Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi az óvónő felelőssége,...

Mi az óvónő felelőssége, kötelessége fejlesztés ügyben?

Figyelt kérdés

Felmérést végeztek az oviban, amiről (ovi) jobb, ha most nem fejtem ki a véleményemet, de természetesen kivétel nélkül az összes gyereknek van mozgásos vagy logopediai problémája. (Már ez is megér egy misét.)

Viszont azóta már vagy ötször telefonált, írt az óvónő, hogy elvittem-e a gyereket fejlesztésre.

Szeretném, de ismeroshoz, nem ahova ő javasolta. Ezt meg is mondtam neki anno.

De ma megint rám irt, hogy végül elvittem-e.

Tartozom beszámolási kötelezettséggel?



2021. nov. 13. 14:07
1 2 3
 11/23 babyboom567 ***** válasza:
83%

Tehát a nagycsoportos gyerekednek, mozgásos és logopédiai problémái vannak az óvoda szerint,te meg húzod az időt,mert más szakembert akarsz,hogy kiderüljön,hogy tényleg fennáll-e a probléma?Vagy ha szerinted is van probléma,miért nem vitted eddig?

Nagyon-nagyon el vagy késve,az iskolában szívni fogtok ezerrel.

Én nagyon megértelek, de nagyon fogtok szívni, mert a magán helyekre is több hónapos várólista van, a TB-s helyek meg csak tologatják a gyereket,mindenki másra mutogat,hogy nem hozzá tartozik.

2021. nov. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
98%
Tartozol, mert ő is felelős a rábízott gyerekekért.
2021. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
94%

Valószínűnek tartom hogy munkaköri kötelessége cseszegetni titeket. Ha kap egy választ, beírja a megfelelő helyre és megy tovább.


A saját dolgod és az ő dolgát is megkönnyíted, ha megnevezed a pontos dátumot, amikor viszed a gyereket. Akkor addig az időpontig nem érdemes újra megkérdeznie.

2021. nov. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom azért akarod ismerőshöz vinni, mert majd ő baráti alapon leírja, hogy nincs semmi baja. Remélem nem tesz ilyet, mert akkor a gyerekkel szúr ki, ha valóban probléma van. Nem értem miért derogál a helyi pedagógiai szakszolgálathoz vinned. Félsz, hogy igaza lesz az óvónőknek?
2021. nov. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nem talált 14-es, de értékelem a sok kedves, jóindulatú es - legfőképpen - a kérdésre adott választ.
2021. nov. 13. 16:50
 16/23 anonim ***** válasza:
37%
Pontos választ a kérdésre nem tudok adni, de értem és átérzem a problémát. Amit leírtál, abból én a következőre gondolok. Valszeg nagycsoportos a gyerek, aki jövőre menne iskolába. Eddig nem mérték fel őket, érdemben nem foglalkoztak velük. Most megy a kapkodás, hogy jajaj gyorsan csinálni kell valamit, mert gondok vannak, ezek szerint többel is. Ha akkora a gond, akkor igen be kell, h utaljon állami helyre, pedagógiai szakszolgálat volt régen, ma nem tudom, hogy hívják, de oda. Ők kiállítják a megfelelő papírt és előírják a fejlesztést. Ez az óvónő felelőssége, h beutaljon, így a felelősség lekerül róla. Ha nem mész el, bevonhatják a Gyermekjólétiseket is a dologba.
2021. nov. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
96%

Az óvónőnek kötelező felmérni, szükség esetén szakértőhöz küldeni.

Nem fejlesztésre kell vinni először, hanem egy hivatalos úton történő vizsgálatra (szakértői vizsgálat). Ezt nem lehet ismerőssel sem megkerülni.

Abban az esetben, ha az ovi kéri, hogy vidd, de nem viszed, a gyermekvédelemhez kell fordulniuk. (Persze nem családból kiemeléssel kezdik, de felkeresnek és felszólítanak ők is, hogy vidd, folyamatosan nyomonkövetik, stb.)

Ha tényleg nincs gond a gyerekeddel, valószínűleg ezt fogják mondani a szakértők is, nem érdekük "lehúzni" az eredményt.

2021. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérheti. A fiamnal felmerült több gond. Jelezték felém, hogy ők majd 4 évesen elküldik szakszolgalatra, vizsgálatra. 3 és fél évesen elvittem magamtol. Vittem nekik a szakvéleményt az oviba és járunk azóta is fejlesztésre plusz kap ingyen is az oviba a szakvélemény alapján.

Én azért vittem, mert a gyerek érdeke hogy minel előbb megkapja a fejlesztést. Sztem ne huzzad te se.

2021. nov. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
97%

Az óvoda azért "nem foglalkozott" a gyerekeddel eddig, mert kevés az idő egy óvodai délelőttben és a kapacitás a helyi vagy kijáró logopédusban/gyógypedagógusban. Eddig a tavalyi nagycsoportosokkal foglalkoztak.

Te vagy a szülő, elsősorban a te felelősséged a gyermeked fejlődésének előmozdítása.

2021. nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Óvónőként, ha most megmutatnám neked a csoportba járó 27 gyermek egyéni fejlettségét mérő lapokat, látnád, hogy mindegyiknél található olyan terület, amely fejlesztést igényel. Ezzel semmi gond nincs, így a szülő, pedagógus, fejlesztő pedagógus, szakemberek is pontosabb képet kapnak , mely képességterületek kívánnak körültekintést. Én a segítő szándékot látom az óvónő részéről,és , ha még helyben is lenne ez a szakember, első körben biztos nem utasítanám el.Azért a gyermek érdekében jobb a pozitív kommunikáció és, ha elvitted más szakemberhez, jelezd neki.
2021. nov. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!