2021. szept. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Én egyszer fügét vittem, mert mi pl.itthon szezonjában gyakran esszük, de az óvónők visszajelzése szerint a gyerekek vagy egyáltalán vagy max éppenhogy érdeklődtek iránta. Itt alma, banán, szőlő, barack, körte, szilva meg tavasszal az eper megy és slussz. És ez is egy nagyváros, belváros. Mégis..
2021. szept. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim válasza:
82%
Naná, Mo-n rengetek gyümölcs van ami “új” sőt olyan is van amit nem is hoztak még be, nézd csak meg mik vannak pl Ausztráliában. 😍
2021. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
86%
Nyilvan ha a szülő nem szereti az adott gyümölcsöt, akkor nem veszi meg. Plusz mondjuk ananászt esélyes, hogy nem frissen, egészben veszi meg, ha em felkockázva, vagy esetleg konzervként.
2021. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Azért az ananász és a mangó nem mostanában került a polcokra.

De a füge sem.

Itt most nem a külföldi itthon ismeretlen gyümölcsökre gondoltam.

2021. szept. 19. 15:22
 6/46 anonim ***** válasza:
91%
Mangot itt boltban meg csak szart vettem vagy max semmilyet… ettem spanyolban termettet, mikor megerett, isteni, de ami itt a boltba kerul az nagyon gagyi ahhoz kepest… ananasz szokott lenni jo, de tudni kell valasztani… szoval inkabb talalkozzon olyannal, ami jo is, mint valamivel, amit nem ismer es gagyi minosegben ismerheti csak meg..
2021. szept. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Én megveszem azt is, amit nem szeretek. A tengeri herkentyűkkel a világból ki lehet kergetni, de a többiek szeretik. Akkor nyilván veszek. Ezt sose értettem, hogyan függ össze. Nem az én ízlésemnek vásárolok.
2021. szept. 19. 15:24
 8/46 anonim ***** válasza:
94%

Akkor már ahogy nézem más a kérdés... Nem az érdekel téged, hogy van-e ilyen ovis, hanem az, hogy miért ilyenek a szülők. Mert te adsz a gyereknek minden félét, mások nem.

Én is adok minden félét, de más nem és kész, nyugodj bele. :)

2021. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd kérdező, az elág ember azt veszi meg, amit ő maga szeret, vagy tudja, hogy a csaladja megeszi. Nos en pl kimondottan nem szeretem a gyümölcsök többségét, így aztán nem sokfélét veszek, mert rám rohad. Ismerem a gyerekem ízlését, így aztán van általában itthon szezonban több kilónyi dinnye, ellenben nincs papaya. Amiből lehet venni egy darabot, abból veszek, ha meg akarja kóstolni, de általában a kukában landol. Az ananászt pl épp nem szereti friss gyümölcsként, konzervként viszont igen.
2021. szept. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
#8 nem, csak reagáltam a hozzászólásra
2021. szept. 19. 15:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!