Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy kellene viselkednem,...

Hogy kellene viselkednem, hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés
Adott egy 4 éves sni kislány. Az ovi egy falusi nagyletszamu de sni befogadó! elméletileg családias ovi. Eddig, vagyis szeptembertől jár már, 2 hét mínusz mert beteg volt. 11ig jár csak, mert hogy beszoktatas blabla. Ma megkerdeztem, hogy ugyan meddig óhajtja 11ig foglalkoztatni a kislányom, mert én mennék vissza dolgozni és amúgy is... Legalább ebédig szeretném ha maradna. Mire a válasz, ohh hát biztos nem lesz mostanában csak 11ig,26 fős a csoport és hogy ő nagyon 1 emberes, kevés az óvónő, én értsek meg mindent és kB szokjak hozzá, hogy így lesz. A bibi csak az, hogy a nagyobbik lányom is oda jár aki ott ebédel, igaz ő problemamentes középsős de így hagyjan hogy dolgozni se tudok de 11kor elhozom a kicsit és fél 1re megyek vissza. Állandóan az ovi és az otthon közt toporgok. Mit kellene tennem, hogy előre jussak és a kisebbik is egyenlő legyen a többiekkel. Zárójelben csak annyit, hogy a csoportban nem diagnosztizalt rosszabb gyerekek is vannak akik simán ebédig vagy tovább vannak. El vagyok kenődve, látom hogy a lányom szívja meg teljesen. Ékezet hiány és egyéb miatt elnézést, ha érdemben segítesz, köszönöm

2021. okt. 12. 12:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem fognak. Nagy a csoportlétszám és csak az átlagos gyerekekkel boldogulnak így, akiknek max kétszer kell elmondani valamit és megcsinálják. (SNI anyukaként írom...)
2021. okt. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
61%
Nem fognak, mert nincs rá kapacitás, a többi gyereket nincs jogod megfosztani a nekik járó foglalkozástól csak mert a tiéddel többet kellene foglalkozni.
2021. okt. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán mi a probléma vele? Ha befogadó az ovi, akkor menj fel a vezetőhöz. Írod, hogy problémásabb gyerekek is vannak, őket is hazaküldik? Tényleg kezd már vicces lenni, az én fiaimnak kellett a fejlesztés, hogy a suli zökkenőmentes legyen. Az oviban fejlesztés nincs, vagy semmit nem ér. Magánban havi 50000 volt egy gyereknek, ahhoz meg illene dolgozni a szülőnek, hogy ki tudja fizetni.
2021. okt. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm szépen, a szívemből szóltál. Délben minden problemasabb haza megy, csak az enyém 11kor. A probléma az, hogy a figyelme nem tartós és hogy hamarabb megy mesekonyvet nézegetni, mint hogy konkrét feladatokat csináljon. Állítólag az udvaron is veszelyeskedik, de ezt abszolút nem hiszem. Itthon kész Kánaán, annyi játék van és egyiken sem veszelyeskedik. Nem mászkál magasra stb. Pedig hidd el lenne hova másznia. A többi gyerek közt, aki tényleg problémás, és van olyan kisfiú aki mindent megragcsal és a szekrénybe veri a fejét mert ő kiakar menni az udvarra de nem lehet még, na ezek a gyermekek maradhatnak. Persze az óvónő törekszik megalapitani a saját tökély csoportját, de azt kB felejtős....szóval van gond és nem kevés.
2021. okt. 12. 18:14
 15/28 anonim ***** válasza:
91%
Hááát amit írtál, az önmagában nem sni. Csak 5-6 évesen lesz olyan kitartó, hogy végigülje a foglalkozásokat, ilyen kicsi korban nem csoda, ha felpattan mesekönyvet nézegetni. Az udvaron vagánykodás gázabb. De az se sni, csak simán figyelemre vágyik sztem.
2021. okt. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Igen a figyelme elég szétszórt, abszolút nem tart sokáig. Nekünk sni gyanút mondtak de igazából csak decemberben lesz meg a gyerek pszichiáteri vizsgálat, onnan tán többet tudunk. Én úgy tudom, hogy ő adja majd a kódot is de én annyira zöld fülű vagyok még ebben a témában, hogy alig tudok valamit.
2021. okt. 15. 06:58
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Az SNI kódot a Megyei (nem a városi!) Pedagógiai Szakszolgálat adja meg, szakértői vizsgálat alapján. Ami nem készülhet el pszichiátriai szakvélemény nélkül. Szóval elég összetett, és hosszú folyamat elé néztek, ha valóban SNI-s.
2021. okt. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
A nevtan vagyis a szakszolgálat pipa, ott kezdtünk, mondták menjünk a gyerek pszichiáterhez, ami december. Utána ezek szerint vissza kell menni a szakszolgálathoz az eredménnyel. Mondjuk azt sem tudom pl, mit várjak a pszichiátria vizsgálaton. Senki nem mond semmit, mindenre az a válasz, hogy mindent a maga idejében....
2021. okt. 15. 15:21
 19/28 anonim ***** válasza:
89%
Veled beszélgetnek és játszanak a gyerekkel. Esetleg SNI facebook csoportokba beléphetsz, onnan rengeteg infót össze lehet gyűjteni!
2021. okt. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
85%

Úgy, ahogy a #19 mondja. Minden a dokitól függ. Ha beigazolódik a gyanú, akkor ad egy konkrét diagnózist, mondjuk az én fiamnak figyelemzavara van.


Majd ezzel a diagnózissal kell időpontot kérni a Megyei Szakszolgálathoz. Bár most nem tudom mi a menet, nekünk 2 éve az iskola kezdeményezhette, esetetekben az óvoda.

A szakértői véleményt több napos vizsgálat előző meg természetesen külön időpontokban a városban. Majd a megyeiben ezeket alapul véve állapítja meg a kódot, pl nálunk a figyelemzavar F90.00.

Különféle kedvezmények járnak, de minden tételesen fel van sorolva, pl. 30 % többletidő dolgozatnal, segédeszköz használata, stb.

2021. okt. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!