Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális a nagyon sima beszoká...

Normális a nagyon sima beszokás az oviba?

Figyelt kérdés

Kisfiam nagyon könnyen beszokott az oviba, 1 könnyet sem ejtett, eszik, alszik rendesen. Délután haza se akar jönni.


Tudom, hogy ennek örülnöm kellene és örülök is neki. De Ranschburg Jenő szerint az ilyen probléma mentes beszokás azt jelenti, hogy a gyerek nem jól kötődik.


Ettől megijedtem kicsit. Félek, hogy valamit elrontottam.


Pedig nagyon sokat foglalkozunk a gyerekkel (az apja is), nagyon szeretjük. Tény, hogy nem az a bújós-puszilgatós fajta.


Meg az is igaz, hogy már nyár elejétől sok pozitív dolgot mesélek neki az oviról, hogy ott milyen jó lesz, így már nagyon várta.


Szerintetek van okom aggódni? Olyan szülők válasza érdekelne, akiknél szintén könnyű volt a beszokás.


Köszönöm a válaszokat!


2021. szept. 22. 11:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Még szeptember van, pár hete jár oda, még hat az újdonság varázsa. Simán lehet, hogy néhány hét múlva úgy kell bevontatni.
2021. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Vagy megérett rá. Nagyobbik gyerekem 4 évesen kezdte az ovit és előtte nem volt bölcsis. Első naptól kezdve simán bement, nem volt hiszti, nem kellett leválasztani.

Viszont biztos vagyok benne, hogyha egy évvel korábban kezd, katasztrófa lett volna.

2021. szept. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
azt is mondja a szakirodalom, hogy akár 2-3 hónapig is eltarthat a nászutas szakasz, és csak utána esik le a gyereknek, hogy ez most már mindig így lesz, na és majd akkor beüt a krach. ne aggódj, még korai bármilyen következtetést levonni!
2021. szept. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém októberben állt neki ellenkezni, addig sima liba volt és én is ugyanezeket gondoltam.

Amúgy nem jelent rosszat ha simán beszokott.

A haza se akar jönni például nálunk csak az első évben volt, amikor kB dacolt hogy ha otthagyták akkor én most nem akarok veled hazamenni.

Nem feltétlenül sírnak. Ezeket a dolgokat komplexen kell kezelni. Simán lehet hogy csak felfogta hogy jössz érte és jól érzi magát mert nyitott személyiségű és örül a társaknak

2021. szept. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen ebben az újdonság varázsában lehet valami.


Egyébként mikor már itthon vagyunk akkor meg sokkal anyásabb,mint ezelőtt volt. (Meg szófogadatlanabb is)


Köszönöm a válaszokat.


Kicsit megnyugodtam.

2021. szept. 22. 11:38
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
2 nagyobb gyermekem ovis. Egyiket se kellett beszoktatni. Köszönik jól vannak,jól kötődnek.
2021. szept. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6: örülök. Köszönöm.

Akkor később sem volt probléma?

2021. szept. 22. 11:50
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A nagylányom szokott így be a bölcsibe. Úgy 3 héttel később leesett neki, hogy ez már így marad, és 1 db reggelt megkönnyezett.

Kifejezetten bújós, anyás kamaszkaktusz még most is. :D

Nincs vele semmi baj, csak alapból egy extrán simulékony, alkalmazkodó, csendes gyerek.

2021. szept. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A lányom is simán beszokott, nem sírt egyszer sem. Persze annak örül, ha megyek érte és sokkal anyásabb lett. Viszont benne van a pakliban, hogy később ez visszájára fordul.
2021. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, később sem volt gond.

A nagy 10 perc után haza küldött első nap. A középsővel egy percet se voltam bent pedig 2.5 évesen kezdte. Nővére miatt ismerte már az ovit, nagyon várta,hogy végre ő is bemehessen játszani.


6# voltam.

2021. szept. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!