Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha nem lesz szobatiszta a...

Ha nem lesz szobatiszta a fiam, nem is mehet oviba?

Figyelt kérdés

Bölcsis, de novembertől ovis lesz. Ha nem lesz addigra szobatiszta itthon kell lennem amíg lekerül a pelus? Nincs annyi szabim. Mi van, ha még fél év vagy 1 év mire szobatiszta lesz?

Decemberben tölti a hármat.


2021. szept. 25. 16:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
9 vagyok Gondozónő vagyok, hát a bölcsiben mi semilyen szerződést nem kötünk viszi a kukás autó a kommunális szeméttel a pelenkákat.
2021. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

4-es vagyok


Jól leírta a 10-es válaszoló. Nem egyszerű, de ez van. Az óvoda nevelési intézmény, nem gondozási, mint a bölcsi. Itt alapvető elvárás, hogy szobatiszták legyenek a 3 éves gyerekek, (ami az utóbbi éveket leszámítva nagy többségben így is volt), így nem cél, hogy olyasmire költsenek, amire alapvetően nem is lenne szükség.

Egyébként a nem szobatiszta gyerekek legtöbbje gyorsan fejlődik. 1-2 hónap és belerázódnak a dologba.


Sajnos sok szülő nem partner. Most is van olyan anyuka, hogy az egész heti munkánkat (kérdezzük, figyelmeztetjük, napirend szerint pisiltetjük) hazavágja azzal, hogy hétvégére pelust ad a gyerekre.

2021. szept. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy nem ovodakoteles, de érettsége miatt mindkét oldalrol azt mondták, hogy jobb lenne neki, ha ovis lenne. En is latom rajta, most ráadásul a bölcsiből is elmentek a tarsai, ő a legnagyobb, szerintem mar unarkozik ott. Persze ha muszáj akkor maradunk, az ő erdeke szamit természetesen.
2021. szept. 25. 20:35
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
A lányom novemberi, őt felvették oviba úgy, hogy augusztus elején még nem volt szobatiszta. Itt nem volt évközi kezdésre lehetőség, csak akkor mehetett, ha már szeptemberben kezd. Az óvónő elmondta, hogy ők átpelenkázzák, ha kell, de meg fogom látni, hogy nagyon gyorsan leszokik róla (napok alatt), mert nincs külön pelenkázó helyiség és csak a csoportszobában az asztalon a többiek előtt tudják megoldani. Ők megteszik, a gyereknek viszont kellemetlen lesz és ez hajtja a leszokás felé. Szerencsére a lányom augusztusban 2 hét alatt teljesen elhagyta a pelust, így nem volt gond. Van viszont olyan csoporttársa, akit a második évben is pelenkáznak és cumit kap alváshoz. Nem küldték emiatt vissza bölcsibe. Jobb, ha te is rákérdezel a konkrét óvó néninél.
2021. szept. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ennél felháborítóbb és szabálytalanabb mód aligha létezik.


Azon az asztalon játszanak és esznek a gyerekek. Épp legóznak, de le kell pakolni, hogy Pirikét átpelenkázzák?!? Elképesztő.

2021. szept. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem is meglepett, de azt mondták, erre még nem volt példa. Az alváshoz meg gondolom az ágyán öltözteti át a gyereket. Rendes, tiszta, nagyon is jó ovi és az óvó néni hozzáállása sem ördögtől való a hétköznapokban, ezért nem kötöttem bele.
2021. szept. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!