Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van olyan ovi, ahol egész nap...

Van olyan ovi, ahol egész nap kint vannak?

Figyelt kérdés
Magyarországon van már ilyen? Külföldön sokkal csapadékosabb, zordabb országokban is van, itthon még nem hallottam egyről sem, valaki tud ilyet?
2021. szept. 23. 10:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is szerencsére sokat vannak kint. 10ig befejezik a foglalkozásokat amit csak bent tudnak csinálni, a gyümit már kint majszolják el. Ebéd, alvás bent, uzsi időjárás függően kint v bent, aztán kimennek.

Ha egy kicsit szitál az eső, akkor is kimennek (ehhez külön kértek kapucnis kabátot, ill gumicsizmát amit mivel mindenki hozott lehetőségük van kivinni őket)

Nagyon örültem mikor itt kezdett a lányom, mert a bölcsiben alig voltak kint.

Állami ovi egyébként

2021. szept. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
85%
Egy sima állami oviba jár a lányom, mindennap kimennek az udvarra, szerintem 1 órát kb., nekem ez így teljesen oké. Miért kellene kint aludni? A nyolcvanas években voltam ovis, nyáron sem aludtunk kint. Szerintem arra kell nevelni őket, ahogyan majd később felnöttkorukban fognak élni és nem sok embert ismerek aki kint aludna és nem bent a lakásban.
2021. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk a reggeli foglalkozás után mindig kimennek, kivétel, ha szakad az eső vagy ha szélvihar van. De a hőmérséklettől függetlenül kiviszik őket. Fél 10-10-től ebédig. Délután alvás után is kiviszik őket.


El se tudnám képzelni, hogy egy 500 fős oviban mindenki kint aludjon. Nem is lenne annyi hely.

2021. szept. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk is sokat vannak kint, szitáló esőben is akár.

Év elején kellett bevinni gumicsizmát és esőruhát/kabátot is.

Amíg/amikor már jó idő van a tízórait is kint fogyasztják el. Van kint is kiülő pont erre a célra.


Aludni bent alszanak, külföldi ovikban elterjedt a kinti altatás, mert egészséges.

Én is altattam levegőn pici korában is, sokkal többet és jobbat is tudott aludni.

2021. szept. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
89%

Óvodapedagógus vagyok. Nincs ilyen óvoda Magyarországon, viszont arra törekszünk, hogy minél több időt töltsünk kint a szabadban. Nyáron egész nap kint vagyunk, ha az időjárás engedi, ugyanis ebben az időszakban nem tartunk foglalkozást, mivel nem kötelező óvodába járni, csak ügyelet van. Ősztől- tavaszig pedig minden délelőtt kimegyünk az udvarra játszani, kb 1-1,5 órát töltünk kint. Amikor nem sötétedik korán (ősz elején, illetve késő tavasszal) délután az udvaron várjuk a szülőket.

Ezen kívül amíg jó idő van én szívesen tartom odakint a foglalkozást is, és gyakran teszünk rövidebb sétát az óvoda környékén.

2021. szept. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
60%

Goldmund73

1984-es vagyok és egy egyszerű lakótelepi "tömeg" óvodába jártam ~200 másik gyerekkel együtt. Rendszeresen kint altattak minket. Úgy voltak az épületek, hogy két csoportonként volt egy-egy csoportszobákkal megegyező méretű előkert, ott voltak az ágyak. Sőt, nyáron "medencéztünk" is, mert volt beton pancsoló az udvaron (azóta balesetveszélyesnek lett minősítve és csak homokozó). Ott volt óvónő a legjobb barátnőm anyja, ő is nosztalgiával beszél róla.

2021. szept. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
74%
Akkor miért nem mész külföldre? Ott járhatna a porontyod ilyen oviba.
2021. szept. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Mondjuk mert a következő két évet itthon töltjük? Biztos jókedvemből jöttem haza. Ilyen a munkája a férjemnek.
2021. szept. 24. 13:27
 19/31 anonim ***** válasza:
11%
Akkor addig se rinyálj, nem fogják a te kedvedért átszervezni a rendszert. A rinyával meg a szitkozódással semmire nem mész.
2021. szept. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

1. Hol szitkozódok? Hol rinyálok? Elgurult a gyógyszer? Ha valaki olyat kérdez, amiről te még nem hallottál attól ilyen idegállapotba jössz?

2. Kit érdekel a “rendszer”? Szerinted azt hiszem, hogy államiban van ilyen? Most is magánba jár.


3. Nem én vagyok a hülye azért, mert itt ez sincs (még), pedig igény és fizetőképes kereslet biztos van. De általában olyan 15-20 éves lemaradással ide is megérkeznek a dolgok, szóval majd ki ne hulljon mérgedben az összes hajad, mikor itt is sorba nyitják az ilyeneket.

2021. szept. 24. 14:34
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!