Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol tudok venni keserű mandulá...

Hol tudok venni keserű mandulára oltott őszibarack csemetét, ami agyagos, köves talajban megmarad? -nagypapám termesztett ilyen őszibarackot és olyan különlegesen finomak voltak, hogy hasonlót sem ettem azóta

Figyelt kérdés

vidékre is mennék érte...

ősszel szeretném elültetni (a régiek helyére), ha jó ősszel ültetni, egyébknt megvárjuk a tavaszt



#kert #őszibarack #facsemete #agyagos talajban gyümölcsfa
2020. aug. 7. 14:29
 1/1 anonim ***** válasza:

A mandula alany nem befolyásolja a barack ízét. Csak a talajigény miatt oltják keserűmandulára. Nekem volt ilyenem (magam oltottam), de nem fejlődött olyan szépen, mint ugyanaz a fajta barack alanyon. De nálam a talajt a barack gyökere is bírja.

A köves, agyagos talaj miatt nem kell keserűmandula. Az akkor kell, ha meszes a talajod, mert a meszet nem nagyon bírja a barack alany.

Szezonban (október közepe után) keresgesd guglival, webáruházakban szokott lenni.

De a szemzés se nagy tudomány, Youtube-ról meg tudod tanulni. Ha tudsz mandulát szerezni, elülteted, a következő évben beszemzed, és 2 év múlva terem.

Ősszel jobb ültetni, mint tavasszal.

2020. aug. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!