Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Orvosi igazolás utólag?

Orvosi igazolás utólag?

Figyelt kérdés

Október 22-én hazaküldték az oviból a kiscsoportos gyerekem, mert belázasodott. Megkérdeztem az óvónőket, hogy kell-e majd igazolás, amikor legközelebb viszem, azt mondták, hogy nem. Múlt héten őszi szünet volt, így itthon maradt. Ma vittem először óvodába és egyből azzal kezdték, hogy hol van az igazolás, hogy meggyógyult. Mondták, hogy holnapra sürgősen szerezzek.

Olvasgattam itt gyk-n és volt, ahol azt írták, hogy nem is igazolás kell, hanem egy olyan papír, hogy a gyerek közösségbe mehet.

Szerintetek ilyet akkor is ad az orvos, ha nem jeleztem neki, hogy beteg a gyerek?


2021. nov. 2. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Másfél hétre visszamenőleg nem biztos hogy tud dátumozni.De amúgy lázas gyereknél evidens hogy orvoshoz viszed illetve, hogy mivel betegség miatt kellett hazamennie, így az orvosi papír is, amivel közösségbe mehet.Amúgy ha a dokitok jó fej megoldja.Ha nem akkor nem tom hogy tudod rendezni.Minden esetre én azért megemlítettem volna az óvónőnek, hogy ő maga mondta hogy nem kell orvosi igazolás.
2021. nov. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek ilyet akkor is ad az orvos, ha nem jeleztem neki, hogy beteg a gyerek?"


Nyilván.

Legrosszabb esetben elviszed, megvizsgálja és megállapítja, hogy (már) tényleg egészséges. De mostanság mindez távdiagnózisban megy (legalábbis nálunk), ergo elmondod mindezt telefonban a doktornőnek, ő meg ír olyan papírt (mindegy minek hívják), amitől boldog lesz az óvónő.

Amúgy ugyanez ment nálunk is már szeptemberben. És ott is először az volt, hogy nem kell majd igazolás, aztán utána meg miért nem vittünk, holnapra fővesztés terhe mellett pótoljuk. Pótoltuk.

A koronavírus miatt lehet ez is.

2021. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Megemlítettem és konkrétan letagadta, a másik óvónő pedig nem volt délelőtt bent. Azért nem vittem amúgy, mert aznap estére már nem volt láza és a közérzete meg az étvágya is jó volt.
2021. nov. 2. 13:59
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Írok egy e-mailt az orvosnak, hogy ekkortól eddig nem ment a gyerekem oviba mert ez és ez volt a tünete de már jól van, e-mailben visszaküldi az asszistens az igazolást amiben a gyerek adatai mellett ott van, hogy ettől eddig állt az orvos kezelése alatt betegség miatt, ekkortól igazolja, hogy egészséges és közösségbe mehet. Ezt az igazolást pedig nemes egyszerűséggel továbbítom az óvoda titkárságának szintén e-mailen keresztül és mindenki boldog. Orvoshoz ha nincs láza nem viszem le, minek, főleg hogy ha már kettőt tüsszent nem mehet oviba, ott ül állandóan a fél kerület emiatt mert mindenkinek igazolás kell kb a semmire, sokkal egyszerűbb online intézni ezt ahelyett, hogy gyarapítjuk mi is az orvosnál a tömeget.
2021. nov. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyen e-mailos lehetőség nincs.Telefonon tavgyogyitas van.😂 Múltkor 39.5 fokos láza volt a gyereknek és csak a 3.nap után kaptunk időpontot és azt se adta szívesen.De mikor kérdeztem nem kellene e a gyereket tesztelni,ha már fosik tőle hogy megnézze arra azt mondta nem.
2021. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs semmi gond. Az igazoláson az szerepel, hogy dátum szerint mettől meddig volt “kezelés alatt” (beteg) és alatta megjegyzésbe írja majd, hogy “egészséges, közösségbe mehet.”


Nálunk 2 éve szinte táv gyógyítás van. Sosem kellett konkrét vizsgálat, mindig csak otthoni nátha volt láz nélkül. Ahogy tünetmentes volt, hívtam a dokit, asszisztens felvette, kérdezte a két dátumot és mondta hogy oké, ekkor és akkor mehetek a papírért. Nálatok is hasonló lesz.

2021. nov. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyilván adhat olyan igazolást h közösségbe mehet a gyerek, utólag is. Vagy ezt hogy gondoltad, most soha többet nem megy oviba? Jobb is hogy nem vitted el egy egy napos láz miatt.

Nekik ezeket az igazolásokat le kell adni egyébként, nem heccből kérik, így igazolják, hogy miért nem volt a gyerek oviban. Covid óta nyilván még jobban nézik ezeket illetve csak egészséges gyereket vehetnek be.

2021. nov. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk speciel nem adnak visszamenőleg igazolást. Aznap, amikor először nem megy a gyerek, fel kell hívni az orvosi rendelőt (már ha olyan baja van, amivel nem akarod bevinni; ha beviszed, akkor ez nyilván tárgytalan), és szólni, hogy mától nem megy, így arra a napra dátumozzák. De ha pl kedden már nem viszem, mégis csak szerdán telefonálok, akkor szerdától tudják adni.
2021. nov. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megkaptuk az igazolást végül.
2021. nov. 3. 08:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!