Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van olyan ovi, ahol egész nap...

Van olyan ovi, ahol egész nap kint vannak?

Figyelt kérdés
Magyarországon van már ilyen? Külföldön sokkal csapadékosabb, zordabb országokban is van, itthon még nem hallottam egyről sem, valaki tud ilyet?
2021. szept. 23. 10:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
79%
Én sem hallottam még ilyenről, de nem is tudom hogy lehetne megoldani amikor bent van a wc, bent esznek stb, elég körülményes és szerintem gyakoriak lennének a pisi balesetek, ezáltal az ehhez kapcsolódó betegségek is. Ettől függetlenül lehet, hogy működhet, gyakorlati tapasztalatom nincsen.
2021. szept. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Kint jól működött, enni mentek csak be, aludni is kint aludtak, függőágyakban. A lányom szenved, hogy egy közepes eső miatt már ki se mennek. Ott az az extrém, ha bementek…
2021. szept. 23. 10:36
 3/31 anonim ***** válasza:
84%
Szerencsére a kisfiam óvodájàban az az elv, hogy minél többet kell levegőn lenni. Persze nem egész nap, de délelőtt és délután is kint vannak. Enni és aludni mennek be. Persze esőben őket sem viszik ki. A hóesés viszont nem akadály :)
2021. szept. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
68%
És kint aludtak mínuszokban is? Magyarországon októbertől áprilisig nem megfelelő erre az időjárás. Egyszer utnanéztem és én nem találtam ilyen ovit itthon.
2021. szept. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%

Magyar szülők mentalitást ismerve a fél csoportnak nem lenne esőkabátja, gumicsizmája stb.

Mi télen hóban kivisszük őket, de olyankor is gyakran előfordul, hogy egyszál vékony leggingsben kell kivinni, mert reggel a kocsiba nem kell az overál. Sajnos a kint altatáshoz nincs megfelelő tárgyi feltétel.

Egy óvónő

2021. szept. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
49%

"És kint aludtak mínuszokban is?"


Kint hát. Teljesen egészséges. A nyolcvanas években még Magyarországon szokás volt kint altatni a gyerekeket az oviban is, télen is. Utána jött a kényelem. Mind a szülők, mind az óvoda részéről. Pedig sokkal kevesebb volt úgy a betegség.

2021. szept. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Magyarországon nincsenek is extrém hidegek, főleg nem napközben.


Most egy olyan magán óvodába jár itthon a gyerek, ahol az összes többi szülő azt mondja, hogy az átlagoshoz képest milyen sokat vannak kint. Kell gumicsizma és overál, mert esőbe is kimennek -elvileg. De volt már eső, ami nem is volt nagy eső, se sűrű, se az a nagyszemű, de már ki se mentek, mert csak akkor mennek ki esőben, ha nem esik "nagyon". Gondolom kedv kérdése is az óvónőknél.


Ugye végigültem a beszoktatást, volt olyan, hogy minden eső nélkül délelőtt pl. 40 percre jutottak ki csak, akkor mi az, ahol keveset viszik ki őket?

2021. szept. 23. 12:18
 8/31 anonim ***** válasza:
97%

Óvónő vagyok. Szerintem nagy átlagban, amint tehetik minden óvónő kiviszi a csoportját. De foglalkozásokat is kell tartani, amihez a tárgyifeltételek azért inkább a csoportszobában adottak. Ezenkívül az étkezést is ugye bent kell lebonyolítani.

Ha jó az idő már reggel is leget kint gyülekezni, illetve reggeli után rögtön kimenni.

A legnagyobb baj igazából mindig is a megfelelő öltözékek hiánya volt. Hiába figyelmeztetjük a szülőket, az időjárásnak megfelelő öltözködésre vagy nem mindenki teheti meg vagy csak figyelmetlenek.. de számtalanszor volt olyan, hogy télen nincs megfelelő ruhája a gyerekeknek és lényegesebben kevesebb időt tölthetünk kint az udvaron, mert az egész, akár 25-27 fős, csoport érdekeit kell néznünk.

2021. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
75%
6-os, én az 1970-es években voltam óvodás és egész évben bent aludtunk. És természetesen sokat betegeskedett mindenki. Vagy te az 1880-as évekre gondoltál? :-)
2021. szept. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
84%
Waldorfban elvileg kimennek minden időben. Még nem ovis korú a gyermekem, de részben emiatt megy majd Waldorfba.
2021. szept. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!