Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ez van nálatok is az oviban?

Ez van nálatok is az oviban?

Figyelt kérdés

Csak a kapuig lehet vinni a gyereket a covid miatt.

De miért? Bent úgyis keverednek!


2021. dec. 1. 03:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Azért van, hogy a szülők ne tartózkodjanak az épületben, ők ne keveredjenek, ne szórják bent a bacit.
2021. dec. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként máshol is ez van, hogy védettségivel sem engednek be?
2021. dec. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk be lehet vinni. Az intézményvezető egyénileg bírálhatja el.

De ez még mindig jobb opció, mintha zárás lenne, szerintem..

2021. dec. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
December 1 - től van ez nálunk is.
2021. dec. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk tavaly volt ilyen, sok értelmét em látom, mert ha a szülő covidos, akkor az egész családnak átadja otthon, gyerek is covidos, átadja az egész csoportnak.
2021. dec. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 babyboom567 ***** válasza:
100%
Tavaly szeptember óta így járnak.Én mint szülő azóta egyetlen egyszer voltam bent ,amikor idén volt 1 szülői.(Meg voltam 1 fogadóórán, de azt se, az oviba, hanem az irodába)
2021. dec. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mától nálunk is ez van. (Azt hittem, számítani fog valahol a 3 oltás, de nem tesznek senkivel sem kivételt.) Értelmét én sem nagyon látom, mert bármilyen vírus üti fel a fejét a családban, mindannyiunkon végigmegy. Gyerekek ugyanúgy beviszik és körbeadják. (Ugyanilyen logikátlanságnak láttam, amikor tavaly májusban a férjem nem lehetett bent a kislányom születésénél.)

Én is abban bízom, hogy zárás nem lesz... Ha ez az ára 🤷‍♀️

2021. dec. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Tegnap írták FB-n, hogy mától ez van nálunk is.

És előre meg kell mondani, mikor visszük haza a gyereket, fél órás beosztásokban (tehát háromkor vagy fél négykor vagy négykor).

Igen, ez a döntés intézményvezetői hatáskör, tehát nem kell, hogy egységes legyen mindenütt.


Ezzel kapcsolatban a következő a helyzet nálunk.

Van egy kisiskolás gyerekünk is, aki a hét 3 napján fél négykor végez, a hét 2 napján negyed ötkor (szakkör miatt). Emiatt a fél négyes hazavitel a hét 3 napján csak mindkettőnk közreműködésével lehetséges, ami egyáltalán nem mindig adott (pl. hétfőnként én soha nem tudok segíteni ebben). A feleségem tanár, óráitól és ügyeleti beosztásától függ, melyik nap hány órakor végez. Az ügyeleti beosztás pedig csak aznap reggel lesz fix, amikor esetleg kiderül, hogy X tanárnő megbetegedett (vagy a gyereke), ezért ma az ügyeletes tanár marad az iskolában 4-ig vagy fél 5-ig (ami pl. kizárja, hogy egyáltalán odaérjen zárásig az óvodába). Amikor nincs ügyeletben a feleségem, akkor sok esetben 3 óra után pár perccel már oda tud érni az óvodába, de erre nincs garancia.

A gyereket meg elvileg az adott időre felöltöztetik, és úgy adják ki. Külön leírták, hogy pontosak legyünk, nehogy a gyerek megizzadjon bent és megfázzon utána kint.


Szerintem majd adnak lejjebb ebből a merevségből. Ha én adott időpontban odaérek a gyerekért és becsöngetek, csak nem küldenek el. Egyébként sem értem a szabályozást: ha 10 gyereket hazavinnének fél négykor, úgysem egyszerre végeznek a 10 gyerek öltöztetésével. Gondolom majd az lesz, hogy aki ott van, annak elkezdik öltöztetni a gyerekét és kész. Mondjuk így is lenne normális szerintem és el kéne felejteni ezt a félórás turnusokban történő, előre megszabott hazavitelt.

2021. dec. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsó: nálunk úgy van az öltöztetés, hogy a 12.30-as gyerekeket 12.15-kor kezdik el felöltöztetni és 12.30-kor előtt pár perccel adják rájuk a sapkát és húzzák fel a kabáton a cipzárt.
2021. dec. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen!

Tájékoztattuk a szülőket, hogy a kapuig lehet csak kisérni a gyerekeket utána az csoport dadusa átveszi őket.

Reggel hatkor nyit az ovink.

A kapunyitás 6-kor,7-kor és 8-kor van.

Ha közben jön valaki akkor csengetnie kell és kimegy a portás a gyerekért.

Itt az a lényeg, hogy ne a szülők keveredjenek.

Kicsik az öltözők és egyszerre sok szülő volt benn.

Azt nem vállt be, hogy egyszerre csak 3 szülő tartózkodhatott az öltözőben.

A többi szülő meg kinn várakozott addig a hidegben.

Így kicsit gyorsabb.

2021. dec. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!